З якого віку можна давати дитині диню

Наукові дослідження вмісту вітамінів, мікроелементів і біологічних сполук доводять безсумнівну користь дині. Батьків цікавить, з якого віку можна давати дітям диню, скільки можна їсти в день дитині.

Характеристика продукту

Рекомендації дитячих дієтологів щодо поступового введення звичайної їжі в повсякденний раціон дитини, повинні неодмінно враховуватися батьками з моменту початку прикорму. Травна система малюка в момент народження недосконала. Вона розрахована лише на вживання материнського молока.

У ньому є всі необхідні компоненти для повноцінного зростання, в тому числі і імуноглобуліни, в яких новонароджений потребує. З часом відбувається поступове удосконалення функцій ШКТ.

Рішення, з якого віку можна давати малюкові окремі харчові компоненти, що приймається не на пустому місці – для визначення вікових бар’єрів були проведені наукові дослідження. Багато педіатричні школи розходяться в думці, з якого віку вводиться прикорм, тому цілком зрозуміло, що і стосовно окремих продуктів можна зустріти різночитання у визначених термінах.

Розхожі помилки дорослих – не тільки в прискоренні подій, але і в залишенні на материнському молоці в період, коли вже необхідно розширення денного раціону. Батьки прагнуть прищепити дитині свої харчові пристрасті, давати йому продукти, про яких написані численні схвальні відгуки, і все це виключно з благими намірами.

Чи йдеться про мед, кавуни, дині, завжди є аргументи за і проти, і головне, прислухатися не тільки до позитивних моментів, але і враховувати негативні.

Вводити чи не вводити в раціон

Прихильники дині впевнені в безсумнівну користь баштанної культури, і не стільки через її прекрасних смакових якостей. У популярних джерелах перераховуються її корисні компоненти і чудові властивості:

 • велика кількість аскорбінової кислоти і бета-каротину, калію і кальцію, натрію і фосфору – все це, безперечно, необхідно розвивається в інтенсивному темпі дитячому організму;
 • у дині багато рослинної клітковини, а це означає посилення кишкової моторики, швидке виведення шлаків, підтримання кишкової мікрофлори на належному рівні;
 • у жовтому плоді з баштану є вуглеводи і жири рослинного походження – безсумнівна харчова цінність дозволяє вгамувати не тільки спрагу, як у випадку з кавуном, але і голод;
 • незважаючи на великий відсоток води в м’якоті, поживні речовини, біологічно активні сполуки та компоненти, необхідні для життєдіяльності людського організму, встигають накопичуватися під час дозрівання в значній концентрації.

Виходить, що такий цінний харчовий продукт не тільки можна, але і потрібно вживати? Він оптимізує кровотворення, підвищує імунітет, нормалізує діяльність травної та видільної системи, покращує стан нігтів і волосся, шкіри, настрій і сон.

Після таких аргументів виникає незаперечна впевненість, що давати дитині диню можна і потрібно в обов’язковому порядку. Але чи так це насправді?

Чому не можна

Усі харчові продукти, що вводяться в ранньому віці в якості прикорму, вже давно входять у перелік безпечних харчових компонентів, але тим не менш все одно обмежені в кількості. В посібниках по вихованню дітей неодмінно обумовлюється поступове, обережне введення продуктів, з якими можна експериментувати одночасно.

Усереднена норма не застосовується до деяких дітей, тому що розвиток кожного малюка може відбуватися за індивідуальною схемою. Незважаючи на всі корисні властивості, диня не входить в цей список.

Основний аргумент проти порушень правила, з якого віку можна давати дітям, – як раз те, що вважається однією з цінних особливостей. На думку дієтологів, жовта баштанна культура важка в травленні.

Причина – велика кількість рослинної клітковини. Для недосконалого травного тракту це може становити труднощі, звідси – нетравлення, запори або діарея.

Всі рекомендації, з якого віку включати диню в раціон, засновані на цій характерній особливості. Перестраховуючись, багато кажуть, що можна давати з 2-3 річного віку, найсміливіші педіатри обмежується 1 роком.

Навіть якщо давати в мінімальній кількості, це може представляти для дитини чималу небезпеку:

 • присутність нітратів в дині, вирощеної в польових умовах недобросовісними виробниками;
 • кишкові інфекції при недостатній обробці шкірки або неправильному зберіганні вже розрізаною дині;
 • азотисті добрива в продуктах, вирощених в тепличних умовах, для швидкого їх дозрівання.

Обмеження, з якого віку, передбачають будь-які варіанти, здатні завдати шкоди крихкому здоров’ю дитини. Євген Комаровський упевнений, що введення дині можна починати тільки з дворічного віку. Здуття, метеоризм і пронос – ймовірні наслідки вживання в більш ранньому віковому періоді.

Диня протипоказана тим дітям, у яких відзначаються хвороби нирок, цукровий діабет і різні патології ШКТ. Для початку потрібно давати невелику кількість у вигляді пюре або в суміші з іншими продуктами.

Підводячи підсумки

Занадто раннє вживання дині в дитячому віці може призвести до наступних наслідків:

 • до нетравлення та діареї;
 • до загострення наявних хронічних захворювань;
 • викликати алергічну реакцію;
 • спровокувати отруєння токсичними сполук від недобросовісного виробника – інсектицидами або добривами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *