Як зрозуміти, що полуниця солодка: 6 вірних ознак

Подивіться на те, як розташований зелений хвостик, як сидить насіння — ну і на колір ягоди, звичайно ж.

Кращий спосіб визначити смак ягід — спробувати одну. Але, по-перше, це не завжди доступна опція, а по-друге зовсім не факт, що вся партія виявиться такою ж. Дивимося на зовнішні ознаки — і вчимося визначати, наскільки ягоди солодкі і зрілі.

Вибирати ягоди вручну добре ще й тому, що ви позбавите себе від зіпсованих і явно кислих ягід (вже повірте, продавці, особливо на ринках, відмінно визначають їх по вигляду). Недобросовісні торговці, бажаючи збути «некондицію», викладають ягоди на лотки, при цьому на верхньому шарі виявляються рівні і красиві ягідки, а знизу — те, що вас зовсім не обрадує вдома.

1. Аромат

Той, хто хоча б раз їв справжню і соковиту стиглу полуницю, ні з чим не спутають цей чудовий аромат. Ось на нього і треба йти на ринку або в магазині. Ті ягоди, які вирощувалися з застосуванням нітритів, зазвичай нічим не пахнуть або «віддають» травою.

2. Колір ягід

Багато хто помилково вважають, що темно-бордова ягода буде смачніше і солодше, але часто це зовсім не так. Найсмачніші — ягоди яскраво-червоного кольору, поверхня глянцева і пружна.

3. Хвостики і листочки

Вони повинні бути на місці на кожній ягоді — за їх станом і кольором можна багато чого сказати. Чим солодша полуниця, тим вище підняті листочки у зворотний від ягоди бік, чим кисліше — тим щільніше прилягають до неї. Це ознака, якою користуються продавці на ринках, і вона ніколи не підводить.

4. Зернятка

У солодкої полуниці їх мало, вони немов би втоплені в м’якоть. Якщо поверхня ягід буквально усипана насінням, вони великі і опуклі, то ягода виявиться кислої або терпкою на смак — такі теж комусь подобаються, до речі.

5. Перехід кольору на полуниці

Якщо частина ягоди біла, а то й зелена — вона недозрілі і кисла. Не вірте продавцеві, який буде розповідати вам, що через пару днів ягоди дозріють у вас в холодильнику, це чистої води обман. Коричневі плями вказують на несвіжість ягід.

6. Країна-виробник полуниці

З досвіду самими смачними бувають ягоди з Вірменії, Азербайджану, Абхазії, так і з півдня України полуницю привозять смачну і соковиту. Ізраїльська і єгипетська частіше виявляються недозрілою або кислою — зрозуміло, що для довгого транспортування ягоди зривають міцніші, соковиті просто не доїдуть.

Ви любите полуницю? Вже купували в цьому році?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *