Привчити дитину робити уроки картинка

Як привчити дитину робити уроки без нервів?

Як привчити дитину робити уроки без нервів, стресів, істерик і так далі хвилює кожного відповідального батька. Питання стає особливо актуальним на початку нового навчального року. Хочеться дати для школяра впевнений старт, що називається, як корабель назвеш, так він і попливе.

Дівчинка робить уроки самостійно фото

Більшість мам, як грозова хмара нависають над змученим чадом і буквально змушують робити уроки – читати, писати, вчити, заучувати. В результаті нерви витріпані у всіх і як то кажуть в знаменитому анекдоті–сусіди оглухли, а собака все повторила напам’ять або щось в цьому роді (усна народна творчість). Так чи інакше, уроки вчити потрібно, освічена людина в будь-який час цінується. Тільки от сучасна молодь абсолютно цього не хоче розуміти.

Починати займатися освітою дитини треба вже з раннього дитинства. Але особливе навантаження падає саме в початковій школі. На поріг навчального закладу ступає невпевнена ніжка вчорашнього дитсадочку на якого обвалюється величезна кількість вимог, правил, обов’язків. Тим самим батьки змушені привчати дитину до порядку.

Самому школяреві цікаво складати портфель, розглядати зошити і книги. Не відбирайте у нього цього задоволення. Може це допомагає йому налаштуватися робити домашні завдання. Не підганяйте, а наберіться терпіння. У першокласника або просто у учня початкової школи ще немає тих швидких рухів як у підлітків. Нехай малюк розгляне кольорову обкладинку зошита, потім картинки в букварі або іншій книжці. Після цього можна приступати до уроків. Дотримуйтесь спокою і ні в якому разі не показуйте своє роздратування.

Вчителі вважають, що вже до другого класу школяр може сам справлятися з уроками і батькам не потрібно відбирати у нього можливість бути самостійним.

Щоб вам і дитині було легше звикнути до нового шкільного життя складіть з дитиною розпорядок дня. Таке завдання є і на одному з уроків. Хлопці цього віку досить слухняні і якщо вчитель порекомендує скласти розпорядок дня, а мама і тато підхоплять ініціативу, то обов’язково дасть свій позитивний результат.

Привчити дитину робити уроки картинка

У розпорядку дня має бути виділено час для виконання домашніх завдань, час для обіду, відпочинку, ігор і навіть зустрічей з друзями. Строго дотримуватися розпорядку не потрібно, так як малюк постійно буде відчувати себе в якихось обмеженнях. Нехай це буде приблизною точкою розрахунку часу. Зрештою бувають і непередбачені ситуації навіть у дорослих.

Батьки повинні в свою чергу створити для свого учня комфортну робочу зону. Письмовий стіл, стілець, додаткове освітлення, місце для зберігання шкільного приладдя — все це створить комфортні умови та дитину нічого не буде відволікати від уроків.

Перед тим як почати робити уроки усуньте всі фактори, які будуть відволікати школяра від уроків. Іграшки повинні бути складені, телевізор вимкнений, гаджети подалі, в кімнаті має бути провітрено.

Втомлений хлопчик робить домашнє завдання

Поясніть дитині, що в будь-який момент ви готові прийти їй на допомогу. Тільки це не означає, що ви будете робити уроки за нього, якщо він думає, що у нього нічого не виходить. В ідеалі дитина повинна принести готові, написані уроки батькам на перевірку в чорновому вигляді. Мама або тато перевіряють уроки і після цього можна переписувати завдання в зошит. Потім можна приступати до читання, малювання або творчих завданнь.

Якщо ви не впевнені в своїх педагогічних здібностях, можете вдатися до допомоги різних розвиваючих методик.

Які бувають розвиваючі методики навчання в домашніх умовах

Розвиваючих методик для навчання в домашніх умовах буває величезна кількість. Звичайно для кожної дитини буде потрібно індивідуальний підхід. Найпопулярнішими методиками ми з вами коротко поділимося:

Ментальна арифметика — це просто дослівний переклад з англійської mental arithmetic. Для уточнення – це просто усний рахунок. Суть навчання полягає в тому, що дитина вчиться складати, віднімати, множити і ділити цифри в розумі. Відбувається це за допомогою японських рахунків Абакус. В результаті у дитини тренується швидкість сприйняття і обробки матеріалу. І що найцікавіше і важливо–розвиваються обидві півкулі мозку одночасно. Прекрасні результати можна відзначити вже через кілька місяців регулярних занять.

Дівчинка робить домашку з котом

Меморика – методика, завдяки якій розвивається пам’ять взагалі. Завдяки такій методиці дитина вчиться швидко засвоювати і запам’ятовувати великі обсяги інформації. Після інтенсивних і регулярних занять коефіцієнт пам’яті збільшується в кілька разів.

Ліберіка – методика яка розвиває швидкість читання, образне мислення. У підсумку дитині не складає труднощів занурюватися у великі обсяги інформації і правильно їх засвоювати. Завдяки такій методиці дітки починають читати набагато швидше і якісніше. До того ж вони відмінно засвоюють прочитану інформацію.

Освоївши такі прості науки вже в ранньому віці, дитина буде володіти високими інтелектуальними здібностями. Це звичайно ж допоможе йому ставити перед собою високі цілі в майбутньому.

Відео: 4 причини, чому дитина не робить уроки і їй нудно в школі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *