як правильно підготувати дитину до щеплення

Як підготувати дитину до щеплення?

Щеплення служать серйозним захистом дітей від різних епідемічних захворювань. Однак багато батьків ставляться до них двояко. Хтось ревно, день в день робить кожне щеплення, а хтось із батьків категорично проти того, щоб робити щеплення дитині. Навіть людям, які не мають медичної освіти відомо, що вакцинація пов’язана з певним ризиком для здоров’я і навіть життя малюка. Може все ж варто краще зробити підготовку до щеплення, щоб уникнути дії побічних ефектів вакцинації.

Підготовка до щеплення, що потрібно знати перед щепленням

В день щеплення, малюк повинен бути абсолютно здоровий. Для підтвердження цього, за кілька днів до вакцинації мама і малюк повинні сходити до педіатра і невропатолога, щоб достовірно переконатися, що на даний момент, дитина здорова. До того ж для підстраховки, за кілька днів до щеплення потрібно уникати місць великого скупчення людей, і тим більше обходити стороною хворих. Якщо малюк–алергік, то в цей період, алергія повинна бути в стадії ремісії. Заключне слово про те, чи можна зараз робити щеплення дитині, може зробити лікар.

Перед вакцинацією, дільничний лікар педіатр повинен направити малюка здати загальний аналіз крові і сечі. Результати допоможуть виявити чи є в маленькому організмі запальні процеси. Якщо в будинку хтось хворіє на простудне захворювання, то від щеплення поки варто відмовитися.

Ймовірність алергічних реакцій може виникати не тільки у алергіків. За 3 дні до вакцинації, краще не давати дитині препарати, які містять вітамін D. Він може посилити алергічну реакцію, тому краще знизити ймовірність алергічних реакцій і дати малюкові препарат, у складі якого є кальцій. Крім того, безпосередньо перед щепленням малюк повинен сходити в туалет по-великому. Якщо він не може цього зробити, то потрібно йому в цьому допомогти і дати сироп лактулози. Якщо і це не допомогло, то без клізми не обійтися. Якщо малюк з якихось причин сильно хвилюється перед щепленням, а вранці відмовився від їжі, то це може слугувати сигналом для того, щоб перенести вакцинацію.

Вакцинація дітей

Безпосередньо перед щепленням немовляти, ви маєте повне право поцікавитися у лікаря, яким препаратом він прищеплює, в яких умовах зберігалася вакцина, як вона була транспортована, фірму і країну виробника препарату. Лікар повинен дістати вакцину з холодильника, а не з ящика свого робочого столу і обов’язково робити він це повинен в рукавичках.

Якщо вже через деякий час температура у малюка піднялася до 37,1, можна дати йому жарознижуючий засіб. У цей день потрібно бути особливо уважними до будь-яких змін в стані здоров’я малюка. Якщо на місці уколу утворилося затвердіння, можна в цьому місці зробити йодну сіточку. Будь – які інші зміни стану здоров’я дитини, служать приводом для того, щоб якомога швидше звернутися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *