Як почистити вушка дитині?

Як почистити вушка дитині?

Кожна мама хоче, щоб у дитини були чисті і здорові вушка. Однак ті, хто заглядає в довідник по догляду за дітьми, щоб з’ясувати, як доглядати за вушками, виявляється в подиві. Справа в тому, що на цей рахунок є дві рекомендації. І найцікавіше, що вони абсолютно протилежні:

Як почистити вушка дитині?

  1. Перша – чистити вушка потрібно обов’язково. Тому, що вони можуть забитися пробками.
  2. Друга – вушну сірку видаляти не можна. Оскільки вона виконує захисну функцію, не допускаючи інфекцій і запальних процесів.

Перші бальзами для губ були створені на основі вушної сірки.

Кожен з варіантів по-своєму правильний. Лікарі педіатри не перестають сперечатися з цього приводу. Але як же в такому випадку вчинити? Як правильно чистити вушка у немовлят? Розберемося!

У шкірі слухового проходу є сальні і сірчані залози. У них особливе призначення — виробляти секрет, який несе захисну функцію. При жуванні, розмові та інших діях цей секрет просувається назовні. Але для того, щоб вони самі очистилися, цього мало.

У зовнішньому вусі близько 2000 сірчаних залоз, які виділяють 12-20 мг вушної сірки в місяць.

Ось кілька порад:

  1. Сірку з дитячих вух потрібно видаляти не більше одного разу на тиждень. Якщо робити це частіше, то є велика ймовірність того, що сірка почне вироблятися активніше.
  2. Дії дорослих повинні бути м’якими, без вдавлювань і натисків. Слідкуйте, щоб не пошкодилася шкіра і барабанна перетинка, в яку впирається слуховий прохід.
  3. Для немовлят зробіть звичайні ватяні джгутики. Вони м’які, і не зможуть травмувати дитину. Для діток постарше можна скористатися ватяними паличками.
  4. Сядьте на диван. Покладіть головку малюка до себе на коліна вгору тією стороною, з якою будете починати процес. Кінці ватної палички змочіть в рослинному маслі. Акуратно обробіть всі поглиблення раковини.
  5. Після цього змініть паличку. Другою вільною рукою легенько відтягніть вушну раковину крихти назад і вгору, щоб випрямити слуховий прохід. Чистити потрібно тільки вхід в нього. Намагайтеся не заглиблюватися – одним необережним рухом можна проштовхнути сірку на саме дно.

Одним з плюсів знаходження сірки власне в самому вусі є її функція рятувати його від свербіння і неприємної сухості. Вона як би «змащує» вуха, як це роблять сльози в очах.

Водні процедури

Під час купання стежте, щоб голова малюка залишалася на поверхні і у вуха не затікала вода. Якщо ж вона все-таки потрапила, то після купання акуратно промокніть її ватним джгутом і закрийте ватним тампоном на пару годин щоб не застудити.

Якщо ви все будете робити правильно, то ваш малюк завжди буде чистим і здоровим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *