Як провести дезінфекцію в квартирі самостійно

Досить часто, особливо в період поширення вірусних інфекцій, виникає питання про те, як провести дезінфекцію в квартирі самостійно. Це дуже актуально для сімей з маленькими дітьми і літніми людьми. Запам’ятайте кілька правил, які допоможуть знищення збудників інфекційних захворювань в житлових приміщеннях.

Способи обробки квартири

Знезараження житла — важливий момент, якому варто приділяти увагу. Особливо він актуальний в період епідемії. Перерахуємо кілька дієвих способів:

 1. Використання хімічних засобів допоможе позбутися від хвороботворних бактерій, а також зробить вдихуване повітря приємним. Засіб можна придбати в магазині. Краще звертати увагу на ті, у яких міститься монохорамін. Серед найбільш часто використовуваних «Білизна», «Саніта».
 2. Застосування народних засобів. Для очищення приміщення можна використовувати перекис водню, оцтову кислоту, нашатирний спирт. Додавши їх у воду для обробки поверхонь, можна провести дезінфекцію в квартирі самостійно.
 3. Використання ефірних олій. Вони надійно захистять приміщення і проживають в ньому людей від вірусів і бактерій. Краще зупиняти вибір на олії ялиці, сосни, лимона, так як вони володіють антисептичною дією.
 4. Використання ультрафіолетової лампи. Це обладнання найчастіше застосовується в медичних установах. Вартість лампи невисока, але при цьому ефект від неї хороший. Крім того, застосування УФ-лампи не викликає алергічної реакції. Але для проведення дезінфекції потрібно звільнити приміщення. Мінімальний період дії лампи — не менше 15 хвилин, а після потрібно провести провітрювання приміщення.
 5. Якщо площа оброблюваного приміщення не більше 10 кв. метрів, то можна зупинити вибір на сольовій лампі. Її використання наситить повітря корисними для здоров’я елементами і позбавить приміщення від хвороботворних бактерій.
 6. Рециркулятор — пропускає через себе заражене повітря, очищає його ультрафіолетовими променями і випускає назад. Використання приладу можливо і в тому випадку, якщо в приміщенні знаходяться люди. Його застосування безпечно для людей і тварин.
 7. Можна використовувати зволожувач повітря. Він підвищить вологість у приміщенні, а також очистить його від хвороботворних агентів. Для більш якісного очищення потрібно регулярно міняти воду всередині зволожувача. Актуально використання в тих сім’ях, де є маленькі діти.

Незалежно від того, на якому засобі ви зупините вибір, зверніть увагу, що практично кожне з них може викликати алергійну реакцію. Дійте з обережністю.

Як захистити будинок від коронавіруса

Питання про те, як провести дезінфекцію в квартирі самостійно, особливо актуальний в умовах поширення небезпечного захворювання COVID-19. Дотримання простих правил застосування звичайних засобів допоможуть вбити вірус і не дати йому можливості поширюватися по приміщенню.

При обробці будинку від коноравіруса краще використовувати одноразові паперові рушники. Від тканинних засобів багаторазового використання краще відмовитися.

Застосування дезінфікуючих серветок можливо, але вони не позбавлять від коронавіруса, так як він — «вірус оболонки». А це означає, що зовні він оповитий жировим шаром, який не так просто розчиняється і знищується.

При виборі засобу, який допоможе знищити вірус SARS-CoV-2, краще зупинити вибір на тих, де є напис «знищує до 99,9 % бактерій і вірусів».

Проведення дезінфекції в будинку краще почати з очищення речей, поверхонь, видалення бруду, а після обробити всі дезинфікуючим засобом. Краще для знищення бактерій використовувати речовини, в яких спирту не менше 60-70 %.

Найпопулярніший і надійний засіб, який можна використати в боротьбі з вірусом SARS-CoV-2, — звичайна «Білизна». Для більш якісної обробки приміщення потрібно розвести 300 мл засобу в 10 літрах води і обробити всі поверхні.

Працюючи з хлорвмісними розчинами, потрібно використовувати захисні рукавички, так як склад може нашкодити шкірі.

Щоб провести обробку приміщення спреєм з використанням оцту, необхідно 100 г 9 % оцту розвести в пляшці з водою (1-1,5 літра). Після чого за допомогою пульверизатора обробити приміщення. Такий же розчин можна використовувати і для обробки поверхонь від вірусів і бактерій.

Використання 70% спирту дає хороший результат, так як при зіткненні спирту з оболонкою вірусу останній руйнується. Обробка приміщення проводиться за допомогою розприскування рідини на контактні поверхні.

Правила роботи з дезінфікуючими засобами

При необхідності обробки будинку від хвороботворних бактерій і вірусів, важливо знати не тільки те, які засоби краще використовувати, але й як правильно провести дезінфекцію в квартирі самостійно. Щоб не нашкодити собі і своїм домочадцям, варто дотримуватися таких правил:

 • руки і очі повинні бути захищені, тому наявність рукавичок і очок — обов’язкова умова при проведенні обробки квартири. Вони допоможуть уберегти шкіру і слизові від пошкоджень;
 • верхні дихальні шляхи треба захистити від вдихуваних парів, тому можна використовувати респіратор або маску;
 • діти і тварини на момент проведення дезінфекції не повинні перебувати в будинку;
 • обробку краще почати з житлових кімнат, а після переміститися в кухню, ванну і туалет;
 • воду потрібно міняти в міру забруднення;
 • не варто забувати про проведення дезінфекції м’яких меблів, штор і покривал;
 • після обробки обов’язково провітріть приміщення.

Правильний підхід до питання наведення порядку в приміщеннях і його дезінфекції допоможуть не тільки зберегти чистоту, але й убезпечити родину від зараження несуть смертельну небезпеку вірусами.

Підводячи підсумки

 1. Турбота про чистоту житла — запорука того, що всі близькі будуть захищені від впливу вірусів і бактерій.
 2. Дезінфекція приміщення повинна проводитися не менше одного разу на добу.
 3. Для обробки поверхонь можна використовувати «Білизну», оцет і спирт.
 4. При дезінфікуванню приміщення потрібно захищати шкіру рук і обличчя захисними рукавичками, маскою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *