як вибрати репетитора з англійської мови

Як підібрати для дитини дійсно хорошого репетитора з англійської

Ще 10–15 років тому заняття з репетитором в більшості своїй означали, що дитина відстає від шкільної програми їй потрібна допомога, щоб наздогнати однолітків. Однак зараз все більше батьків вдаються до послуг додаткового педагога для того, щоб дитина шкільну програму швидше обганяла, щоб вона могла краще підготуватися до випускних або вступних іспитів, змогла б впевнено почувати себе за кордоном та й просто, як кажуть батьки, щоб їй в майбутньому було легше знайти хорошу високооплачувану роботу. Ринок репетиторів став просто величезним: свої послуги пропонують студенти мовних вузів, шкільні викладачі, репетитори зі стажем, носії мови – що називається, вибір на будь–який смак і колір. Але як серед різноманіття пропозицій знайти ідеального репетитора для дитини, щоб і толк від занять був, і дитина отримувала від них задоволення?

Досвід

Звичайно, чим більше викладач працював з дітьми раніше, тим більш досвідченим він є. Але варто звертати увагу не тільки на кількість його “підопічних”, але і на їх вік. Бажано, щоб викладач раніше вже навчав ровесників вашої дитини, адже одна справа готувати старшокласників до іспитів, і зовсім інше – пояснювати малюкам алфавіт і інші ази англійської мови. Додатковою перевагою володіє репетитор, який якийсь час жив або працював в англомовній країні. Це означає, що він зможе навчити вашої дитини не тільки граматичним правилам, а й буде багато з ним розмовляти, прищеплюючи дитині здатність легко вступати в діалоги з носіями мови, не побоюючись виникнення мовного бар’єру.

Методика

Дуже важливо, як викладач збирається займатися з вашою дитиною? Майже кожен репетитор з гордістю заявляє, що працює за власною унікальною методикою, яка перевірена за багато років і є досить успішною. Насправді ж методик навчання будь–якій іноземній мові в світі існує тільки дві – умовно назвемо їх “традиційною” і “комунікативною”.

Традиційна – це та, по якій нас вчили в школі: великий упор на граматику і заучування правил. Комунікативна ж передбачає активне спілкування, розвиток навичок розмовної мови та сприйняття її на слух, мінімум теорії і дуже багато практики. Не варто і повторювати, що традиційний метод вчить нас побіжно і впевнено читати, знати всі правила, але при цьому впадати в паніку і ціпеніти, якщо раптом з нами заговорить який–небудь іноземець. І тоді виходить як в анекдоті: “все розумію, але сказати не можу”. При цьому якщо займатися виключно за комунікативною методикою, то відбувається зворотне – говорити людина буде без проблем, а от якщо справа торкнеться читання або письма, то можуть виникнути труднощі.

Немає єдиної думки, яка методика хороша, а яка ні. Якщо вам потрібно підготувати дитину до іспитів, то, звичайно, однозначно варто віддати перевагу традиційним методам. Якщо ви хочете подорожувати за кордон або переїхати туди жити з дитиною, то в першу чергу варто розвивати комунікативні навички. А якщо ж ви нікуди не поспішаєте і вчите англійську просто на майбутнє, то ідеально буде знайти золоту середину і займатися з дитиною, комбінуючи обидві методики.

Навчальні матеріали

Їх існує величезна кількість, і немає ідеального – кожен викладач віддає перевагу тому чи іншому навчальному посібнику на свій смак. Але обов’язково треба звертати увагу на наявність в арсеналі репетитора додаткових навчальних матеріалів, особливо аудіозаписів для тренування сприйняття мови на слух.

Також добре, якщо дитина буде частіше відволікатися від підручника і побільше звертати увагу на цікаві йому сфери життя: дивитися серіали чи мультфільми англійською, читати художню літературу і цікаві журнали, вслухатися в слова улюблених пісень і так далі. І робити це як на уроці разом з викладачем, який може оперативно пояснити незрозумілі слова, так і вдома самостійно. По–перше, так дитині не буде нудно вчити мову і англійська не буде для нього асоціюватися з нудним зубрінням за підручником. По–друге, він буде легше сприймати всі нововведення – адже мова жива і змінюється дуже швидко, так що підручники просто за нею не встигають.

Відстань від будинку

Видається не дуже важливим, як довго доведеться добиратися до викладача, якщо він по–справжньому хороший. Але це не так – час, який дитина буде витрачати на дорогу, дуже важливий.

Більшість сучасних дітей і без того серйозно перевантажені: щодня крім школи вони відвідують різні гуртки, секції і так далі. Втомлена дитина просто не може толком зосередитися на заняттях. І навіть якщо здається, що по дорозі до репетитора вона встигне відпочити і переключитися, то це не так – довга дорога втомлює. Більш того, вона забирає дорогоцінний час, який дитина могла б провести з друзями або просто відпочити.

Тому важливо знайти викладача, який живе максимально близько до вас. Буває і так, що репетитор сам приходить до учня додому – теж варіант, якщо у вас є можливість забезпечити їм спокійне місце для занять. Ще можна скористатися методами 21 століття – онлайн–навчанням, наприклад, по скайпу. Для багатьох батьків це звучить лякаюче і довіри не викликає, адже інтернет асоціюється у більшості швидше з розвагами, але насправді різниці в ефективності між очними заняттями і онлайн–уроками немає. При цьому дитину не потрібно нікуди возити, переживати про те. як він добереться самостійно, не замерзне і т.д. До того ж при заняттях онлайн ви не обмежені районом, містом або навіть країною, тому можете вибрати своїй дитині дійсно висококласного репетитора. І як приємний бонус зможете ще і заощадити, тому що онлайн–заняття, як правило, коштують дешевше.

Характер

Напевно, кожен з особистого досвіду знає, що дуже важливо знайти спільну мову зі своїм учителем, тоді і навчальний процес піде набагато легше і цікавіше. Не обов’язково ставати з ним кращими друзями, але якщо дитина боїться викладача, як вогню, то це погана тенденція. Звучить банально, однак дуже часто батьки на ці “дрібниці” уваги не звертають, вважаючи, що “залізний кулак” краще допомагають в навчанні. І в більшості випадків це неправильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *