як навчити дитину бути ввічливою

Як навчити дитину бути ввічливою?

На формування особистості дитини, величезний вплив мають батьки. Від того, що вони закладуть в дитячу головку, і буде залежати його виховання. Навчити дитину ввічливості зобов’язані батьки, але часом дорослі і самі забувають про те, що потрібно попрощатися з вихователем в дитячому саду, подякувати продавця в магазині або привітатися з сусідом. Так чого ж ми чекаємо від наших дітей?

Як навчити дитину ввічливості?

Як то кажуть, чужа сім’я – темний ліс. У кожній родині існують свої правила і негласні закони. В одній родині прийнято сідати вечеряти всім разом і не вставати з-за столу поки інші не закінчать вечеряти. В інших будинках, кожен член сім’ї їсть, коли йому зручно і коли захочеться. В одній родині дякують мамі за смачно приготовану їжу, а хтось і не подумає висловити слова подяки.

Часом домочадці чимось засмучені і пригнічені. У такі моменти не те, що дякувати, розмовляти не хочеться. Про ввічливість в такі моменти просто ніхто не згадує. Роздратування і втома змушують забути про елементарні правила етикету.

Ввічлива посмішка

Батьки завжди повинні бути зразком для наслідування. Навчіть своє чадо, кожен раз виходячи з-за столу вимовляти слова подяки. Коли він йде в школу або сад, то повинен попрощатися з усіма членами сім’ї. Вже через час у нього виробиться рефлекс, і він буде так само ввічливий і з вихователями, вчителями, однолітками.

Не забувайте хвалити дітей за найменше досягнення. Тим самим ви висловлюєте їм свою повагу і показуєте, як ви ним пишаєтеся.

Якщо в чомусь ви були не праві, то не соромтеся вибачатися за свої помилки. Тоді дитині буде легше і самому визнавати свої поразки. Проблема багатьох дітей в тому, що вони абсолютно не вміють вибачатися, вважають це чимось принизливим. Навіть якщо вони вже розуміють, що не праві, то зі шкідливості відстоюватимуть свою позицію неправоти.

Ввічливі слова

Ніколи і не за яких обставин не пліткуйте при дітях. Вони можуть розтлумачити ваші слова не правильно, а ви можете потрапити в незручну ситуацію. Крім того, дитина подумає, що обговорювати і навіть засуджувати інших людей це нормально і буде це робити постійно. А плітки і чвари, це, щонайменше, не ввічливо.

Як бачите, всі поради дуже прості. Їх виконання не зажадає від вас великих зусиль. Просто спілкуйтеся частіше з вашою дитиною, і він візьме від вас найкраще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *