що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові

Як вибрати квартиру в новобудові?

Часом громадяни нашої країни більшу частину життя збирають гроші на нове житло і коли необхідна сума в гаманці, з’ясовується, що ми абсолютно не знаємо нашого законодавства. Як вибрати квартиру в новобудові, адже справа аж ніяк не проста. Воно стосується не тільки вибору району і будинку, але і необхідно убезпечити себе від шахрайської діяльності.

Відповідальний вибір

Сьогодні ринок новобудов також великий, як і будівлями радянських часів. Новенькі висотки розростаються як гриби після дощу. Для початку варто обговорити плюси і мінуси придбання.

Купівля житлоплощі в старій висотці

Головні плюси полягають у тому, що обитель вже здана, і ви можете бути впевнені, що побудовано на законних підставах. У самих метрах вже є хоч якийсь ремонт і проведені необхідні комунікації. У ньому є постійні мешканці, що служить додатковим аргументом на його користь.

Мінусів теж вистачає, наприклад, квадратні метри мають власну історію, і ви не знаєте, хто до вас тут жив, чим займався і чому продав. Можливо, комунікації застарі, а вода взагалі не піднімається до верхніх поверхів. Не виключено протікання труб і наявність зламаного ліфта. Так як споруда не молода, то саме планування виявиться старомодним з усіма витікаючими явищами, такими як, довгасті кімнати, маленькі вікна, кухня і санвузол. Тут в принципі відсутній паркінг і упорядкована територія для дітей. Варто звернути особливу увагу на існування махінацій з нерухомістю, подвійні продажі і підробка документів. В такому випадку можна залишитися і без грошей і без даху над головою.

що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові

Що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові

Головним пріоритетом є наявність сучасних комунікацій і можливість індивідуального планування. Часто забудовники упорядковують цілі житлові комплекси дитячими садками, школами, супермаркетами та іншими благами цивілізації. Таким чином, виходити місто в місті, яке навіть залишати немає необхідності.

Підземні та гостьові автостоянки розраховані на таку кількість машин, про який жителі «Сталінок» тільки мріють. На етапі забудови дах коштує набагато дешевше, але як тільки будинок буде зданий в експлуатацію, ціна метрів здатна зрости більш ніж на 50%, що відразу змушує задуматися економних покупців.

Але тут же проявляються і численні мінуси. Підписуючи угоду про купівлю в споруджуваному будинку, ви не стаєте повноцінним власником, а є всього на всього учасником пайового будівництва. Оформити право власності, можливе лише після того, як побудований об’єкт буде зданий в експлуатацію.

Ну і звичайно присутній обман. У кращому випадку недобросовісні забудовники здадуть об’єкт не у встановлені терміни, тобто з затримкою. У гіршому, може з’ясуватися, що він зведений на незаконних підставах.

коли краще купувати квартиру

Житло від забудовника

Про плюси і передбачувані мінуси ми вже сказали. Залишається з’ясувати, як убезпечити себе від можливого фінансового ризику.

По-перше, вашу довіру повинні отримувати виключно перевірені фірми, що працюють на ринку багато років, і успішно здали як мінімум кілька проектів. Це і стане головним пріоритетом в наданій довірі. Додатковим плюсом буде, якщо вибраний підрядник займається не тільки будівництвом житлових многоквартирников, але має на рахунку будівлі соціально-побутової структури, наприклад, дитячі садки, школи, лікарні і так далі.

Всі без винятку складені договори пайового будівництва в обов’язковому порядку повинні підлягати державній реєстрації. Таким чином, ви зайвий раз оберігаєте себе від незаконних махінацій.

Ні в якому разі не нехтуйте запропонованою страховкою. Буде чудово, якщо сам пайовик запропонує застрахуватися, але такі випадки, на жаль, поодинокі. Так як в нашій державі катастрофічно нестабільне фінансове становище, то розоритися може кожен.

Компанії працюють в режимі так званої піраміди, і відповідно встановлення нових проектів відбувається за рахунок грошей вкладників. Чи не єдиний спосіб, яким ви хоч якось себе убезпечите, це купити квартиру в споруджуваному будинку не на стадії закладення фундаменту, хоч це значно дешевше, а ближче до завершення більшого числа робіт.

Все-таки варто констатувати той факт, що повністю безпечною покупка житла від забудовника не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *