Як вирощувати перець в теплиці з полікарбонату

Представлена покрокова інструкція з вирощування перцю в теплиці з полікарбонату, у тому числі формування, полив, догляд — буде корисна всім, хто хоче отримати багатий врожай цієї овочевої культури.

Як підготувати теплицю перед пересадкою перців

На початку дачного сезону кожного городника зустрічає сумовита ділянка. Дерева ще не покриті листям, зелені немає, скрізь бруд і вогкість. Однак справжні садівники знають, цей період ідеально підходить для наведення порядку в теплиці з полікарбонату, призначеної для вирощування перцю.

Зазвичай, до виконання цього завдання приступають не менш ніж за 21 день до передбачуваного «переїзду» саджанців на нове місце.

Прибирання теплиць

Весняна обробка теплиці починається з прибирання трави та робочого інвентарю, який залишився з минулого сезону. Необхідно видалити всю засохлу траву й бадилля, ретельно зібрати її з ґрунту, після чого винести з теплиці. У приміщенні повинен бути повний порядок. Впоравшись з цим етапом збирання, займаються звільненням території від:

 • опор;
 • шпагату;
 • робочого інвентарю.

Слід оглянути теплицю – під впливом погодних умов конструкція могла за зиму пошкодитися. Навесні на металевому каркасі теплиці можна побачити корозію. Залишати без уваги цей серйозний дефект не можна, його слід негайно усунути.

Зробити це нескладно. Потрібно взяти картоплину, розрізати на дві частини і протерти однієї з них пошкоджене місце. Після заґрунтувати цю ділянку і нанести фарбу.

Після виконання робіт по фарбуванню пошкоджених ділянок необхідно добре провітрити теплицю. Щоб не втрачати час, поки приміщення провітрюється, рекомендується підготуватися до виконання вологого прибирання.

Для цього слід подрібнити брусок господарського мила, висипати його у відро з гарячою водою, ретельно перемішати і залишити до повного розчинення. Поки мило розчиняється, займаються видаленням основного бруду зі стінок теплиці, використовуючи м’яку ганчірку.

Під час прибирання не варто ігнорувати верхні частини теплиці і важкодоступні місця. Щоб справитися з цими труднощами, досить заздалегідь підготувати довгу швабру і широку кисть. Швабра допоможе максимально швидко вимити все, що знаходиться вгорі, а кисть впоратися з пилом, яка забилася у важкодоступні місця.

Зверніть увагу на те, що мильний розчин ефективний далеко не у всіх випадках. Наприклад, якщо рослини, виростали в теплиці в минулому році були атаковані шкідниками або хвороботворними мікроорганізмами, рекомендується використовувати більш дієві засоби.

Один із засобів, придатних для обробки тепличних конструкцій, – хлорне вапно. Для приготування засобу слід розчинити 200 г порошку в 5 л води. Розчин настоюють 3 години, фільтрують і використовують для обробки внутрішньої частини приміщення.

Мідний купорос відмінно підійде для боротьби з багатьма небезпечними захворюваннями і шкідниками. Щоб приготувати робочий розчин, змішують 50 г мідного купоросу з 5 л води.

Перманганат калію – ще один засіб для боротьби з хвороботворними мікроорганізмами і шкідниками. Роблять розчин насиченого рожевого кольору, наносять за допомогою спеціального розпилювача.

Обробка грунту

Теплиця – це те місце, в якому сівозміна дотримується вкрай рідко, що може бути причиною скупчення в ґрунті мікроорганізмів, які дуже небезпечні для культурних рослин. Йдеться:

 • про грибках;
 • бактеріях;
 • личинках комах.

Тому перед початком вирощування перцю в теплиці з полікарбонату необхідно обробити грунт. Інакше рослини просто загинуть.

Один з найбільш ефективних і бюджетних способів обробітку ґрунту – полив гарячою водою (її необхідно довести до кипіння). Для досягнення хорошого результату після обробки необхідно накрити грунт поліетиленом.

Якщо в минулому році рослини піддавалися захворювань, для обробки ґрунту рекомендується використовувати препарати, які здатні вбити хвороботворні мікроорганізми. Це може бути мідний купорос, бордоська рідина та їм подібні речовини.

З личинками шкідників допоможе впоратися:

 • Фітоверм;
 • Триходермін;
 • Гаупсин.

Після проведення дезінфекції грунту з використанням того або іншого препарату рекомендується утриматися від посіву та висадки саджанців не менше 14 днів.

Як правильно посадити розсаду

Посадка розсади – один з найважливіших етапів вирощування овочів в теплиці з полікарбонату. Щоб отримати якісний і відчутний урожай, слід здійснювати її у відповідний час, дотримуватися рекомендованих схем і відповідально поставитися до догляду за молодими рослинами.

Терміни посадки

Час висадки розсади перцю залежить від клімату. Овочівники, що проживають в середній смузі Росії, можуть приступити до посадки вже на початку травня. Для Сибіру й Уралу цей період припадає на середину травня. При цьому головна умова –нормалізація температури повітря. У нічний час вона повинна бути не менше 15-18 °C.

Місяць

Число

Січень

31

Лютий

1-2, 8-12, 15, 24

Березень

3-4, 10-14, 17, 26

Квітень

2-4, 9, 13, 16, 25

Травень

7-10, 14, 15

Слід розуміти і той факт, що молоді рослини повинні бути готові до пересадки. Висаджувати розсаду у теплицю можна, якщо:

 1. Рослини досягли двомісячного віку.
 2. Кожна рослина має не менше 10 аркушів.
 3. На саджанцях почали з’являтися бутони.

Висаджуючи саджанці в рекомендований період, не можна виключати повернення заморозків. Тому варто підготувати все, що може знадобитися для додаткового захисту молодих рослин. Це допоможе запобігти їх загибель і зберегти майбутній урожай перцю, вирощений в теплиці з полікарбонату.

Перець – рослина, яка успішно росте і плодоносить лише в тому ґрунті, який містить в собі достатню кількість поживних речовин. Тому перед посадкою саджанців грунт повинен бути не тільки обеззаражений, але і удобрений. Це може бути перегній, компост, мінеральні добрива, деревна зола або вапно-пушонка.

Схема посадки перців в теплиці

Висаджуючи розсаду перцю, необхідно враховувати і залишати певну відстань між саджанцями. Воно може бути різним для кожного сорту і залежить від його особливостей:

 1. Низькорослі сорти. Вони мають потребу у великій кількості сонячного світла. Висаджують ближче до стінок теплиці. Між ними залишають не менше 30 см, а між рядами – близько 50 см.
 2. Високорослі сорти. Їх необхідно розташовувати трохи далі один від одного. Відстань між ними повинна становити 40-45 см, а міжряддя – 50-60 см.

Саме ж пересаджування розсади відбувається звичайним способом. У грунті викопують лунку, діаметр якої повинен бути трохи більше, ніж діаметр горщика, в якому вирощувався саджанець.

В цю лунку поміщають саджанець, не прибираючи при цьому земляний ком і намагаючись зберегти максимальну кількість коренів. Рослину присипають грунтом і поливають.

Щоб при вирощуванні перцю в теплиці з полікарбонату місце, яке залишилося між рядами, не пустувало, туди можна висадити цибулю на зелень або базилік.

Якщо ж вибирати рослини, які зможуть успішно рости поряд з перцем, то можна звернути увагу на томати різних сортів і огірки.

Полив і підживлення перцю в теплиці

Перець чутливо реагує на зміну рівня вологості в грунті. Цей показник повинен становити близько 85 %, що говорить про необхідність дотримуватися частий, але помірний полив.

Для швидкого росту, гарного цвітіння і плодоношення перцю необхідний не тільки регулярний полив, але і поживні речовини. У тому числі:

 • калій;
 • фосфор;
 • азот.

Перше внесення добрив проводиться на 14 добу після пересадки. Ідеальним варіантом для підгодівлі стане:

 1. Органічне добриво. Готується з коров’ячого гною, на це піде до 5 днів. Гній змішують з водою у співвідношенні 1 до 10 і залишають на 3-5 днів. Через зазначений час добриво можна використовувати.
 2. Мінеральне добриво. Потрібно додати в 10 л води 20 г аміачної селітри, 40 г суперфосфат і 30 г сірчанокислого калію.

Тому ще 14 днів рослини підгодовують другий раз, використовуючи настій трави, змішаний з добривами, що містять в собі велику кількість мінеральних речовин.

В третій раз підживлення вводиться вже після формування плодів.

В період цвітіння, формування і достигання плодів, співвідношення необхідних перцю мікроелементів змінюється. При цьому найбільш необхідними речовинами стають тільки фосфор і калій. Їх нестача призводить до плачевних наслідків.

При нестачі фосфору рослина повідомляє про це наступним чином:

 1. Кількість суцвіть значно скорочується.
 2. Листя забарвлюється в фіолетовий колір.
 3. Зав’язі і листя в’януть і відмирають.

Запобігти зниження кількості врожаю можна за допомогою обприскування листя перцю розчинами, що містять у собі фосфор.

Недостатня кількість калію буде не менш помітно:

 1. Обпадання квіток.
 2. Опадання зав’язей.
 3. Підсихання листків.

Виправити ситуацію допоможе калімагнезія або сульфат калію.

Перець позитивно реагує на введення в грунт деревної золи і трав’яного настою. Приготувати його самостійно дуже просто:

 1. 2/3 ємності необхідно заповнити подрібненими травами.
 2. Залити водою.
 3. Наполягати 7 днів.

Добриво вносять під корінь рослини, розбавляючи його з водою в співвідношенні 1 до 10.

Чи треба формувати перець

При вирощуванні перцю в теплиці з полікарбонату важлива також і обрізування крони рослин. Формування необхідно лише високо – та середньорослим перцям. Обрізка пагонів допомагає запобігти розвитку небезпечних захворювань.

Формування повинно здійснюватися строго по інструкції:

 1. Коронний бутон повинен бути видалений. Після цього рослина почне гілкуватися і формувати скелетні гілки. Але якщо необхідно зібрати насіння, коронний бутон залишають. Плід, який з нього утвориться, дасть максимально якісний насіннєвий матеріал.
 2. Коли скелетні гілки сформувалися, слід видаляти всі паростки, розташовані нижче точки розгалуження. Однак слід звернути увагу на те, що робити це потрібно поступово.
 3. Видаленню підлягають і пасинки, які з’являються на гілках першого порядку. Їх рекомендується прищипувати.
 4. Після появи пагонів на гілках другого порядку, необхідно вибрати з них лише той, який сильніше, видаливши при цьому інші.
 5. Через деякий час можна побачити пагони третього порядку. З них також вибираються найбільш сильні, а слабкі видаляються.
 6. Коли рослина сформувала плоди, а до їх збору залишилося 30-45 днів, рекомендується прищипувати всі точки зростання. В іншому випадку у куща може не вистачити сил на плекання добрих плодів.

Дотримуючи всі рекомендації, кожен овочівник зможе похвалитися не тільки прекрасними рослинами, але й порадіти відмінному урожаю. Однак важливо не тільки правильно доглядати за перцем, але і своєчасно збирати доспілі плоди. Це допоможе розвантажити рослину і посприяє швидкому появі нових суцвіть і формуванню нових плодів.

Від моменту пересадки молодих рослин у теплицю з полікарбонату до збору перших зрілих плодів перцю пройде більше двох місяців. Якщо кожен день буде наповнений працею і турботою, то можна домогтися бажаного результату і отримати якісні плоди.

Підводячи підсумки

 1. Перш, ніж почати сіяти насіння перців, варто обробити теплицю і грунт.
 2. Після появи перших сходів потрібно прорідити їх.
 3. Правильно сформувати рослина, щоб було більше плодів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *