Якого числа Трійця в 2020 році

Одним з головних християнських свят, вважається Трійця. Відповідно до біблійних писань, Ісус Христос віщував сходження Святого Духа, що згодом і сталося. Віруючі всього світу, в цей день, відправляються в церкви, але точної дати святкування Трійці немає. Тому кожному, хто хоче потрапити на свято в церкву і не порушити традиції християнства, важливо знати, якого числа буде відзначатися свято в 2020 році.

Як з’явилося свято

Святий Дух зійшов на землю, тим самим довівши мирянам, триєдність Бога – Отець, Син і Святий Дух. Враховуючи те, що свято щороку відзначається в різні дні, християнам важливо знати, коли буде Трійця. Дата святкування Трійці безпосередньо пов’язана з Великоднем.

Історія появи свята сягає своїм корінням в глибоку старовину. Вперше про святі заговорили апостоли – учні Ісуса Христа. Так вони хотіли закріпити віру людей в подію, яка сталася на 50 день після Воскресіння Христа. Протягом 50 днів, апостоли молилися в Сіонській світлиці, яка в подальшому стала першим храмом.

Присутні в Сіонській світлиці апостоли, після сходження Святого Духа на землю, стали помічати зміни в собі. Вони навчилися зцілювати, а також заглядати в майбутнє. Крім того, вони заговорили на різних мовах. Вважається, що це було просто необхідно для того, щоб нести віру всім людям, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють.

Офіційним роком першого святкування Трійці став 381 рік. В цьому році, в Константинополі був зібраний II Вселенський собор, де було затверджено вчення про Трійцю. Але слов’яни Трійцю стали святкувати лише після хрещення Русі.

Щоб завжди знати, коли святкується Трійця, можна використовувати наступний приклад. У 2020 році, Пасха буде святкуватися віруючими 19 квітня, від цієї дати відраховується 50 днів. Виходить, що Трійця в 2020 році, буде святкуватися 7 червня.

Як відзначається свято

З’ясувавши, якого числа Трійця в 2020 році, віруючі повинні знати і традиції проведення свята. Враховуючи, що це релігійне свято, віруючим потрібно відвідати церкву і стати учасником божественної служби. Служба по традиції включає в себе літургію та Велику вечірню. За традицією, всі церкви у цей день прикрашені зеленню. На підлогу кладуть свіжоскошену траву, а всі ікони церкви прикрашають гілками з зеленими листочками.

Віруючі, що йдуть в церкву на службу, можуть принести з собою зелені гілки, весняні квіти, які після служби забирають додому. Вважається, що вся зелень, яка була принесена в церкву, висвітлюється, і якщо її принести в будинок, то близькі будуть захищені від хвороб і злого духа.

Якщо ви плануєте вирушити з церкви і взяти з собою квітку гілочку, то краще зупинити свій вибір на березі. Саме береза символізує силу, якою володіє тільки Святий дух.

Звичайно, не варто забувати про традиційне застілля, яке організовується віруючими після приходу додому зі служби. За столом збираються друзі, близькі родичі. В цей день на столі може бути все, що подобається гостям, так як Трійця не є пісним днем. Традиційним блюдом, яке повинно бути на кожному столі під час святкування Трійці, є коровай.

Наші предки гуляння організовували з розмахом. У селах, ближче до вечора, жителі виходили зі своїх будинків і водили хоровод, співали, танцювали.

Свято Трійці треба зустрічати не тільки з чистою душею. За два дні до початку святкування, потрібно привести своє житло в порядок.

Були й інші досить цікаві традиції. Серед них можна виділити:

  • якщо на Трійцю йде дощ, то обов’язково варто відправитися на вулицю і намокнути під ним. Це додасть сили, а також допоможе в здійсненні мрії;
  • обов’язково з ранку, варто прогулятися по росі. Тоді рік буде благополучним у всіх починаннях;
  • варто зібрати цілющі трави і квіти. Після збору, рослини засушуються і протягом року використовуються від різних хвороб. Зібрані рослини на Трійцю володіють цілющими властивостями.

У день святкування Трійці заборонено прати, прибирати, шити і навіть мити голову. Крім того, у суботу, що передує Трійці, потрібно відвідати могили померлих близьких. Ця субота називається батьківською.

Народні прикмети

Наші предки свято вірили в прикмети. Пропонуємо і вам ознайомитися з ними.

  • якщо на Трійцю йде дощ, це дуже хороший знак. Хвилюватися про врожай не потрібно, так як він обов’язково буде багатим;
  • вирушаючи в церкву на службу, варто взяти з собою дрібниці гроші. Важливо, в цей день, подати милостиню нужденним. Вона обов’язково повернеться подає, але в більшому розмірі. Пам’ятайте, дрібниця потрібно роздати все, щоб уникнути неприємностей;
  • у церкві не варто просто стояти, обов’язково треба молитися.

Звичайно, як і на будь-яке інше свято молоді дівчата ворожили. Трійця не виняток. Для того, щоб дізнатися, що чекає дівчину у найближчий час, використовувався вінок з польових квітів, який запускався по річці.

У разі, якщо вінок потонув, то доведеться зіткнутися з серйозними випробуваннями, якщо він пливе і не тоне, то дівчина найближчим часом вийде заміж. Ну, а якщо вінок, опущений в річку, не рушив з місця, то замислюватися про заміжжя поки рано.

Свято Трійці святкується протягом 3 днів. Тому протягом цих днів, потрібно гуляти, радіти життю, відвідувати гостей і приймати їх у себе вдома. Дома нічого робити не можна.

Бонус

  • почніть святкування Трійці з молитви, а після вирушайте в церкву;
  • нічого не можна робити протягом трьох днів святкування свята – неділя, понеділок, вівторок;
  • пам’ятайте, що відвідування церкви, важливо для кожного, і не тільки під час Великого свята.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *