В яку спортивну секцію віддати дитину

Як вибрати спортивну секцію для дитини?

Спортивна секція для дитини, може стати чимось більше, ніж дитяче захоплення. Ось чому важливо вибрати саме те, що буде подобатися і відповідати стану здоров’я. Вибір спортивної секції вельми серйозне питання і спробуємо розібратися у всьому різноманітті або навпаки визначити недоліки. Отже, як вибрати спортивну секцію дитині, читаємо далі.

Який вид спорту вибрати для дитини

Хочеться на самому початку сказати, що стан здоров’я підростаючого покоління залишає бажати кращого. Всього 17-18 відсотків діток входять в так звану 1-у групу здоров’я. Таких діток будуть раді бачити тренера багатьох секцій. Більшість діток відносять до 2-ої групи здоров’я. Тут ситуація докорінно неоднозначна. Якщо такими хлопцями займатися, то погіршень не настане і з часом зростаючий організм зміцніє. Згодом він навіть зможе перейти в 1-у групу.

Однак якщо спостерігаються серйозні відхилення у здоров’ї, то краще відразу не віддавати дитину в спортивну секцію, а почати спортивні заняття з лікувальної фізкультури. Звичайно, домогтися будь-яких вершин не вдасться, але це буде виключно для загального розвитку. Значно підвищиться імунітет, розвинеться витривалість і проявляться інші лідерські якості.

Велоспорт вчить тримати рівновагу, тренує всі м’язи, дихання, серце, а також дозволяє випрямити хребет.

У багатьох містах є фітнес клуби, де збирають групи для діток двох-трьох років. Вони із задоволенням відвідують такі заняття. Тут заняття проходять у формі захоплюючих ігор. Чудово, якщо малюк буде відвідувати басейн. Долучати до плавання можна буквально з грудничкового віку, а користь велика. Зміцнюються м’язи, хребет, суглоби. Благотворно впливає на дихальну і серцево-судинну систему. Відповідно ранні плавці набагато рідше хворіють.

Як вибрати спортивну секцію для дитини

Найкращий час для того, щоб відправити дитину в спортивну секцію, це чотири роки. Саме до цього віку з’являється усвідомленість, відповідальність. Дитина розуміє, де права і ліва сторона, розуміє те, чого від нього хочуть дорослі. У даній ситуації тренер або репетитор.

Отже, коротко розповімо, яку користь принесе той чи інший вид спорту

Художньою гімнастикою частіше займаються дівчатка. Вона сприяє розвитку гнучкості, спритності. Вони вчаться красиво і граціозно рухатися. Особливих результатів вдасться досягти лише тим, хто володіє природженою гнучкістю.

Художня гімнастика, аеробіка, танці — прищеплюють почуття ритму, додадуть дитині пластичності і гнучкості. Крім того, подібний спорт покращує координацію і формує правильну поставу і ходу.

Важка атлетика не рекомендована дітям, яким поставили один з перерахованих діагнозів: плоскостопість, короткозорість, викривлення хребта.

Волейбол, підходить для вирішення проблем з органами дихання. Справа в тому, що кидки м’яча з піднятими руками благотворно впливають на легені і грудну клітку в цілому. Так що якщо у вас саме така проблема, то такий вид спорту буде правильним вибором.

Теніс дозволяє виробити швидкість реакції і вміння швидко приймати рішення, покращує координацію, тренує дихання і, практично, всі м’язи.

А ось для тренування легенів і серця, підійдуть заняття бігом і лижний спорт. Крім того, в основному такі заняття проводять на свіжому повітрі, що може вважатися вагомим плюсом, адже молодь так мало часу проводить на повітрі і все частіше перед моніторами телевізорів чи комп’ютерів.

Фігурне катання протипоказано діткам з плоскостопістю. Воно значно коригує поставу. Для новачків заняття проводять в так званому полегшеному варіанті. Однак як тільки з’являються перші досягнення і є бажання розвиватися на обраному терені, то буде потрібно повна самовіддача.

Такі види спорту, де однією рукою тримаєш ракетку, а друга залишається вільною, наприклад, теніс або бадмінтон, не рекомендуються людям з викривленням хребетного стовпа. Вже утворившася проблема може посилитися ще більше.

В яку спортивну секцію віддати дитину

Розвивати м’язи ніг і рук, рухливість і спритність можна за допомогою футболу або хокею. Однак нарівні з перерахованими достоїнствами, саме ці види спорту вважаються найбільш травматичними. Можливі навіть нервові зриви. Так що тут варто дуже добре подумати.

Боротьба айкідо рекомендована так званим гіперактивним дітям. Саме тут вони зможуть свою агресію направити в правильне русло і навчатися керувати собою. Заняття босоніж сприяють зміцненню імунітету. Формується правильна постава.

Східні єдиноборства навчать дитину захищати себе, мислити просторово, бути хоробрим, витривалим, а також прораховувати кожен свій крок.

Діткам з вадами розвитку нервової системи і опорно-рухового апарату, ідеально підходить кінний спорт. Живий контакт з твариною піднімає настрій, знімає почуття тривоги. Щоб утриматися на спині коня, наїзнику необхідно докладати зусиль і тим самим координувати роботу м’язів кінцівок.

Можна також вибрати будь-яку командну спортивну секцію. Але є такі хлопці, які не бажають займатися в команді. В такому випадку є інші варіанти – фехтування, спортивні танці.

Заняття плаванням відмінно допомагають діткам, які страждають на бронхіальну астму.

Спортивна секція для дитини повинна стати улюбленим заняттям. Він повинен займатися із задоволенням і тоді ви виростите справжнього чемпіона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *