З якого віку можна давати дитині хурму

Незважаючи на всі корисні якості, хурма має протипоказання. Доктор Комаровський неодноразово висловлював думку з приводу екзотичних фруктів. Які є протипоказання до вживання і з якого віку можна давати дитині хурму.

Користь фрукта

Безперечна користь вживання хурми давно доведено, і не потребує особливих аргументах. Благотворний вплив фрукта помаранчевого зі специфічним смаком зазначено гастроентерологами, ортопедами і кардіологами.

Її рекомендовано вживати при патологіях серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту. Окулісти впевнені, що значний вміст вітаміну А допоможе поліпшити зір і дорослому, і дитині, а гематологи та онкологи відзначають позитивну динаміку при порушеннях кровотворення.

Однак навіть найбільш цілющі ліки при перевищенні дозування або наявності протипоказань може давати непередбачувані і негативні ефекти.

Не всі овочі і фрукти можна вживати в грудничкового періоді. Малюк народжується з недосконалою системою травлення і харчується молоком матері. Її остаточне формування завершується тільки до трьох років, але поступове введення прикорму допомагає постачати організм відсутніми для зростання компонентами.

Для кожного нового виду їжі є свої встановлені терміни. Їх встановлюють на підставі наукових досліджень, статистичних даних, рекомендацій дієтологів.

Ніхто не заперечує, що хурма корисна для здоров’я – адже в ній є:

  • вітаміни А і С, в значній кількості, вітамін Р (рутин) та інші біофлавоноїди;
  • мікроелементи – кальцій, калій, магній, марганець, йод, необхідні організму для повноцінної життєдіяльності;
  • клітковина, колаген, дубильні речовини.

Її радять вживати під час вагітності, щоб зміцнити організм матері і поліпшити постачання плаценти і плода. Відзначено, що регулярне вживання сонячного екзота значно знижує ймовірні ризики самовільного переривання вагітності. В цьому відношенні акушери-гінекологи одностайні. Але от у питанні про те, з якого віку хурму можна рекомендувати для поживного раціону малюка – єдиної думки немає.

Західні вчені впевнені, що стартувати такий процес може разом з іншими продуктами стандартного прикорму – в 8-9 місяців. Вітчизняні лікарі не радять починати давати дитині яскраві червоні і фрукти раніше трирічного віку.

Протипоказання і ризики

Чому взагалі виникло питання про те, з якого віку можна давати хурму дітям. Адже для здоров’я дитини необхідні компоненти, що оптимізують зір, кровотворення, стан судин і серця, що ростуть і формуються суглобів.

З 8-9 місячного віку при відсутності алергічних реакцій малюку можна давати компот, пюре, джем або мармелад з хурми. Але в перероблених фруктах міститься менше цінних складових, і заклопотаним мамам хочеться принести якомога більше користі підростаючій дитині.

Суперечливі відомості вносять ще більшу плутанину. Наприклад, на Заході дозволяють давати свіжу хурму з 8-9-місячного віку. Вітчизняна педіатрія на питання про те, з якого вікового рубежу починати такий прикорм, радить той же термін, але фрукт радить переробляти, а свіжий давати у невеликій кількості і не раніше року.

У корисного і смачного плоду є ряд специфічних особливостей, які і викликають дебати сторін, коли і з якого року його можна давати:

  1. Потенційна алергенність, яка неодноразово підтверджувалася (як і у будь-якого фрукта, має оранжевий або червоний колір). До трирічного віку формується не тільки травна система, але і природний імунітет. Незнайомий продукт зі специфічним смаком, може викликати реакцію відторгнення з усіма супутніми проявами – свербежем, висипами, набряками, задухою.
  2. В будь-якій кількості, будучи їжею, важкою для перетравлення, хурма здатна нашкодити соматично ослабленому дитині. Вона може стати корисною при діареях, але при схильності до запорів тільки посилить проблеми з виведенням калу.
  3. Можлива непрохідність кишечника – ще один привід виникнення суперечок про те, з якого віку дітям можна давати екзотичний плід. Наявність колагену і дубильних речовин і у дорослої людини може викликати непрохідність кишечнику. Лише дорослій людині з проблемним травленням потрібно з’їсти для цього не менше 5 великих плодів, а маляті досить значно меншої кількості.

Бажання зміцнити імунітет, поліпшити гостроту зору і стан органів кровотворення, в ранньому віці може викликати у малюка алергію, проблеми з травленням і навіть хірургічну патологію.

Краще з хурми зварити компот, підсушити, щоб зруйнувати алергенний білок, приготувати пюре, щоб полегшити травлення. А в свіжому вигляді потроху давати вже до 3 років, коли система травлення дитини зможе без особливих проблем адаптувати дубильні речовини і біофлавоноїда, впоратися з переварюванням харчових волокон.

Підводячи підсумки

Хурма – корисний фрукт, з високим вмістом вітамінів, мікроелементів і біофлавоноїдів. Особливості складу, цінні для дорослого організму, можуть викликати у дітей негативні наслідки. Тому краще:

  1. У віці 8-9 місяців давати його дитині в переробленому вигляді, легкому для перетравлення.
  2. До 2-3 років, коли ШКТ почне остаточне формування, можна давати в невеликих кількостях, без шкірки.
  3. В 9-10 років хурму можна давати в природному вигляді, добре вимиту, але в невеликій кількості (2-3 день).
  4. Доктор Комаровський впевнений, що будь-які червоні і помаранчеві фрукти, як потенційні алергени, потрібно давати не раніше 3-х річного віку, з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *