Як правильно просити підвищення зарплати?

Ні для кого не секрет, що на роботу людина йде не просто від того, що їй нічого робити, а тому, що їй потрібні гроші. Хтось заробляє більше, а хтось менше. Проте, скільки б не становила її заробітна плата, хочеться заробляти ще більше. Деякі співробітники будуть так і продовжувати тихо сидіти на своїй посаді, хтось буде стелитися перед начальством в надії, що його помітять і підвищать у посаді, а хто-то безпосередньо піде і почне вимагати прибавки, навіть під страхом втратити місце роботи. Як правильно просити підвищення зарплати, і підкаже ця стаття.

Ви зазначили, що давно працюєте на цю компанію і часом виконуєте роботи більше інших співробітників, але досі живете на скромну платню середньостатистичного співробітника. Питання підвищення заробітної плати, для багатьох вважається делікатним і незручним. Однак працівник, який знає собі ціну, знайде спосіб підібратися до начальства і обговорити хвилюючу тему.

Правильно вибираємо момент

Для початку потрібно зібрати в залізний кулак всю свою волю і підготувати необхідну аргументацію. Для початку розвідайте обстановку в фірмі, виробництві або компанії цілому. З’ясуйте, від кого залежить зростання оплати праці від вашого безпосереднього начальника або вищого керівництва.

Якщо в країні відбувається інфляція, ціни на продукти і комунальні послуги зростають, то цілком логічно, що сімейний бюджет просто тріщить по швах. Роботодавець і сам повинен піклуватися про своїх робітників і запобігти витоку кадрів.

як добитися підвищення зарплати

Уникайте так званих завантажених днів, таких як п’ятниця або понеділок. Ваші проблеми можуть виявитися недоречно і тільки розлютити боса. Також, якщо ви маєте намір обговорити розмову сьогодні, то постарайтеся не спізнюватися на роботу і вже тим більше, щоб цього не бачили керівники.

Якщо на вас, як на цінного співробітника звернула увагу конкуруюча фірма, то можна поставити питання ребром. Карти на вашу користь. Бесіда повинна відбуватися віч-на-віч без інших вух.

обгрунтування підвищення заробітної плати

Ваші аргументи для підвищення заробітної плати

Визначте, на яку суму підвищення ви розраховуєте. Найчастіше боси не надто щедрі і так відразу не піднімуть оклад в кілька разів. Зазвичай сума коливається не більше 10% від попередньої. Але можна піти і на невелику хитрість. Спочатку просіть дещо більше, і тоді ваші 10% практично у вас в кишені.

Поставтеся до розмови як до ділових переговорів, а не як до принизливого прохання. Не варто тиснути на жалість, а підносите себе гідно, як і годиться хорошому фахівцеві.

Дієві слова і фрази

Для кожного керівника болюча тема підвищення заробітної плати. Цілком природно, що він сам бажає менше платити вам і більше залишити собі. Тому його потрібно тонко підвести до того, що без вашої присутності, фірма просто розориться або втратить більшу частину клієнтури, в той час як ви благополучно втечете до конкурентів. Йому точно цього не хочеться.

Не починайте розмову з чітко поставленою фрази: «Я прийшов просити підвищення зарплати або звільнюся». Почніть з того, що зростання цін в країні невблаганне і було б непогано провести індексацію. Красиві слова справлять приємне враження. Запропоновані поради можна застосувати і в інших сферах діяльності.

причини підвищення заробітної плати

Починайте діалог максимально спокійно і стримано. Але врахуйте, що натомість на підвищення окладу, від вас можуть зажадати ще більшої самовіддачі. Так що спочатку підкресліть, що для обсягу роботи, яку ви виконуєте на даний момент, в інших фірмах отримують дещо більше. Наведіть аргументи своєї активної діяльності і користі. Тонко натякніть, що ваше грошове благополуччя відіб’ється на вашому настрої в праці. Ви маєте намір працювати ще відданіше і плідніше.

Типові помилки:

  1. Не варто застосовувати відвертий шантаж, а досить обійтися легким натяком.
  2. Уникайте жалісливого тону, адже ви успішна людина, яку з радістю приймуть в безліч інших колективів.
  3. Про гроші говоріть з натяком, але так щоб предмет розмови був чітким і зрозумілим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *