як заспокоїти дитину в істериці

Як впоратися з дитячою істерикою?

Дитячі істерики досить поширене явище. Вони можуть виникнути в будь-який момент і з будь-якого приводу. Мама не купила вподобану іграшку або один відібрав м’ячик. Все це призводить до неконтрольованого вибуху емоцій. Як впоратися з дитячою істерикою, шукаємо причини і способи боротьби.

Чому з дитячими істериками потрібно боротися

З боку дитячий істеричний плач, тупотіння ногами і падання на підлогу, виглядає, м’яко кажучи, ніяково. Здається, що весь Вселенський біль звалилася на маленьку людину, а він просто не може з усім впоратися. Насправді все це видовище не що інше, як робота на публіку. Чергова сцена розігрується лише для того, щоб домогтися свого. Від незручності становища батьки просто змушені потурати примхам сина або дочки.

Багато хто впевнений, що малюк переросте і від колишніх панічних нападів не залишиться і сліду. Однак така позиція в корені не вірна. В цей період в дитини формується характер. Він просто звикне домагатися свого істериками і скандалами. Така звичка може перейти в підлітковий вік, а потім у доросле життя. Дитячі істерики можуть почати переростати в сімейні скандали і навіть бути у вигляді загроз. Винними в такій примхливій поведінці будуть тільки батьки, які вчасно не почали відмовляти дитині.

Чого ж домагається малюк? А всього чого завгодно. Таким своєрідним способом він проявляє свої лідерські якості. Можна сміливо констатувати той факт, що йому абсолютно не потрібні іграшки або морозиво, через які почалася паніка. Він просто напросто маніпулює оточуючими. Якщо одного разу таке прокотило, то можна так вчинити ще раз і ще раз.

Діти відчувають батьківську слабкість. У відповідний момент вони просто тиснуть на слабкі місця дорослих і домагаються свого. Крім того і самі батьки не мають часу на довгі вмовляння і згодні виконати будь-яке прохання крихти, аби дитина не плакала. Все просто. Дитина помічає, що дорослим незручно залучати до себе увагу в громадських місцях і користуються цим. Скільки разів ви намагалися відмовити дитині в покупці? Наступного разу спробуйте піти на компроміс.

Як впоратися з дитячою істерикою

Що робити якщо у дитини істерика

До кожної дитини, як втім, і дорослої людини, потрібен свій підхід. Його знають тільки найближчі люди. Для початку спробуйте поговорити. Можливо, йому не так потрібна чергова іграшка, скільки він просто вимагає батьківської уваги. Ласкаві слова іноді діють краще всяких умовлянь.

Не звертати уваги на дитячі істерики, теж як один із способів їх припинити. Однак не у всіх ситуаціях його можна використовувати. Наприклад, якщо чергова порція плачу вибухає прямо в торговому центрі і це приваблює не схвальну увагу оточуючих, то влаштувати виховний момент доведеться прямо тут. Постарайтеся відвести “панікера” в сторону і з’ясувати причину, чому він так поводиться на цей раз.

В домашніх умовах боротися з дитячими істериками куди простіше. Можна просто відвести чадо в іншу кімнату і чекати поки він перепсихує. Через кілька таких Самот, він зрозуміє, що працювати на публіку не виходить і потроху заспокоїться. Згодом така неадекватна поведінка і зовсім зійде на “ні”. Глядачів не спостерігається, а значить тиснути на жалість нікому. Він заспокоїться і вийде до вас, як ні в чому не бувало.

Фізичні покарання, як правило, не допомагають. Запотиличник або ляпас по попі лише послужить конкретною причиною для сліз. Не йдіть на поводі і не давайте себе спровокувати. Крім того, шльопнувши дитину, ви і самі будете почувати себе винними і швидше за все з почуття провини виконайте його примху.

як заспокоїти дитину в істериці

Він повинен чітко зрозуміти, що плач не призведе ні до чого хорошого. Він не тільки нічого не доб’ється, але і отримає покарання. Наприклад, можна позбавити його солодощів або улюбленого заняття.

Винятки з правил

Як і у всьому, тут також є свої винятки з правил. Відкласти виховні заходи можна, якщо дитина захворіла або переживає розставання з близькою людиною. Можливо, така поведінка пов’язана зі смертю домашнього вихованця або адаптацією в дитячому саду. У таких ситуаціях необхідно проявити терпіння і любов.

Щоб попередити чергову істерику іноді досить зробити тверде і суворе зауваження. До п’яти років він повинен розуміти, як поводитися в громадських місцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *