Як правильно садити навесні газонну траву насінням

Смарагдова, доглянута галявина надає газону охайний, закінчений вигляд. Тому власники дачних ділянок і власних будинків цікавляться, як садити газонну траву навесні насінням. Пропонуємо вашій увазі поради по посадці, догляду і підбору рослин, органічно вписуються в будь-який ландшафт.

Час робіт

Весна — оптимальний період висадки газонної трави насінням. Як тільки зійде сніг, і температура на вулиці стане плюсовою, можна приступати до підготовки ділянки для галявини.

Важливо не пропустити той момент, коли грунт ще досить волога, але слідів від пересування по ній не залишається. Якщо на обраній ділянці ще збереглися посірілі замети, обов’язково розкидайте їх лопатою, щоб швидше розтанув сніг. При цьому краще пересуватися по грунту по підстеленними щитами, щоб не спотворити рівну поверхню глибокими слідами.

Як тільки прогріється грунт, потягнуться до сонця всілякі бур’яни. Їх найкраще прибирати гербіцидами, так як при видаленні непотрібних рослин лопатою або сапою в землі можуть залишитися корінці.

Згодом вони перетворять ідеально рівну поверхню газону в ділянку з купинами і горбиками. Хімікати діють на повзучу конюшину або кульбаби тільки через вегетативну систему, тому заздалегідь обробляти землю не має сенсу.

Вибір насіння

Перед тим як садити газонну траву навесні або влітку, подумайте, для чого потрібна рукотворна галявина. Є кілька видів призначень газону, відповідно, і рослини слід підбирати підходящі:

 • партерні види — призначені тільки для краси, ніжні рослини механічні навантаження не переносять;
 • садово-паркові — підійдуть сім’ям без дітей та тварин, травою прикрашають землю навколо офісів або в міських парках;
 • спортивні — ідеальні для активного відпочинку;
 • моногазони — дуже декоративні, але вимагають професійної посадки і спеціального догляду.

З приводу потрібного типу рослин краще порадитися з фахівцем, він підкаже прийнятні варіанти саме для вашої ділянки.

Остаточна підготовка грунту

Є кілька етапів таких робіт, які недосвідчені садівники ігнорують:

 1. Перекопування грунту на глибину 20 см. Насичуємо таким чином ґрунт киснем і прибираємо залишки кореневищ бур’янів. Одночасно наповнюємо грунт необхідними мікроелементами, піском, торфом або известкуем. Пам’ятаємо, що рослини такого типу люблять легкі за своїм складом грунти.
 2. Вирівнювання ділянки. Так як газонна трава дуже густа, навесні в ямках може відстоюватися вода, а галявину з купинами і горбами важко косити.
 3. Трамбування. Обов’язково вбиваємо кілочки в різних кінцях майбутньої галявини і натягуємо мотузку, прив’язуючи її на одному рівні від грунту. Це допоможе при утрамбовуванні для отримання ідеально рівної, щільної поверхні. Прокатуємо садовий каток по грунту.

В кінці обов’язково розпушуєм верхній шар майбутнього газону, грудочки ґрунту не повинні перевищувати за своєю величиною пшеничне зернятко.

Процес закладення насіння

Тут нам знадобляться віялові граблі. Саме такий інструмент допоможе в результаті отримати ідеально рівну галявину з густим, смарагдовим покриттям. Приступати до роботи слід в сонячну, безвітряну погоду.

Перед тим як приступити до посадки газонної трави самостійно насінням навесні, відкриваємо пакет і руками перевертаємо масу знизу вгору. Це допоможе всім зерняткам рівномірно розподілитися по всій суміші.

Далі робимо наступним чином:

 • візуально поділяємо галявину на 4 частини;
 • віяловими граблями проводимо борозенки в різних напрямках на кожній чверті ділянки;
 • змішуємо масу з пакету з сухим річковим піском у пропорції 1:1 (для ручного висаджування) або просто засипаємо в механічну сівалку;
 • сіємо насіння майбутньої галявини спочатку вздовж бороздочок, потім перпендикулярно міткам на ґрунті;
 • обережно граблями закриваємо насіння землею;
 • обов’язково утрамбовуємо грунт спеціальним садовим катком;
 • злегка зрошуємо майбутній газон з лійки з отворами або з шланга з розпилювачем.

При цьому важливо пам’ятати, що по краях галявини слід висіяти трохи більше трави, ніж посередині. Ця обережність допоможе зберегти правильні обриси доглянутої ділянки.

Стрижка

Перед тим як посадити газонну траву навесні насінням на своїй ділянці, подбайте про придбання спеціального інвентарю:

 • газонокосарки;
 • лійки з розпилювачем;
 • спеціальної поливної системи з дощуванням. Вона має здатність повертатися в процесі роботи, тим самим рівномірно зволожуючи галявину навіть в самих важкодоступних місцях.

Якщо після висіву насіння встановлюється надто спекотна погода, без опадів, доведеться змочувати поверхню галявини 1 раз в кілька днів. Не можна допускати пересихання грунту на майбутньому газоні.

Як тільки перші паростки досягли висоти в 10 см, слід підстригти траву. Тут теж є свої нюанси, знання яких допоможе виростити ідеальне покриття:

 • стригти газон необхідно тільки на 1 чверть від його фактичного зростання. Тобто при перших роботах треба зрізати 3 см і через кілька днів повторити операцію. В ідеалі величина стебел у газонної суміші не повинна перевищувати 5-6 см;
 • вторинні роботи по зняттю зайвого зростання проводять 1 раз в 7 днів. Якщо настали дуже спекотні дні, роботи проводять не раніше 14 днів з останньої стрижки;
 • працювати з газонокосаркою потрібно тільки в сухі, сонячні дні. Після дощу або рано вранці стебла залишаються мокрими. Роботи по такій траві можуть призвести до псування всього покриву, так як із-за надлишку вологи ножі апарату псують рослини;
 • якщо погода дуже посушлива, скошену траву залишають на покритті на деякий час, щоб затримати вологу в ньому. Коли зрізані рослини зів’яне, їх потрібно зібрати граблями.

Як тільки температура повітря знизиться до +5 і нижче, косити газон не потрібно. Рослини сповільнюють свій ріст, їм потрібно дати можливість наситити коріння корисними речовинами перед зимовою сплячкою.

Полив

Щоб ваші зусилля по посадці газонної трави навесні насінням не пропали даром, необхідно знати, як правильно зволожувати галявину:

 • кількість води повинна бути достатньою для того, щоб газон, пірнаючи на глибину близько 13 мм;
 • у спекотні дні обов’язково слід збільшувати обсяг рідини, частоту поливів міняти не можна. Слід пам’ятати, що перерви між зволоженням ґрунту необхідні рослинам для достатньої аерації, інакше вони почнуть хворіти і пожовкнуть;
 • правильно вибирайте час для поливу, це повинно бути ранній ранок. Вечірні роботи призведуть до загнивання рослин, а промені обіднього сонця перетворять краплі води в справжні лінзи і обпечуть ніжну зелень.

Якщо навесні і влітку дощі йдуть досить часто, необхідність в механічному поливі відпадає.

Догляд

При правильній висадці рослин насінням навесні, великих турбот галявина вам не доставить. Час від часу слід проводити такі роботи:

 • аерація. Трав’яний покрив на газоні досить щільний, тому слід періодично проколювати дерновий шар спеціальними вилами з тупими кінчиками;
 • підгодівля. Потрібна в тому випадку, коли спочатку грунт був не дуже багатий мінеральними речовинами. Щоб дати рослинам всі необхідні речовини, добрива розчиняють у воді і вносять у ґрунт при поливі.
 • оздоровлююча стрижка. Обов’язково зрізайте скарифікатором місця, на яких зрізана трава сплуталася з живими рослинами і перетворилася у своєрідний повсть.

Як бачимо, правила посадки і догляду за газонною травою нескладні. Головне, правильно виконати всі етапи робіт!

Підводячи підсумки

 1. Попередні роботи по підготовці грунту гарантують відмінний результат.
 2. Садити газонну траву на ділянці можна самостійно.
 3. При дотриманні всіх агротехнічних умов результат не змусить себе чекати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *