як привчити кота до лотка

Як відучити кота гадити в недозволеному місці: поради

Кошеня в сім’ї викликає позитивні емоції у дітей і дорослих. Однак не все так просто, і потрібно бути готовими до труднощів. Потрібно налагодити контакт з твариною, привчивши до лотка. Не сподівайтеся на миттєвий результат. Інформація, як відучити кота гадити в недозволеному місці, народні засоби, будуть вельми до речі.

Причина котячих неподобств

Перш ніж робити які–небудь дії, постарайтеся зрозуміти причину такої поведінки. Доведеться запастися терпінням і поспостерігати за подальшою поведінкою чотириногого друга.

Якщо це разове явище, можна розслабитися, в іншому випадку – рішуче діяти.

Як відучити кота гадити в недозволеному місці
Як відучити кота гадити в недозволеному місці

Найчастіше, кішки влаштовують туалет де попало, внаслідок наступних причин:

 • брак уваги господаря;
  нещодавно перенесений стрес (відлучення від мами кішки, зміна місця проживання, нові господарі, поява в будинку іншої тварини або члена сім’ї);
 • кошеняті не подобається лоток, місце, де він стоїть, або наповнювач;
 • тварина не знає, як використовувати лоток;
 • проблеми зі здоров’ям.

Спостереження дозволяють зрозуміти, чому кіт або кішка веде себе неприпустимим чином.

коли кіт починає мітити
Що робити якщо кіт або кішка паскудять в недозволеному місці

Як привчити маленьке кошеня до лотка

Для початку потрібно купити все необхідне.

 1. Лоток.
 2. Наповнювач.
 3. Совок.

Буде правильніше вибрати для лотка спокійне місце, подалі від мисок з їжею. Кіт повинен чітко розуміти розмежування простору.

До речі, для маленького кошеняти підбирайте лоток з невисокими бортиками, щоб малюк міг туди самостійно забиратися і легко вилазити. Віддавайте перевагу наповнювачу дрібної фракції.

як привчити кота до лотка
Як привчити до лотка кошеня

Спочатку, як можна частіше садіть кошеня в лоток, навіть якщо воно всім виглядом показує невдоволення. Заманюючи його грою. Маленьке кошеня, подібно дитині краще все сприймає в процесі гри. Можна навіть трохи змочити наповнювач і показати, як загрібати за собою.

Коли тварина зробить свої справи в спеціально відведеному місці, погладьте його, почастуєте ласощами, давши зрозуміти, що він все зробив правильно.

Що робити, якщо дорослий кіт ходить в туалет, де потрапило

Якщо раніше таких проблем не було, і без видимих причин кіт став гадити по всій квартирі, треба терміново вживати заходів.

Багато хто не знаходять нічого кращого, як натикати вихованця мордою в калюжу або купу і відшлюпати. Це не допоможе, не сподівайтеся. Тварини, особливо сімейство кішок, дуже мстиві. Наступного разу, вони, не замислюючись, вчинять так само.

що робити щоб коти не гадили під двері
Виберіть відповідний лоток для кота

Перш ніж лаяти кота або кішку за провину, подивіться, чи чисто у неї (нього) в лотку. Якщо все в порядку – приступаємо до наступних дій:

 1. Ретельно промийте місце, куди кіт сходив в туалет. Багато намагаються відбити «аромат» хлоркою, що неправильно. Для котів цей запах привабливий, ви напевно помічали, як вони катаються по підлозі, помитій з використанням цього засобу. Краще використовуйте мильну воду з додаванням спирту або марганцівки.
 2. На час, поки тварина не змінить модель поведінки, на ніч закривайте від нього двері в кімнату і на кухню. Миски з їжею і водою поставте в коридорі, скоротивши вільний простір.
 3. Як тільки помітите, що вихованець занепокоївся, віднесіть його в лоток і злегка погладьте, показавши, що він в безпеці, і ви не збираєтеся його лаяти. Не факт, що у вас відразу все вийде. Тварина може вперто виходити з лотка. Потрібно знову і знову садити його назад до тих пір, поки потреба не буде виправлена.
 4. Якщо ви не встигли встежити, промокніть серветкою калюжку, поклавши її в лоток, кіт по запаху зорієнтується, куди варто ходити.
 5. Залишайте в улюблених місцях свого улюбленого вихованця ганчірочку, змочену оцтом. Кішки страшенно не люблять цей запах. Як втім, аромат цитрусових і кави.
 6. Якщо говорити про радикальні заходи – переставте на час лоток туди, де кіт періодично справляє нужду. Потім, поступово, пересувайте до місця, де він стояв раніше.
 7. Якщо ситуація складно піддається виправленню, приклейте в улюблені місця свого кота двосторонній скотч. Як тільки він влаштується, відчує дискомфорт і напевно припинить свою затію.
 8. Якщо кіт ходить у вазон з квіткою, натикайте в нього паличок, тим самим заважаючи коту зручно влаштуватися. Його інтерес до цього місця зникне сам собою.

як привчити кота до лотка

Як відучити кота гадити в недозволеному місці, народні засоби, як правило, завжди допомагають. Звірі орієнтуються на запахи. Акуратно потріть шерсть і мордочку кішки сухою тканиною, поклавши її в улюблене місце вихованця. Для нього це буде сигналом того, що ця територія закріплена за ним, і немає необхідності додатково позначати її.

Пара порад

Стежте, щоб лоток кішки завжди був чистим. Своєчасно мийте його з милом, без вираженого запаху, щоб не відлякати тварину. Частіше міняйте наповнювач намагаючись з ним не експериментувати.

Якщо з якоїсь причини вирішите його змінити, обов’язково перший раз насипте у співвідношенні 50х50 з тим, що купували раніше.

Ще один важливий момент – не намагайтеся наводити в лотку вихованця свої порядки. Ваше завдання стежити за його чистотою, а саме там буде лежати наповнювач, на купці або розподілений по всій поверхні – кіт розбереться сам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *