що робити коли підліток краде гроші

Як відучити дитину красти гроші

Кожен батько хоче бачити свою дитину щасливою і успішною людиною. Але до цього моменту необхідно виконати трудомісткий складний шлях, правильно виховувати, пестити і леліяти. Але ось одного разу мама або тато помічають, що дитина починає красти гроші вдома. Такого повороту подій вже точно ніхто не чекав. Доводиться, якнайшвидше відучити дитину красти гроші, поки це “хобі” не увійшло в звичку і не запозичило кримінальний характер.

що робити коли підліток краде гроші

Чому дитина краде гроші?

Як правило, причин дитячого злодійства може бути кілька і в комплексі вони створюють неприємний тандем. Батьки в жаху починають карати своє чадо, лаяти або навіть бити. При цьому лише одиниці подружніх пар намагаються насправді розібратися в проблемі, чому дитина підліток краде гроші. Робити дитина може це з кількох причин:

  1. Діти до 7 років крадуть не розуміючи що роблять поганий вчинок. Швидше за все, це означає, що батьки не навчили дитину поняттям сімейного бюджету. Він вважає, що є вже самостійним і просто бере гроші на свої дрібні потреби. У будинку все спільне, а значить і гроші можна брати, коли захочеться.
  2. Деякі батьки занадто часто відмовляють дітям в різних дитячих слабкостях, а йому так хочеться жуйку або шоколадку. Нічого не залишається як самому «взяти» гроші з маминого гаманця. У сім’ях буває різна фінансова обстановка і якщо батьки поки що не можуть собі дозволити купити дитині шоколадку, то можна спробувати домовитися і пообіцяти що купите солодкість в наступний раз. Малюк неодмінно зрозуміє вас і потерпить.
  3. Іноді діти починають красти гроші, коли їм потрібно впровадитися в будь-яку компанію хлопців. Він починає заманювати нових приятелів солодощами, сухариками, солодкою водою. В такому випадку, батькам потрібно звернути увагу на те, що упущений особливий момент. Дитина не вміє дружити і вибирати друзів. Він намагається купити друзів і коли закінчуються гроші, то і один такий не потрібен. Доводиться постійно десь брати гроші, щоб «підживлювати» дружбу. Дорослі повинні допомогти дитині завести друзів і таких, які дійсно матимуть спільні інтереси і захоплення, а не виманювати гроші.
  4. Старші діти, які усвідомлюють, що роблять поганий вчинок, крадучи гроші у батьків, можуть таким способом залучати до себе увагу дорослих. Швидше за все, доньці або синові не вистачає батьківської уваги. Тато зайнятий переглядом політичного шоу, а мамі потрібно випрати і приготувати вечерю. На те, щоб поспілкуватися з дитиною часу не вистачає. Скандал з приводу крадіжки грошей дитиною, для нього стає чи не єдиним способом привернути увагу. І в цьому винні вже самі дорослі.
  5. Батьки можуть у присутності дитини із заздрістю говорити про якусь більш успішну людину. Мовляв, у нього життя краще, тому що у нього грошей більше. Дитина розцінює це не як заклик до дії не більше і плідніше працювати, а накрасти, як це зробив по судженню батьків, той самий знайомий. Легкі гроші ще нікому не принесли щастя.
  6. Часто молодших діток змушують красти більш старші. На жаль, це поширена практика в наших школах. Підлітки самостверджуються за рахунок малюків, змушуючи приносити гроші. Учні бояться, що їх поб’ють або публічно принизять і вважають за краще красти гроші у батьків.
дитина краде гроші у батьків
Хлопчик краде у мами з сумки

Дитина краде гроші з різних причин. Завдання батьків вчасно приділити увагу цій проблемі і розібратися в причинах.

Що робити якщо дитина краде гроші – відучувати!

Красти гроші, це звичайно погано і може перерости в щось більш неприємне. Тому відразу, як тільки з’явилася перша неприємна ситуація, потрібно починати вживати заходів.

  1. Ні в якому разі не потрібно відразу ж кричати на дитину і вже тим більше бити. Для початку слід поговорити з дитиною спокійно і з розумінням вислухати його. Можливо, він сам зізнається, що йому не вистачає кишенькових грошей.
  2. Кожна людина має особисті потреби і дитина не виняток. При цьому сімейний бюджет може бути обмеженим, тоді батькам потрібно буде навчити дитину економити гроші. Дозволяйте синові або доньці залишати собі здачу після походу за хлібом або молоком. Таким чином, можна навчити відкладати і економити.
  3. Будьте для дитини хорошим прикладом. Якщо дорослі і самі «не чисті на руку» або хваляться один перед одним, що їм вдалося «поцупити» з роботи щось потрібне, то діти в силу не розуміння можуть думати, що красти, це нормально і цікаво.

Красти гроші звичайно погано і тільки від батьків залежить, буде це робити дитина чи ні. Приділяйте більше уваги вашій дитині, і таких тривожних сигналів не буде ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *