Коли збирають підосичники і в якому місяці

Бувалі грибники кажуть, що саме з красноголовців виходять найсмачніші страви. Розповімо докладно, коли збирають підосичники, в якому місяці, де вони ростуть і як правильно їх збирати.

Де ростуть підосичники

Ці гриби зустрічаються практично в кожному лісі. Складно пропустити період, коли збирають підосичники, адже ці гриби ростуть протягом усього літа. Часто можна зустріти цілу галявину.

Деякі види красноголовців можуть радувати грибників до перших заморозків. Особливо добре ці гриби ростуть в сезон дощів. З цієї причини їх найбільше в серпні-вересні.

В основному підосичники зустрічаються у мішаних і листяних лісах. Важливо знайти місце, на яке потрапляє менше сонячних променів і дме вітер. Саме там можна зустріти ці смачні гриби.

Часто підосичники ростуть на узбіччях лісових стежок, під папороттю, на галявинах або в траві. Шукати ці гриби необхідно в лісах, в яких переважають саме осики, що випливає з назви. Велика кількість грибів росте під цими деревами. Однак вони зустрічаються і на галявинах, але їх не так багато.

Підосичник вельми невибагливий. Його можна виявити навіть у тундрі. В основному він росте групами. Якщо грибник натрапив на один або два підосичники, то слід озирнутися навколо. Адже вони ніколи не ростуть поодинці.

Коли збирають підосичники

Від того яка була погода навесні, залежить і те, коли і в якому місяці збирають підосичники. Якщо у травні було багато сонячних днів, то на початку першого літнього місяця навіть не варто сподіватися на те, що ви зустрінете підосичники в лісі.

Вони люблять вологу і добре ростуть тільки в дощ. Часто перші гриби з’являються вже до червня. Навіть у тому випадку, якщо в початку літа підосичники з’являться, їх буде менше, ніж в наступні місяці.

Помилковий підосичник

Щоб не помилитися і не нашкодити здоров’ю, слід уважно вивчити всю інформацію про гриби-двійників. Багато людей бояться наткнутися на хибний підосичник. Однак всі побоювання марні. Адже таких грибів не існує. Всі «двійники» підосичників їстівні. Саме з цієї причини не варто зайвий раз переживати. У чому ж відмінності?

Часто підосичник плутають з підберезниками. Однак у першого в основному червоний капелюшок і більш товста ніжка. Сама м’якоть капелюшки щільніше. При розломі вона синіє, а сам гриб чорніє за лічені хвилини.

Є ще польський гриб. Основна відмінність – колір капелюшка, який у цього виду досить запам’ятовується. Капелюшок у гриба насичено-каштанова. Однак деякі грибники не звертають на це уваги. М’якоть польського гриба жорстка. Він зустрічається переважно в дубових гаях.

Відмінності також є від білого гриба. У нього більш тонка ніжка, яка відразу ж впадає в очі. Лусочки на ній відсутні.

Врахуйте, що білий гриб занесений в Червону книгу. Його не варто чіпати. Так грибник ризикує порушити популяцію. Як тільки був зірваний один гриб, гинуть тисячі суперечка, завдяки яким утворюється грибниця.

Як збирати підосичники

Збираючись у ліс за грибами і знаючи, коли і в якому місяці збирають підосичники, головне – звернути увагу на погоду. Якщо вона дощова вже кілька днів, можна наткнутися на справжнє грибне місце. Підосичники зростають за 3-6 днів. Саме з цієї причини одне місце можна відвідувати 1-2 рази в тиждень. Будьте впевнені в тому, що без «здобичі» не залишитеся.

В описі цього гриба можна знайти пункт про особливості капелюшки, яка має яскравий помаранчевий колір. Однак це не завжди так, адже все залежить від того, де саме ростуть гриби. Чим менше на капелюшок потрапляє сонячного світла, тим світліше може бути відтінок. Самі яскраві капелюшки грибів відразу ж впадають в очі. Їх неможливо не помітити.

Щоб не пошкодити грибницю, зрізати підосичник слід у самого заснування. Не варто виривати гриб з коренем. У такому разі на цьому місці більше не з’явиться жоден гриб. Важливо не тільки збирати підосичники і використовувати їх у своїх цілях, але і зберігати їх популяцію.

Головне – не нашкодити природі. Адже завжди можна повернутися на це ж місце через кілька днів і знову зібрати смачні гриби, які дозволять приготувати кілька ситних і навіть незвичайних страв.

Тільки старі гриби не варто брати. Адже вони за кілька годин встигнуть зіпсуватися. Це головна особливість красноголовців.

Щоб виключити це, необхідно в найкоротший час перебрати всі зібрані гриби і обробити. Їх можна маринувати, солити, вживати в смаженому вигляді.

Який гриб необхідно ігнорувати:

  • великий;
  • непривабливий;
  • розвалюється в руках.

Важливо розуміти, що величезний гриб — не найцінніший «трофей». Адже часто є ризик того, що підосичники виявляться червивими. З них вже нічого не приготуєш.

Первинна обробка красноголовців

Щоб приготувати смачну страву, недостатньо просто зібрати гриби і принести їх додому. Важливо гарненько їх перебрати, перевірити на наявність черв’яків і викинути ті, які вже встигли зіпсуватися за кілька годин.

Свіжі підосичники не варто зберігати в холодильнику. Їх необхідно відразу ж готувати. Лише так вдасться уникнути псування гриба. Підосичники їстівні навіть після того, як вони деякий час полежать в холодильнику. Однак їх корисні властивості з часом втрачаються.

Через два дні їх залишиться тільки викинути. Не варто шкодувати, адже здоров’я важливіше. Якщо підосичники надалі будуть солити або маринувати, то попередньо їх необхідно добре помити. Тільки в такому випадку їх можна буде назвати безпечними. Під час чищення необхідно позбавлятися від ділянок з черв’яками.

Невеликі гриби рекомендується солити або маринувати. Ті, що великого розміру, варто посмажити або зварити смачний грибний суп. Можна зробити грибний паштет або ікру, яка ідеально підійде для сніданків.

Не варто лякатися, що при первинній обробці всі підосичники темніють. Деякі зовсім можуть ставати чорними. Плюс цього гриба в тому, що він низькокалорійний. Смак досить насичений. Його не можна ні з чим порівняти.

Знаючи, коли і в якому місяці збирають підосичники, можна з легкістю швидко набрати кошик грибів, щоб урізноманітнити своє щоденне меню.

Підводячи підсумки

  1. Підосичники ростуть групами, що полегшує задачу грибникам.
  2. Помилкових красноголовців не існує. З цієї причини можна брати гриби, які дуже нагадують їх.
  3. Білі, підосичники збирати не можна. Вони занесені в Червону книгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *