як садити помідори

Як посадити помідори у відкритий грунт розсадою

Томати одна з найпопулярніших культур, які з успіхом вирощують наші садівники. Найчастіше в середній смузі ця культура вирощується розсадним способом. Після того як молоді паростки досягнуть віку сорока п’яти днів їх можна розсаджувати на постійне місце. Сьогодні ми розповімо, як посадити розсаду помідорів у відкритий грунт.

Підготовка розсади

Приблизно за десять днів до пересадки розсади томатів у відкриту ділянку рослини загартовують. Для цього ємності з рослинами виставляють на 10-15 хвилин на відкритий балкон або вулицю.

як садити помідори
Посадка розсади томатів

Щодня час перебування рослин на «прогулянці» збільшують. До кінця терміну загартування молоді томати повинні звикнути до відкритого повітря.

Коли висаджувати

Оптимальний час висадки розсади томатів у відкриті грядки це кінець травня або початок червня. Важливо орієнтуватися на фактичну погоду. Краще уникати холодних або занадто спекотних днів, оскільки рослини можуть висохнути чи не взятися. Під час посадки грунт повинен прогрітися до +12 градусів. Ідеальний час посадки томатів це похмурий день або вечірній час, коли заходить сонце.

  • висаджують молоді томати, коли пройдуть нічні заморозки;
  • температура грунту повинна перевищувати+12 °C;
  • фактична погода;
  • вечірній час.
висадка помідорів
Вибір місця для посадки

Підготовка грунту

Приблизно за два тижні до висадки томатів в грунт на грядки необхідно підготувати. Першим ділом ділянку знезаражують за допомогою розчиненого у воді мідного купоросу. Один літр препарату достатньо для обробки 1 м2. Далі на грядку висипають перегній 4 кг на 1м2 і 1 склянку деревної золи.

Перед посадкою ділянку перекопують, і рівняють, роблять ями або траншеї. Для томатів від 150 см до 200 см готують кілочки або іншу опору.

Щоб помідорам вистачало сонця та повітря при посадці використовують наступні параметри:

як правильно садити помідори
Як правильно садити помідори
  1. Низькорослі сорти висаджують на відстані 35 см один від одного, між рядами залишають за 50 см.
  2. Високорослі томати розсаджують через кожні 70-90 см, а ряди розташовують через 130 см.

Якщо рослини посадити більш купчасто, то це може спровокувати деякі захворювання і негативно позначитися на врожаї.

Процес пересадки

Тепер поговоримо докладно про те, як правильно посадити розсаду томатів у відкритий грунт. Для пересадки у відкритий грунт розсада томатів готова у віці 45-55 днів. Рослини повинні бути з товстим стеблом і кількома парами листя.

При посадці розсади на кожній рослині обривають чотири нижніх листків. Якщо помідори переросли і з’явилися кисті їх теж потрібно видалити при пересадці. В лунки додають такі препарати як «Ефектон» або «Корневін» «Гетероауксин», це допоможе рослинам швидше вкоренитися і піти в зростання.

 вирощування помідорів у відкритому грунті
Стрічковий спосіб посадки

В посадкові ями або траншеї розсаду укладають так, щоб вона була однакового розміру на поверхні. Для цього довгі саджанці прикопують глибше, а короткі дрібніше.

Найбільш просто висаджувати рослини, які знаходяться в торф’яних таблетках або стаканчиках. Їх просто розсаджують на потрібну відстань, прикопують і ретельно поливають водою.

Розсада, посаджена в паперові стаканчики, вимагає іншого підходу. Стакани обережно розрізають уздовж і виймають з них молоді томати, притримуючи їх за стебло. Далі саджанці укладають у підготовлені лунки, засипають грунтом і поливають.

Рослини з пластикових стаканів виймають інакше. Для цього томати перевертають і притримують стебло між вказівним і середнім пальцями.

як вирощувати помідори у відкритому грунті
Стрічково-гніздовий спосіб посадки

Однією рукою звільняють рослину від склянки, а іншою перевертають томат і поміщають його в посадкову яму разом із земляною грудкою.

Розсаду з великого ящика виймають совком. До того як діставати томати грунт ділять лопаткою на квадрати. У кожному з них будуть знаходитися рослини. Совок заглиблюють, трохи нахиляють і викопують розсаду. Кожну рослину переносять відразу в лунку, прикопують і поливають.

З касет рослини виймають з допомогою лопатки або видавлюють їх, натискаючи з нижню частину касети. Після розсаджують томати як описано вище.

Адаптація

Після пересадки рослин у відкриті грядки, їх потрібно захистити від впливу природних факторів. Особливо постраждати від яскравого сонця можуть не загартовані томати. Щоб цього не сталося, посадки томатів накривають тонким агроспаном або іншим подібним матеріалом. Приблизно через тиждень ближче до вечора укриття знімають.

Якщо рослини були висаджені в кінці травня, потрібно приготуватися до можливих нічних зниженнь температури.

 вирощування помідорів у відкритому грунті
Полив розсади томатів

Для укриття томатів використовують дуги і целофанову плівку. При сприятливих умовах томати адаптуються до нових умов протягом тижня і швидко почнуть рости.

Правильно посадити розсаду томатів у відкритий грунт, неважко. Сьогодні ми розглянули всі важливі чинники у цьому заході. Однак для отримання хорошого врожаю надалі потрібно правильно доглядати за рослинами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *