домашнє виноробство з вишень

Вино з вишні в домашніх умовах: простий рецепт з кісточками і без

Фруктове виноробство вважається особливим мистецтвом, а рецепти домашнього вина з вишні передаються від батьків до дітей та онуків. Знаючи нюанси створення солодкого алкогольного напою, можна приготувати його в домашніх умовах. Для цього не потрібні таємні знання.

Головне дотримуватися технологію і слідувати порадам людей, чий досвід допоможе не зробити помилок в перших етапах заготовки браги. При бажанні можна спробувати настояти вино і на інших ягодах і фруктах, отримавши не менш смачний напій.

Класичний рецепт вина з вишні

Вишневе вино за класичним рецептом
Вишневе вино за класичним рецептом

Після збору врожаю господині консервують на зиму заготовки у вигляді варення, джемів і компотів, але потім не знають, що робити із залишками ягід. В домашніх умовах частину вишні можна засушити, якщо дозволяють умови житла. А із залишків можна зробити домашнє вино з вишні за простим класичним рецептом. Виймати кісточки для цього необов’язково, тому що завдяки їм напій отримає аристократичну терпку нотку.

Інгредієнт:

 • 5-6 кг вишні з кісточками;
 • 10 л фільтрованої води;
 • 4 кг бурякового цукру.

Приготування:

 1. Добірну, зрілу, але не миту вишню без гнилі поміщаємо в ванну або великий таз. Розминаємо, щоб кожна ягода пустила сік. Робити це потрібно руками, тому що механічна обробка може пошкодити кісточки, а гіркота, що міститься в них зіпсує смакові якості напою.
 2. Перекладаємо отриманий продукт в прозору або напівпрозору пластикову або скляну ємність з широкою шийкою. Важливо, щоб в нього помістилася рука, тоді в подальшому буде простіше перемішувати заготовку. Це може бути таз, відро або бутель на 10 літрів.

  вино з вишень
  Викласти ягоди в підходящу ємність і віджати руками
 3. Додаємо до головного інгредієнта теплу воду засипаємо цукор, акуратно розмішуємо рукою або лопаткою до повного розчинення кристалів піску. Закриваємо щільно кришкою і переносимо в приміщення, де температурний режим не перевищує 20-22 градусів тепла. Холод теж протипоказаний. Це негативно позначиться на «диких дріжджах», що містяться на шкірці ягід і потрібні процеси бродіння не запустяться.

  вино з вишень
  Отриманий вишневий сік
 4. На наступну добу вино починає шипіти і зверху утворюється піна. З цього моменту на протязі 5-6 наступних днів потрібно перемішувати заготівлю рукою знизу вгору, з’єднуючи піну з нижнім, ще не почавшим бродити шаром вишні у власному соку.

  технологія приготування домашнього вина з вишень
  Перелити в банки
 5. Після закінчення цього часу процес сповільниться і потрібно залишити домашнє вино з вишні в спокої на 5 днів. Рецептура приготування алкогольного напою передбачає період бродіння в домашніх умовах протягом 10 днів. Після цього утворення піни саме практично повністю припиняється. При цьому гідрозатвор не використовується, в ньому немає необхідності, так як в період сильного бродіння між суслом і кришкою утворюється “природна пробка” з вуглекислого газу, яка не пропускає до нього кисень.

  домашнє виноробство з вишень
  Залишити на 5 днів
 6. Через 10 днів збираємо друшляком сплившу на поверхню вишню, злегка віджимаємо руками сік над ємністю з напоєм. Ягоди викидаємо. Такий прийом запускає процес бродіння домашнього вина з вишні в нижньому шарі, коли на верхньому шарі він завершився.
 7. Накриваємо ємність кришкою і залишаємо настоюватися ще 5 днів. Потім розкриваємо тару, і якщо всі нюанси рецепту приготування в домашніх умовах дотримані, мезга (ягоди) опуститься на дно ємності, а піноутворення буде мінімальним.

  рецепти вин з вишень
  Перелити вино в бутлі і встановити гідрозатвор
 8. Беремо шланг, опускаємо його в рідину так, щоб він не стикнувся з утворившимся осадом. Втягуємо повітря на себе, щоб вино полилося, і опускаємо трубку в чисту банку. Осадовий шар виливаємо, він не представляє цінності.

  домашнє виноробство з вишень
  Або можна надіти зверху гумові рукавички
 9. Ставимо судини з вином в льох або комору, де можливе підтримання температури 10-12 градусів тепла на 10 діб. Накриваємо шийки марлею. Зверху закриваємо кришками з дірочками, щоб напій «дихав». Рецепт створення вина з вишень в домашніх умовах передбачає неповне завершення процесу бродіння.

  вино з вишень рецепт
  В самому кінці додати в вино ще трохи цукру
 10. Кожні 10-11 днів переливаємо напій в чисту тару через сито, відфільтровуючи осад, таким чином, поки утворення піни і в’язкого шару на дні не припиниться.
 11. Коли вино перестане грати, закриваємо бутлі герметичними кришками і переносимо в більш прохолодне місце для зберігання. Або розливаємо в пляшки і поміщаємо в холодильник.

Вживати домашнє вино з вишень, приготоване в домашніх умовах за цим рецептом можна відразу після завершення процесу бродіння, давши йому настоятися дві доби. Але краще дати напою постояти довше, щоб воно стало міцніше, і смак розкрився в повній мірі.

Особливості приготування вина з вишні з гідрозатвором

Смачне вино з вишень
Смачне вино з вишень

Кисень перетворює винний спирт в оцет. Тому ємність з брагою треба щільно закупорювати для збереження якості напою. А щоб тара не вибухнула через виділення вуглекислого газу при бродінні, зазвичай використовується гідрозатвор. Найпростіший його різновид–медична рукавичка з проколотим пальцем, надіта на шийку пляшки. Але набагато ефективніше вивести трубку з кришки під воду в окрему ємність. Якщо ж не хочеться експериментувати і перевіряти свої конструкторські навички, гідрозатвор можна і купити.

Інгредієнт:

 • добірна вишня з кісточкою — 5 кг;
 • очищена вода — 10 л;
 • тростинний цукор — 3 кг.

Приготування:

 1. Вишню розминаємо вручну, отримуючи якомога більше соку. Перекладаємо її в 2 бутлі по 10 літрів або в кілька банок по 3 літри.

  рецепти вин з вишень
  Вишню промити і пом’яти руками
 2. Розчиняємо у воді ⅓ частину цукрового піску і заливаємо солодкий сироп в ємності. Натягуємо на шийках марлю і закриваємо кришками з дірочками. Залишаємо на 5 діб.

  як правильно зробити вишняк
  Отриманий сік процідити в окрему ємність
 3. Забродиве і активно виділяюче піну сусло проціджуємо через сито, а ягоди віджимаємо і викидаємо. Додаємо половину цукру, що залишився, ретельно розмішуємо, щоб він розчинився. Закорковуємо гідрозатвором і залишаємо в приміщенні зі стабільним температурним режимом 20-22 градуси тепла.

  рецепти вин з вишень
  Додати в вино цукор і помістити на бродіння в скляні ємності
 4. Після закінчення 5 діб додаємо останню порцію цукру, перемішуємо і знову закорковуємо.

  вино з вишень
  Зберігати готове вино в прохолодному місці
 5. Переносимо в підвал, де температура тримається в межах 10-12 градусів тепла, і залишаємо на 2 місяці. Потім можна перелити напій в пляшки і залишити для важливих урочистих заходів.

Домашнє вино з вишень, буде бродити 1-2 місяці, і виділення газу поступово піде на спад. За рецептом важливо відстежувати в цей період утворення осадового шару і вчасно проціджувати його через марлю, переливаючи продовжуюче грати сусло в чисту тару. Тоді алкогольний напій, приготований в домашніх умовах, вийде не гірше, ніж магазинний.

Сухе вишневе вино

Сухе вино з вишні
Сухе вино з вишні

Особливість цього фруктового напою в тому, що він готується без додавання води. При всій сухості і міцності вино залишається неймовірно насиченим і солодким.

Інгредієнт:

 • вишня з кісточками — 10 кг;
 • цукровий пісок — 4 кг.

Приготування:

 1. Ягоди пересипаємо цукром, як при заготівлі для варення. Закладаємо в бутлі і накриваємо марлею. Залишаємо на місяць в добре провітрюваному приміщенні біля вікна, щоб на вишню потрапляли прямі сонячні промені.
 2. Готову брагу проціджуємо через марлю, ягоди перетираємо в пюреподібну кашку і додаємо в сусло, але вже без кісточок. Закриваємо бинтом з гумкою і залишаємо на 5 днів на сонці, нехай бродить.
 3. Проціджуємо від м’якоті, закриваємо гідрозатвором і залишаємо на 2 тижні в времянці або гаражі «грати» до повного припинення процесу.
 4. Готовий напій проціджуємо, розливаємо в пляшки і при нагоді подаємо на стіл. Він повністю готовий і не вимагає відстійкм. Але якщо хочеться, щоб алкоголь був міцнішим, можна зберігати його до 5-7 років, з закупореним пробками.

Чоловіки–винороби дуже люблять цей напій за сухість і називають його “вишняк”, а жінки цінують за надзвичайний солодкий смак. Цей рецепт давно забутий і рідко готується, але ніщо не заважає згадати старі традиції і порадувати гостей з нагоди ювілею чи іншої значущої події.

Вино із замороженої вишні

Як приготувати вино із замороженої вишні
Як приготувати вино із замороженої вишні

Невикористані ягоди заморожують, щоб в зимовий період зварити компот, кисіль або варення “П’ятихвилинка”. Але якщо хочеться почати експерименти з приготуванням вина в холодну пору року, можна використовувати таку вишню в якості сировини для алкогольного напою. Так як “диких дріжджів” в них вже немає, можна використовувати винні або додати родзинки. Тоді спиртне буде ще смачніше.

Інгредієнт:

 • вишня заморожена — 5 кг;
 • фільтрована вода — 3 л;
 • цукор тростинний — 1,5 кг;
 • Ізюм будь-який 100 г.

Приготування:

 1. Розморожуємо ягоди при кімнатній температурі. Не кладемо їх в мікрохвильовку і не заливаємо окропом для прискорення процесу. В даному випадку поспіх недоречний.
 2. Розчиняємо цукор у воді, ретельно перемішуючи дерев’яною лопаткою. Вишні розминаємо і додаємо до сиропу разом з родзинками. Термічно сушений виноград не обробляємо.
 3. Перекладаємо вміст в бутель і заливаємо солодкою водою. Перемішуємо, закриваємо пластиковою кришкою. Залишаємо бродити при кімнатній температурі на 8-10 днів. Щовечора відкриваємо ємність і перемішуємо.
 4. Проціджуємо через марлю або нещільну тканину, переливаємо в чисту ємність. Закорковуємо гідрозатвором або медичною рукавичкою з проколом на середньому пальці і залишаємо на 1 місяць. Цей період називають часом “тихого бродіння”. Температурний режим в приміщенні має становити 15-16 градусів, тому з кухні бутель переносимо в комору.
 5. Готове вино проціджуємо і розливаємо в банки для зберігання.

   

Створити такий ароматний ягідний напій набагато простіше, ніж класичне виноградне вино. Необов’язково бути професійним виноробом, щоб зробити його самостійно в домашніх умовах. Головне — це вивчити технологію приготування, і не змінювати кількість інгредієнтів, в точності слідуючи покроковим рецептами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *