Яку небезпеку таїть у собі пакетований чай

Багато шанувальників чаю віддають перевагу пакетованій заварці. Але вчені рекомендують відмовитися від цього. Гарячий напій, приготований з пакетованої заварки, здатний завдати чималої шкоди людському організму.

Чай, заварений в пакетиках або вживання мікропластика

На сьогоднішній день людина споживає приблизно 74000 частинок мікропластика протягом року. Але як з’ясувалося, лише в одній чашці з завареним пакетованим чаєм, кількість мікропластика в 200 000 разів більше.

Багато років пакетики, використовувані для приготування чайного напою, виготовлялися переважно з паперу, який не розчинявся під впливом гарячих температур. Але останнім часом виробники в цілях економії почали замість паперу використовувати пластикові сітки, в які поміщається заварка.

Важливо! За даними проведених досліджень з’ясувалося, що всього один чайний пакетик, заварений водою при температурі 95 градусів здатний виділяти 11,6 мільярдів частинок шкідливого мікропластика.

Вчені з Університету Макгілла, розташованого в Канаді, прийшли до висновку, що пакетований чай, заварений водою, температура якої перевищує 40 градусів, здатна зробити напій шкідливим.

Фахівці провели дослідження чайних пакетиків, виготовлених з пластику, найвідоміших брендів, що випускають дану продукцію. Дослідження проходило в кілька етапів:

  • заварку дістали з пластикового пакетика;
  • пакетик занурили у воду, доведену до 95 градусів;
  • залишили у воді на 5 хвилин.

У воді, після того, як у ній побував чайний пакетик, було виявлено багато мікрочастинок.

Висновки можна зробити однозначні, пластик під вплив гарячої води надає негативний вплив на людей, завдаючи шкоди організму.

Цікаво! Не важливо, буде випитий чай, заварений з пластикового пакетика, або просто вилитий, він все одно завдасть шкоди. В навколишньому середовищі виявляться мікрочастинка, які так чи інакше потраплять в їжу.

Для того щоб не вживати мікропластик, який виділяється при заварюванні пакетованого напою, рекомендують використовувати листовий чай або віддавати перевагу заварці, розфасованої в паперові пакетики чаю. І що найголовніше, звичайний чай виходить смачніше й пахучіше і приносить тільки користь. Існує багато способів заварювання самого простого чаю, що дозволяють отримати поживний і смачний напій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *