Дівчинка гризе нігті

Як відучити дитину гризти нігті?

У сучасному світі стільки стресів, що і доросла людина, мимоволі готова відгризти собі руку в нервовому пориві. Так чого ж очікувати від дитини, яка скромно ставши в куточку, таким своєрідним способом знімає нервову напругу. Як відучити дитину гризти нігті, цікавляться багато матусь. Отже, розбираємося послідовно.

Виявляємо причини і усуваємо

У рідкісних випадках звичка гризти нігті проявляється спадковим шляхом, у всіх інших ситуаціях, це набутий порок. Він стає наслідком стресових ситуацій, конфліктів та інших неприємностей. Для батьків дитячі проблеми можуть здатися смішними і безглуздими. Але це не правильно. На даному етапі життя, їм важливо відчути себе потрібними. В результаті байдужості дорослих, що з’явилася віддушина може стати самою нешкідливою. Тому варто розібратися в першопричинах, а потім усувати слідство. Неуспішність на уроках, перше, що спадає на думку.

Дівчинка гризе нігті

Для початку створіть чаду довірчу обстановку. Так як проблема сама не піде, вам доведеться особисто взяти ситуацію під контроль. Не накидайтеся на дочку або сина, як тільки рука потягнеться до рота. Просто займіть малюка чимось цікавим. Постарайтеся, щоб і руки і рот в цей час були зайняті. Наприклад, можна одночасно малювати і співати. До того ж шибенику сподобається робити відразу два заняття.

Не бійтеся говорити про це. Дітям молодшого віку, можна розповісти, що в животику можуть з’явитися черв’ячки. Це буде відверта правда. Тільки не перестарайтеся, інакше після страшної історії, може розвинутися фобія комах. Всього в міру.

Звичка гризти нігті, дійсно вважається хворобою брудних рук. Під нігтьовими пластинами збирається бруд, що є відмінною підмогою для розмноження бактерій. Тому, навіть просто підносити руки до обличчя і губ не дуже добре. Інакше потім можна не дивуватися, звідки у дитя з’явилися глисти.

З дівчатками домовитися буде трохи простіше. Можна переконати юну модницю в тому, що вона повинна стежити за красою ручок. Не завадить зробити модний дитячий манікюр. Для посилення ефекту, можна навіть відправитися в справжній салон краси. Від отриманого враження, дівчинка і сама більше не потягне руки в рот і захоче бути красивою, як всі тітки в салоні.

З хлопчиками варто бути більш делікатними, щоб не поранити зароджуючу чоловічу натуру. Особливо не робіть зауваження в громадських місцях, при великому скупченні людей. Якщо ви в цей момент перебуваєте поблизу, просто м’яко візьміть “мрійника” за лікоть. Він і сам зрозуміє, що захопився, причому при сторонніх.

Слідкуйте, щоб нігті були коротко підстрижені. Якщо немає вільного краю, то гризти просто нічого.

Не забувайте і про бабусині перевірені засоби. Намажте «смачні» кінцівки милом або перцем. Також, багато косметичних фірм випускають спеціальні лаки.

Спілкуйтеся з дитиною і тоді ви виявите проблему в корені. Інакше звичка переросте в пристрасть і перенесеться спочатку в юнацтво, а потім і в доросле життя. Не дарма ми почали статтю, що така схильність іноді передається у спадок. Удачі і поділіться своїм досвідом в коментарях нижче під статтею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *