Коли можна йти на кладовище після Великодня в 2020 році

Зростання кількості православних людей в Україні приводить до того, що новонавернені все частіше задають питання про те, як правильно дотримуватися обряди ПЦ. Наприклад, коли йти на кладовищі після Великодня? Роз’яснення з цього питання і дати дозволених церквою днів у 2020 році — нижче.

Традиція відвідин кладовищ у важливі церковні свята

У культурі з давніх пір вкоренилася традиція відвідин могил своїх родичів у різні сезони року. Після завершення зими багато спрямовуються на кладовища для приведення могил родичів в порядок, щоб провести Радоницю гідно, не витрачаючи час на очищення могили від накопиченого сміття.

Часто миряни не можуть розібратися з тим, чи не суперечить така поведінка церковних правил. Особливо гостро постає питання у зв’язку з відвідинами могил у пасхальний період. Священнослужителі роз’яснюють людям, коли йти на кладовищі після Великодня в 2020 році, щоб не порушувати православної обрядовості.

Батьківські і Вселенські суботи 2020 року для відвідин могил близьких до Великодня

Всі бажаючі мають можливість привести в порядок могили родичів перед Великоднем в спеціальні поминальні дати, коли у всіх храмах служать молебні за спочилими:

  1. Першу Вселенську батьківську суботу, випадає на м’ясопусну неділю за 8 днів до Великого посту, яка в 2020 році відзначається 22 лютого.
  2. Батьківські суботи, випадають на 2, 4 і 5-му тижні Великого посту — 14, 21 і 28 березня.

Крім цього, церква не забороняє відвідувати могили близьких у будь-який інший день. Не можна цього робити тільки у Світлу Неділю.

Не можна відвідувати могили близьких за тиждень до Великодня. Страсний тиждень повинна бути присвячена молитвам і осмислення великого подвигу Сина Божого, що взяв на себе всі гріхи людські і тим самим врятував безсмертя душ людей.

Коли можна відвідувати могили родичів після Пасхи

У православ’ї існує традиція так званого Великодня мертвих, коли миряни відправляються на кладовище на могили близьких родичів, як би намагаючись поділитися з ними великою радістю Воскресіння.

Цей день завжди настає через 9 днів після Світлого Воскресіння і завжди відзначається у вівторок. У 2020 році він випадає на 28 квітня. Його називають Радоницей. У культурі трьох народів – російського, українського та білоруського він вважається одним з найсвітліших релігійних свят після Великодня.

В цей день не тільки шанують пам’ять про своїх предків, але також, як би спільно з ними радіють Великого свята Воскресіння, поминаючи безсмертні душі улюблених і близьких людей. Ця традиція йде з глибоких дохристиянських епох, в які східнослов’янські племена і народності поклонялися своїм покійним предкам, вважаючи їх захисниками від злих сил і божествами, що захищають рід.

Ставлення православної церкви до відвідування кладовищ після Пасхи

Православна церква не рекомендує відвідувати цвинтарі в день Світлого Воскресіння і в першу світлу седьмицу, що настає після Пасхального Воскресіння, якщо це не пов’язано з процесом поховання покійного.

У цей час потрібно радіти з живими самого світлого православного свята. Коли ж можна йти на кладовищі після Великодня 2020 року:

  1. На Радоницю, яка випадає 28 квітня в 2020 році, традиційно через 9 днів після Великодня у вівторок.
  2. На 9 травня, коли російська церква відзначає день пам’яті воїнів, полеглих в роки Другої Світової війни.
  3. У другу Вселенську суботу, настає через місяць після Пасхи, яку ще називають Троїцькою суботою. У нинішньому році вона настає 6 червня.

Православна церква вчить мирян вірі в безсмертя людської душі, яке досягається праведним земним життям. Найкращим виявом любові до покійного буде молитва Господу Богу за душі покійних родичів, шанування та дотримання християнських підвалин православної життя.

Ще Іоанн Златоуст говорив про те, що кращим прославленням покійного родича стане милостиня стражденному живій людині, а не витрата величезних матеріальних коштів на розкішні пам’ятки і оздоблення покійного, а також заупокійна літургія в храмах.

Підводячи підсумки

Про відвідини могил родичів після Великодня варто запам’ятати наступне:

  1. На кладовище до своїм покійним родичам не можна ходити на Великдень і в перший тиждень після неї.
  2. Для відвідування кладовища з метою вклонитися могилам близьких і віддати їм данину пам’яті і любові в православному календарі передбачені спеціальні батьківські, вселенські та поминальні дні.
  3. У Світлу Неділю, в страсну суботу і світлу седмицю також не можна приходити на могили близьких.
  4. Кращим способом прояву любові до покійним батькам, батькам і родичам стане православна поминальна молитва за упокоєння їхніх безсмертних душ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *