Як вибрати хресних дитині?

Молода подружня пара тільки що стала батьками, і прийшов час задуматися про хрещення дитини. Постає важливе і відповідальне питання, як вибрати хресних дитині. Так хочеться, щоб це були відповідальні і ввічливі люди, готові завжди прийти на допомогу. Як не помилитися і вибрати правильну кандидатуру.

Навіщо хрестити дитину

Хрещення, це не просто традиційний християнський ритуал, це таїнство з яким пов’язують друге, духовне народження майбутнього парафіянина. Люди, які прийняли обряд знаходяться під захистом самого Всевишнього і особистого ангела–хранителя. Саме тому рекомендується здійснювати обряд Хрещення ще в дитинстві.

Зазвичай його проводять через сорок днів з дня народження. Можна зробити таїнство і пізніше, наприклад, якщо малюк народився болючим і слабеньким. Тоді дійство можна відкласти на деякий час.

Якщо з якихось причин, людинe не хрестили до віку 18-ти років, то після цього, можна обійтися без хресних. Церква таке допускає. Тут вже головне, що людина виявила бажання звернутися у віру і стати на шлях істинний.

Вибір хресних батьків

Спочатку хресні мама і тато, це люди, які згодні і готові завжди бути зі своїм хрещеником. На них покладається місія духовного і морального виховання. Православні канони свідчать, що саме вони зобов’язуються забрати до себе хрещеника в разі раптової смерті рідних мами і тата. Вони повинні бути готові в будь-який момент замінити їх.

Ось чому все частіше на цю посаду обирають родичів, адже саме у них найчастіше виявляються діти в разі непередбачених трагічних обставин. Крім того і за цивільними законами, дітей віддають найближчим родичам.

Ну і для початку варто виділити тих, хто не може стати хрещеними:

  • Рідні батьки самого малюка;
  • Невіруючі і нехрещені люди;
  • Душевно хворі;
  • Іновірець;
  • Ченці і черниці;
  • Юнаки до 15 років;
  • Дівчата до 13 років.

Якщо ваші обранці не потрапляють ні під одну з цих категорій, значить можна пропонувати їм виконувати таку почесну місію. Це можуть бути бабусі або дідусі, дядьки або тітки, кращі друзі молодої сім’ї і так далі.

хресні батьки забобони

Як бачите, вибір кандидатур може бути цілком широким. Головне, щоб це були турботливі і добрі люди, готові завжди бути поруч В складний час. Буває, що в такому різноманітті друзів і родичів складно визначитися. Але ви повинні знати, що за церковними законами може бути тільки один хресний. Для дівчинки – це жінка, а для хлопчика – чоловік.

З обговорюваного ритуалу складають безліч помилкових забобонів. Найбільш поширеним вважається, що не можна ставати хрещеними мамами до власного заміжжя, інакше і зовсім ніколи не вийдеш заміж. Однак церковнослужителі це марновірство відкидають.

На противагу цьому, бувало безліч випадків, коли жінка не могла завагітніти тривалий час, а ставши хрещеною матір’ю, змогла особисто пізнати радість материнства.

Повинність

чи можна хрестити дитину своєї куми

Обранці повинні чітко усвідомлювати, що з цього самого дня на них покладається відповідальна місія і деякі обов’язки. Вони неодмінно повинні стати завсідниками церковного приходу і взагалі жити за законами Божими.

Щонеділі, вони зобов’язуються водити дитину на службу і здійснювати причастя.

Так трапляється, що кумам необхідно далеко їхати, і вони не можуть бачитися з хрещеником. Тоді вони повинні щодня за нього молитися.

Безпосередньо перед самим обрядом, вибирається церковне ім’я, яким назвеш малюка. Це ім’я не рекомендується відкривати загальній масі. Його можуть знати лише близькі люди. Від цього багато в чому залежить доля, і навіть характер дитини.

Традиційно цей обряд проводиться в суботу. Однак це можна зробити і в будь-який інший календарний день. Не виключається вчинення ритуалу навіть під час Великого посту. В такому випадку частування для святкового столу готуються виключно пісними.

Перед початком таїнства, хресні приходять в будинок до майбутнього хрещеника і як би забирають його з дому. Тобто малюк вирушає в храм з ними. Перед цим, майбутнім кумам забороняється сідати в будинку хрещеника.

чи можна брати за куму рідну сестру

Що купити для обряду Хрещення

Для проведення такого серйозного обряду необхідно підготуватися. Список потрібних атрибутів невеликий, але кожен з них відіграє важливу роль. Знадобиться натільний хрестик. Його повинен купити Хрещений батько, нарівні з тим, що він же оплачує сам ритуал. Сума може залежати від того, де проводиться захід. Це уточнюється безпосередньо у церковнослужителів.

Хрещена мама купує для крихти ікону. Вона може бути із зображенням будь-якого святого. Буде чудово, якщо в наявності виявиться ікона того святого, чиїм ім’ям нарікатимуть немовля. Вона ж купує крижму. Саме в ній відбувається обряд таїнства. Її потрібно буде зберігати протягом усього життя.

Після здійснення ритуалу, ці люди відтепер іменуються батьками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *