що робити коли діти сваряться

Як зробити так, щоб братики і сестрички не сварилися?

Ви тільки що зайнялися важливою справою, адже коли в будинку діти, клопоту завжди багато. Але в найвідповідальніший момент (ось-ось закипить молоко, пригорає пиріг і т. п.) з дитячої кімнати лунають крики і плач. Ви в черговий раз турбуєтеся і збираєтеся розняти сперечальників, виступаючи в ролі мимовільного судді. У такі моменти завжди виникає питання – як зробити так, щоб діти не сварилися?

Давайте для початку звернемо увагу на те, що саме може стати причиною сутички.

Ревнощі

Ревнощі у діточок цілком звичайне явище. Коли в будинку з’являється молодший брат або сестра, то для старшого це стає справжнім стресом. І зрозуміло чому. Раніше він був єдиним і всіма улюблений, а тепер всі приділяють увагу малюкові.

Тому щоб уникнути сварки в сім’ї після народженні другої дитини необхідно старше чадо підготувати і навіть прищепити любов до свого маленького братика або сестрички. Помрійте разом про те, як він буде у всьому допомагати вам. Діти дуже люблять відчувати свою значимість і вважати себе дорослими. І справді, вони дійсно можуть багато в чому допомогти. Наприклад, принести підгузник, серветки, рушник, допомогти заколисати дитину і заспівати пісеньку.

Варіантів дуже багато, головне робити все разом і не забувати словесно, дякувати помічникові за його труди. Елементарні слова подяки завжди діють позитивно на будь-яку людину, а на дитину тим більше. До речі, це буде ще й відмінним способом спільного проведення часу і виховання самостійності.

Діти намагаються завоювати симпатію батьків.

Чимало клопоту завдають діти постійними конфліктами за увагу мами. Старший хоче всіма правдами і неправдами бути головним. Тим часом молодшому важко встигнути за ним. Там, де старший зазнає невдачі, молодший намагається бути кращим. Він часто провокує конфлікти, не бажаючи здавати позиції і залишатися слабким. Звертайте увагу на відмінність в поведінці дітей. Це допоможе вам краще їх дізнатися і згодом налагоджувати відносини.

Поява третьої дитини, також позначається на пріоритетах в сім’ї. Тепер дорослі більшу частину часу приділяють новонародженому. Йому дістається більше уваги, ним розчулюються, і дозволяється більше, ніж старшим дітям. При цьому середній дитині доводиться гірше всіх. Ще зовсім недавно він був молодшим. А тепер з’явився новий улюбленець, а від старшого він все ще відстає.

На сварки дітей в сім’ї також впливає різниця у віці. Виявляється, що чим менше різниця, тим частіше можна почути непримиренні крики.

Стать маленьких сперечальників також не маловажлива. Більш серйозні конфлікти відбуваються між одностатевими хлопцями. А ось відрадно те, що братові і сестрі набагато простіше ладити.

Найактивнішими скандалістами вважаються малюки однієї статі з різницею один–два роки.

що робити коли діти сваряться

Як би дивно це не звучало, але дуже часто батьки самі є ініціаторами негараздів.

По-перше, якщо ви роздаєте солодощі, то давайте всім дітям порівну. Навіть іграшки бажано купувати однакові, і звичайно кожному. Старшим дітям, можна надати, самому зробити вибір іграшки, але обов’язково, купити всім дітям або відмовити в покупці. Таким чином, можна значно скоротити образи і сварки в сім’ї за той чи інший предмет.

В сім’ї не повинно бути улюбленців. Хвалити, заохочувати і карати потрібно всіх в однаковій мірі.

Іноді батьки несвідомо розпалюють між дітьми суперництво. Як часто ви порівнюєте дітлахів один з одним, хвалите одного і засуджуєте іншого? «Дивись на свою сестричку, яка вона молодець! А ти просто недотепа”, – через подібні фраз діти можуть подумати, що його люблять менше. Або ще гірше розвинути неприязнь між ними. Намагайтеся не вживати подібних порівнянь, адже ви ж хочете, щоб діти дружили. При необхідності навіть можна допомогти дитині завести друзів.

Поява третьої дитини в сім’ї

Проблеми можуть виникнути ще тоді, коли у дитини що подорослішала буде більше обов’язків в порівнянні з молодшим. Як же так? Я повинен(а) помити посуд, в той час як молодший відпочиває. Тут теж можна підшукати вихід з положення.

  1. По-перше, завдання для дитини повинно бути йому під силу і бажано не на шкоду улюбленим заняттям.
  2. По-друге, можна привчати дітей робити що-небудь разом. Наприклад, збирати іграшки, застеляти ліжко, витирати пил і т. п. справа в тому, що багато дітей люблять відчувати себе дорослими і з задоволенням навчають своїм умінням молодших сестричок і братиків. Ті в свою чергу у всьому наслідують старшим.
  3. Не варто зайвий раз змушувати старшого всюди тягати за собою молодших. Подорослішавшим хлопцям хочеться пограти з однолітками, тому вони можуть зганяти своє невдоволення на так зване «навантаження”. Малюк в помсту буде ридати і скаржитися. В результаті зайве нервування забезпечена всім.

Ніколи не заохочуйте ябідити дітей. Якщо дитина прибігла до вас повідомити про те, що молодший розбив тарілку, то скажіть про те, що його особисті «подвиги» цікавлять вас більше, ніж на брата. Юні створіння повинні зрозуміти – ви не потерпите того, що вони будуть один на одного накликати неприємності.

Підвищеною агресивністю діти можуть реагувати на глузування, знущання, дражнилки, обман і несправедливість. З раннього дитинства прищеплюйте їм любов і повагу один до одного. Наочним прикладом повинні стати батьки. Самий банальний привід для сварки це іграшка. З-за звичайного совочка і відерця малюки можуть розгорнути неймовірний скандал. Як зробити так, щоб братики і сестрички не сварилися? У цьому випадку дорослим потрібно поводитися дипломатично.

Діти сваряться через іграшки

Постарайтеся не приймати ні чию сторону і не залучатися в розбрат. На конфлікт поспостерігайте з боку, цілком можливо, що непосиди впораються самостійно. І дуже важливо, не забути похвалити їх за те, що вони знайшли спосіб домовитися. Якщо все ж перемир’я не відбулося, то пам’ятайте, ваше головне завдання–самим не втрачати самоконтроль, погасити агресію і заспокоїти дітей. Відмінним способом вважається перемикання уваги на інший предмет або те, що відбувається за вікном.

Дуже важливо не упустити момент і навчити своїх дітей шукати вихід зі складних ситуацій. Нехай у вашому домі завжди буде мир!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *