Як вибрати літній табір для дитини

Як вибрати літній табір для дитини?

З наближенням літа, багато батьків, школярів, підлітків або навіть діток молодшого віку замислюються над тим, куди відправити дитину влітку, чим її зайняти. Багато відправляють дітей на літо до бабусь у село, але останнім часом все більше дітей воліють відправитися в який-небудь літній табір, ніж відправитися в Богом забуте село, де відсутні елементарні блага цивілізації.

Як вибрати дитячий табір, на що варто звернути увагу, щоб у підсумку дитині було комфортно, а самі батьки не переживали за своє чадо. Отже, розберемося більш докладно, щоб дитячий відпочинок приніс багато користі.

Як вибрати літній табір для дитини

Типи дитячих літніх таборів

Варто в першу чергу звернути увагу на те, що бувають різні типи таборів:

  • Дитячий оздоровчий табір
  • Літній табір денного перебування
  • Спортивний табір
  • Міський пришкільний табір
  • Санаторій
  • Приватний мовний табір

Залежно від перерахованих типів, мами і тати можуть підібрати Дитячий табір відповідно до захоплень дитини. Цілком природно, що якщо дитина захоплюється спортом, то йому буде цікаво відправитися туди, де з хлопцями будуть більшою мірою займатися спортом.

Як вибрати літній табір для дитини

Якщо дитина захоплюється вивченням іноземних мов, то безсумнівно це повинен бути мовний табір. Як правило, це вивчення англійської мови, але якщо постаратися, то можна знайти і вивчення інших мов. Заняття проводяться в залежності від організації дозвілля і в невимушеній обстановці. Так що це вивчення не буде схоже на нудний шкільний урок. Розваг тут теж не мало.

Хворобливих діток, рекомендується відправляти в дитячі санаторії. Саме тут він зможе підлікуватися і зміцнити своє здоров’я. В основному дитячі санаторії в нашій країні безкоштовні, але це теж слід уточнювати на місцевому рівні. Путівку в санаторій слід оформляти заздалегідь, так як на безкоштовні місця завжди набагато більше бажаючих, ніж на платні дитячі літні табори.

Тепер більш докладно про те, як вибрати хороший дитячий табір. На що варто звернути увагу батькам.

  1. Отже, з типами таборів ми вже визначилися. Відповідно мама буде шукати місце, відповідно до характеру дитини, його захопленням, станом здоров’я. Якщо вже зовсім страшно, то можна відправити дитину з другом, попередньо домовитися про це з іншими батьками. Це дуже важливо для тих діток, які можуть боятися залишитися без підтримки рідних людей.
  2. Ознайомтеся з умовами проживання в літньому таборі, місцем розташування, вартістю. Звичайно цінова політика відіграє важливу роль. Мовні, спортивні, туристичні табори коштують в рази дорожче. Не всі можуть собі дозволити такий дорогий дитячий відпочинок. Тому можна пошукати, так звані «совдепівські» табори. Звичайно умови тут гірше, але іноді нашим дітям просто необхідно пожити в простих умовах, без звичної розкоші. Головне, в таких таборах, це душевність простих вожатих, прості розваги – дискотеки, поїздки, купання.

Дитячий літній табір

Батькам все ж варто звернути увагу на умови проживання. Іноді працівники дитячих таборів просто ігнорують правила безпеки. У підсумку діти живуть без гарячої води і практично в антисанітарних умовах. Перевірте кімнату, де оселиться дитина.

Якщо ваша дитина перебірлива у їжі, то можна вибрати табір, де пропонується система харчування «шведський стіл». Якщо є індивідуальна непереносимість деяких продуктів, то можна домовитися про особистому підборі меню.

При розрахунку вартості путівки в літній табір, запитайте працівників про додаткові витрати. Часто хлопців відправляють на різні екскурсії, де знадобиться трансфер або купити щось в дорозі. У деяких закладах все це вже включено у вартість, а в деяких екскурсії будуть за доплату.

Як вибрати літній табір для дитини

Штат співробітників повинен бути високої кваліфікації і, звичайно ж, мати досвід роботи з дітьми. Обов’язково повинна бути медсестра і медпункт. Не варто відправляти дитину туди, де вихователі не мають педагогічної освіти або просто підлітки після 9-го класу вирішили підзаробити. Це вже змушує насторожитися. Так звані вожаті повинні чітко знати на який упор працює табір, тематика зміни. Кухарі повинні мати медкнижки і працювати в уніформі.

Звичайно велику роль відіграє репутація закладу. З відгуками інших батьків і дітей можна ознайомитися на офіційних сайтах. Саме з цих відгуків про дитячі літні табори можна зрозуміти, наскільки вдасться Дитячий відпочинок. У коментарях можуть бути відгуки як дорослих, так і хлопців, які вже там були. Крім того, добре б, якщо табір або санаторій матиме свій офіційний сайт. Це говорить про надійність і сталість, а в питанні з дітьми, відповідальність є вирішальним фактором. На інтернет–сторінці буде вся детальна вичерпна інформація про умови проживання дітей, режим харчування, розваги, буде значитися, що потрібно взяти з собою, можливі додаткові витрати і так далі. Якщо уважно ознайомитися з цією інформацією, то дитина нічого не забуде взяти з собою в дорогу.

Вибрати літній дитячий табір відповідальна і серйозна справа, тому слід підійти до цього питання заздалегідь. Якщо стаття була вам корисною поділіться нею в соціальних мережах з друзями, щоб і вони не помилилися у виборі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *