вирощування редиски

Як садити редиску у відкритий грунт насінням?

Редиска – це один з найбільш ранніх коренеплодів. Найчастіше для дозрівання редиски досить 20-40 днів. Посадка редиски і подальший догляд відрізняються легкістю. Навіть початківці городники здатні успішно впоратися з поставленим завданням, якщо вони будуть знати, коли і як садити редиску у відкритий грунт насінням.

Коли садити редиску

Терміни посадки редиски у відкритий грунт залежать від клімату регіону. Зазвичай цей період припадає на середину квітня – кінець травня. Вдень повинно зазначатися тепло. До того ж вночі повинен бути відсутній ризик заморозків для успішного вирощування редиски у відкритому грунті.

Іноді дозволяється повторний посів овочевої культури. Повторні посівні заходи зазвичай планують на середину серпня – початок вересня.

вирощування редиски у відкритому грунті
Сорти редиски

Досвідчені городники успішно висаджують редиску навіть в зиму, орієнтуючись на перші заморозки. Традиційно ці заходи планують на другу половину листопада. У цьому випадку бажано проводити посів у тепличні приміщення.

Особливості підготовки ділянки для посадки редиски

Підготовка ділянки для посадки насіння редиски – обов’язкове завдання. Хороший урожай можливий тільки в поживному, легкому і дренованому грунті. При цьому ділянку попередньо розрівнюють, очищають від бур’янів.

Насіння редиски
Насіння редиски
 1. Бажано використовувати легкий удобрений грунт. Іноді потрібне додавання перепрілого гною для поліпшення ґрунту.
 2. Рекомендується враховувати основні принципи обороту культур, які сідають на певній ділянці. Розвиток культури ускладниться, якщо на ділянці раніше росли капуста, коренеплоди.
 3. Перед посівом в грунт додають спеціальні азотовмісні препарати. Бажано додати помірну кількість препаратів. В іншому випадку врожай буде представлений гниючими коренеплодами з внутрішніми порожнинами.
 4. Підготовка обраної ділянки традиційно починається восени. Грунт глибоко орють, підживлюють суперфосфатом, калійної сіллю, перегноєм. Потім землю ретельно розрівнюють.
вирощування редиски
Підготовка грядки до посіву

Правильна підготовка грунту гарантує отримання корисних речовин редисом, завдяки чому його зростання прискорюється і полегшується.

Порядок посівних заходів

Знаючи, як сіяти редиску у відкритий грунт насінням, можна виконати поставлене завдання поетапно і покращити результати.

 1. За кілька годин до посадочних заходів насіння редиски замочують. Зазвичай для цього використовують марганцівку. Це поліпшить проростання насіннєвого матеріалу.
 2. При посадці спочатку формують кілька лунок, глибина кожної з яких повинна складати до декількох сантиметрів. При цьому ширина міжрядь повинна становити близько 15 сантиметрів. Якщо планується створення кількох грядок, їх насипають на відстані 40-50 сантиметрів для максимально можливої зручності. Насіння редиски висівають з інтервалом у кілька сантиметрів, адже має бути достатньо місця для їх зростання.
 3. При посадці борозни рясно поливають теплою водою. Не можна допустити сухого грунту для зростання редиски.
 4. Посіви слід уберегти від заморозків. Це обумовлено тим, що овочева культура дуже вразлива перед температурними коливаннями і заморозками.
коли сіяти редиску
Посів насіння редиски

Посівні заходи бажано запланувати на вологий і прохолодний день. Спека і сухість повітря істотно знижують відсоток схдженості насіння.

Принципи правильного догляду за редисом

Для отримання хорошого врожаю редиски потрібен догляд, що включає в себе наступні заходи:

 • полив;
 • внесення добрив;
 • захист від паразитів;
 • правильний збір врожаю.

Кожен захід проводять з урахуванням певних нюансів.

вирощування редиски
Поява перших сходів редиски
 1. Полив. Редис потребує достатньої вологи. Оптимальна вологість ґрунту – 80 відсотків. Надмірна сухість призведе до того, що рослина буде розвиватися в стрілку, коренеплоди будуть гіркими. Надлишок вологи також негативно вплине на отриманий врожай, так як коренеплоди будуть порожніми всередині. Бажано проводити щоденний полив рано вранці або пізно ввечері, так як сонячні промені нагрівають воду і з’являється небажаний ризик для овочевої культури. У посушливу літню погоду поливи проводять до 2-х разів на добу. Після поливу обов’язково розпушують грунт.
 2. Підгодівля. Редиска має потребу в поживних речовинах. Бажано перед посадочними роботами збагатити грунт мінеральними добривами (суперфосфат, калійна сіль). Азотовмісні добрива вносять помірно, так як надлишок азоту призведе до активного розвитку бадилля.
 3. Захист від паразитів. Редис вразливий перед довгоносиком, личинок капустяною мухою, капустяною міллю. Овочева культура розвивається швидко, тому бажано відмовитися від використання хімічних засобів. Для захисту від паразитів рекомендується використання натуральної деревної золи. Редис також вразливий до борошнистої роси і білої гнилі, але при цьому уражені рослини неможливо вирощувати в подальшому.
 4. Збір врожаю. Перед збором врожаю поливають грядки напередодні. Потім, наступним ранком, збирають зрілі рослини без взаємодії з їх кореневою системою. Бадилля обрізується на відстані 3 сантиметрів від коренеплоду. Зібраний редис зберігають у холодильнику.
Полив редиски
Полив редиски

Городники повинні знати, як садити редиску у відкритий грунт насінням, яким повинен бути подальший догляд і збір отриманого врожаю, адже кожен етап вирощування редиски вважається важливим для отримання смачних і корисних коренеплодів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *