Як швидко відмити термос з нержавійки всередині від чаю

Іноді господині задаються питанням: як відмити всередині термос від чаю? Проблема появи темного нальоту знайома багатьом з нас. На звичайному посуді видалити забруднення досить просто. Зовсім інша справа термос. Якщо ви придбали ємність з нержавіючої сталі, приготуйтеся до того, що доведеться регулярно видаляти темний наліт.

Як відмити всередині термос з нержавійки від чаю лимонною кислотою

Не знаєте, як відмити всередині термос з нержавійки від чаю, скористайтесь цитрусовими. Їх застосовують для видалення поганих запахів. Крім того, з їх допомогою можна впоратися з потемніннями. Цитрусові можна замінити лимонною кислотою. Дві ложки (столові), порошку насипають у термос і наповнюють його до країв окропом. Колбу закупорюють кришкою і залишають на ніч. До ранку від осаду чаю зсередини не залишиться і сліду.

Замість лимонної кислоти можна використовувати свіжі цитрусові. Для цього лимон нарізають скибочками, поміщають в колбу і заливають окропом. Вранці рідина з часточками потрібно видалити, а термос промити чистою водою.

Іноді чорний чай залишає такий стійкий наліт, що припадає обробку проводити кілька разів. Це абсолютно нешкідливо, лимонна кислота не може пошкодити поверхню колби. Неприємний запах забирається з першого разу.

Сода

Як відмити термос всередині від чайного нальоту домашніми засобами? Найпростіший спосіб очищення заснований на використанні соди. Порошок є в запасі у кожної господині. Він незамінний для видалення забруднень і запахів.

Очищуючий розчин готується з розрахунку: 1 ст. л. порошку на склянку гарячої рідини. Його заливають в колбу, після чого її закривають кришкою. Вранці розчин виливають, а термос промивають звичайним миючим засобом.

Сода і перловка

Якщо не знаєте, як очистити всередині термос з нержавійки від чаю, використовуйте соду і перлову крупу. У ємність залийте окріп, а потім додайте ½ склянки крупи і дві чайні ложки порошку соди. Термос слід закрити і добре збовтати його вміст. За відгуками, даний метод досить ефективний. Перловка грає роль м’якої мочалки, видаляє забруднення.

Оцет

Відмити термос від чаю можна оцтом. Кислота ефективно бореться з нальотом і поганим запахом. Для очищення заповніть окропом 2/3 колби, решту залийте оцтом. Закривши термос кришкою, струсніть його кілька разів, щоб розчин став однорідним.

Ємність необхідно залишити на кілька годин. Періодично її потрібно струшувати. Після рідину можна вилити, а колбу промити чистою водою. Оцет швидко і ефективно очищає термос всередині від слідів кави і чаю. Крім того, різкий запах оцтової кислоти досить швидко вивітрюється.

Таблетки для зубів

Цей спосіб почали застосовувати зовсім недавно, проте він дуже ефективний у боротьбі із забрудненнями. Придбайте в аптеці таблетки для очищення зубних протезів. Коштують вони недорого. Для очищення в колбу заливають окріп і додають 2-3 таблетки. Отриманий розчин залишають в ємності на ніч. Вранці термос можна промити чистою водою.

Розпушувач для тіста

До найефективніших способів чищення термосів можна віднести обробку за допомогою розпушувача:

  • в термос і заливають окріп;
  • додають два пакетика розпушувача;
  • ємність закривають і залишають на 2-3 години;
  • через зазначений час термос ретельно промивають чистою водою.

Рис і сода

Даний метод підходить для очищення стійких забруднень. В термос засипають суміш з рису і соди у співвідношенні 2:1. Далі колбу до половини наповнюють окропом. Закривши термос кришкою, інтенсивно струшуйте його протягом декількох хвилин. Після термос потрібно ретельно промити в чистій воді.

Сіль

Напевно, цей спосіб є найпростішим з наведених. В термос і заливають окріп і додають сіль з розрахунку 4 ст. л. на кожен 500 г рідини. Сольовий розчин якісно прибирає наліт і запах.

Кока-Кола

В якості очисника колби можна використовувати звичайну кока-колу. Напій нагрівають, а потім заливають в колбу. У закритому вигляді термос залишають на 12 годин. Після цього ємність можна промити.

Щоб розібратися, як можна відмити всередині термос з нержавійки від чаю, перегляньте відео.

Чому не можна мити колби

Зверніть увагу, що колби термоси з нержавіючої сталі покриті спеціальним захисним шаром. Його можна легко зіпсувати абразивами і хімічними засобами. Зіпсоване покриття гірше зберігає тепло. Крім того, напої можуть придбати присмак металу.

Щоб уникнути проблем, потрібно пам’ятати про те, що не можна мити термос:

  • абразивними порошками;
  • жорсткими щітками;
  • скребками;
  • аміаком;
  • хлором.

Хлоровмісні речовини не можна застосовувати для обробки металевих поверхонь. Агресивна хімія руйнує пластикові деталі, гумові прокладки, шви виробів. Крім того, хлор залишає сильний запах, який довго не вивітрюється.

Дуже часто на кухні для очищення серйозних забруднень жінки застосовують нашатирний спирт. Однак він не підходить для обробки нержавіючих поверхонь. Справа в тому, що при тривалому контакті аміак руйнує нержавійку. А різкий запах вивітрюється дуже довго. Аміаком з крейдою можна обробляти тільки зовнішні деталі.

Категорично не рекомендується використовувати препарати «Доместос», «Бреф», «Туалетне каченя» та інші. В їх складі присутні кислоти, що руйнують поверхню колби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *