Як розшифрувати дитячий малюнок?

Психологи всього світу ось вже більше восьми десятків років, вивчають психологію дітей за їх малюнками. Виявилось, що на папері дитина може зобразити свій душевний стан, переживання, або, навпаки, радість і задоволення життям на поточний момент. Для того щоб розшифрувати малюнок дитини, не обов’язково бути психологом. Досить лише уважніше поглянути на його малюнки і все стане зрозуміло без слів.

Значення дитячих малюнків?

В першу чергу потрібно звернути увагу на кольори, які переважають в малюнку дитини. Потім на форми, того що на ньому зображено. Якщо все намальоване відповідає дійсності, то з малюком все в порядку, і він знаходиться в повній гармонії з навколишнім світом, батьками і самим собою. Тобто, небо блакитне, сонечко жовте, а травичка зелененька.

А ось переважання і невідповідність деяких кольорів, має змусити батьків задуматися про психологічний стан дитини. Наприклад, якщо в малюнку треба і не треба, переважає червоний колір, то, швидше за все малюк чимось схвильований. У ньому зібралася якась агресія або невдоволення. Таким чином, він вихлюпує її назовні. Також переважання червоного кольору говорить про те, що дитина гіперактивна. Може батькам варто записати малюка в спортивну секцію, де він зможе реалізовувати свою енергію.

характеристика дитячого малюнка

Якщо на малюнку дитини занадто багато синіх предметів, то це говорить про те, що він про щось переживає. Ймовірно, йому не вистачає уваги когось із близьких людей. А може малюк занадто давно не бачив цієї людини і сумує за нею.

Перевага чорного кольору в дитячих малюнках, має змусити батьків всерйоз стурбуватись душевним станом дитини. А якщо, він чорним олівцем буквально рве папір, то справа дуже серйозна. Можливо, вам краще звернутися за допомогою до фахівця або хоча б самим поговорити з малюком про те, що його турбує.

Розшифровка значення дитячого малюнка самостійно

Сюжет дитячого малюнка теж може розповісти багато про що. Найчастіше діти люблять малювати тварин. Звернути увагу. Якщо намальована тварина добра і пухнаста, то малюк відчуває себе добре і його нічого не турбує. А от якщо, зображені тварини злі, чорні і страшні, то дитина чогось дуже боїться. Він вихлюпує свої страхи на папері. Також про зайву тривожність говорять всілякі зображені на малюнку катастрофи, повені.

Також малюки люблять малювати свою сім’ю. Однак якщо малюк просто не хоче цього робити, то це говорить про те, що у нього є проблеми з кимось із домочадців. Якщо ж малюк, малює всю сім’ю із задоволенням, то на даному етапі все добре. Тепер варто звернути увагу на те, чи всіх членів сім’ї дитина намалювла. Якщо на малюнку відсутній сам малюк, то, ймовірно, йому не вистачає уваги і теплоти. Він як би, не існує для оточуючих, а насправді потребує опіки. Навіть, якщо він на малюнку надто маленький, то це привід задуматися про прояв до малюка більшої кількості уваги. Якщо на малюнку відсутній хтось з інших членів сім’ї, то дитина не відчуває до цієї людини довіри і симпатії.

як читати дитячі малюнки

А от якщо дитина малює якихось вигаданих персонажів і неіснуючих тварин, то це означає, що малюк відчуває себе самотнім і мимоволі придумує собі друзів, хоч і намальованих.

Дитина малює чорними кольорами: що це означає і чи варто бити тривогу?

Дитина квітка нашого життя – з цим погодиться кожен батько і буде правий. Нам так хочеться захистити свого малюка від впливу навколишнього світу. Головне зрозуміти, що коїться в його маленькій голівці, адже сам малюк ще не здатний висловити свої емоції.

Саме тому батьки настільки пильно вивчають дитячі малюнки, вдивляючись в кожен мазок кисті (олівця, фломастера), особлива увага приділяється колірній гамі дитячого малюнка. Малює дитина яскравими кольорами або використовує бляклі тони. Причин, чому дитина малює чорними фарбами, може бути декілька, і перед тим як почати бити тривогу самим батькам слід вивчити ситуацію. Навіть самі знатні психологи не зможуть поставити будь-який діагноз без застосування декількох методик. Одного або декількох малюнків недостатньо для того, щоб влаштовувати батьківську паніку.

  • Криза 3-х років славиться тим, що діти всіляко висловлюють свій протест. Вони хочуть стати самостійними, а мама душить своєю любов’ю і турботою не даючи розвинути самостійність. Дитина може відзначити для себе, що мамі не подобається чорний колір на дитячих малюнках і спеціально буде прикрашати ним все і вся.
  • Діти від 1 року до 5 років надзвичайно чутливі до погодних умов. Сірими, похмурими тонами вони можуть зображати непогожі осінні дні, коли за вікном дійсно бридко.
  • Також в цьому віці дитина, не маючи багатого словникового запасу, може застерегти маму про те, що погано себе почуває, починає хворіти, простим малюнком, в якому переважатимуть темні фарби. Це теж не говорить про те, що у малюка порушено психоемоційний стан. Просто у нього такий настрій.психологічний аналіз малюнка
  • Якщо малюк густо зафарбовує квадрат чорною фарбою. Це може говорити про те, що він намалював коробку і просто щось в ній ховає. Це всього лише розвинена фантазія. Все, що потрібно зробити мамі, це запитати, що ховається в ящику або коробці і малюк відповість.
  • Діти, батьки яких вважають за краще купувати дитині практичний чорний одяг, можуть асоціювати себе з чорною плямою. Цьому не надається особливого значення, адже дитина звикла до темних шат. Однак, хочеться відзначити, що багато психологів стверджують, що діти, які носять темний одяг хворіють набагато частіше, ніж дітки, які ходять в яскравому одязі. Тому дайте дитині насолодитися дитинством – купуйте яскравий одяг.

Як бачите, дитина любить малювати чорним кольором це ще не вирок, а цілком зрозумілий підбір колірної гами для дитячого малюнка.

Коли починати переживати, що дитина малює чорним?

Дитина малює чорним в 10 років, тоді бажано звернутися за допомогою до психолога.

Крім «чорних» малюнків у дитини помічені інші дивацтва в поведінці. Він може бачити нічні кошмари, поводитися агресивно по відношенню до оточуючих (однолітків, батьків, тварин).

Якщо більшою мірою «темними» сюжетами є зброя, війна, вбивства і дитина це може озвучити, тим самим усвідомлюючи, що він хотів намалювати саме війну або вбивство. Тут можуть з’явитися і інші деталі, такі як перекреслені особи або чергування червоного і чорного кольорів.

Якщо син або донька малював яскраві життєрадісні картини, а внаслідок певних подій малюнки почали тьмяніти і переважають чорні кольори, то дитина переживає психологічну травму і необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Кожен дитячий малюнок унікальний і неповторний. Не можна рівняти дітей під одну гребінку. Просто приділяйте своєму чаду більше уваги і тоді його життя буде розвиватися безтурботно. Він повинен відчувати завжди батьківську підтримку, щоб відчувати себе впевненіше. На додаток, пропонуємо подивитися відео, чому дитина малює чорним кольором.

Якщо стаття була вам корисною, поділіться нею, будь ласка, з друзями в соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *