Загадки людського мозку

Загадки людського мозку

10 головних загадок людського мозку, про які ми зараз розповімо, можуть пролити світло на багато цікаві особливості нашої свідомості. Якщо вас цікавить саморозвиток і все, що пов’язано з розвитком особистості, – ця стаття для вас.

Отже, перед вами 10 головних загадок і таємниць людського мозку.

Загадки людського мозку

 • Сновидіння

Станом на сьогодні вчені не можуть прийти до єдиної думки щодо того, з чого складаються сни. Сновидіння досі залишаються однією з головних таємниць людського мозку.

Згідно з однією версією, вони можуть сприяти рухливості синапсів між клітинами мозку. З іншого думку, людям сняться якісь завдання, які вони не встигли виконати днем. Проте всі науковці визнають, що людина може бачити сни тільки в глибокій дрімоті.

 • Сон

Ніхто з ссавців не в змозі обійтися без сну. Для повноцінного життя людині необхідно спати 7-8 годин на добу.

В іншому випадку, недосипання може призвести до безсоння, різких перепадів настрою, запаморочення, постійної втоми і навіть до летального результату.

Виділяють 2 фази сну:

 • 1 фаза – очі починають повільно рухатися;
 • 2 фаза – людський мозок стає максимально активним. Цій фазі властиві швидкі рухи очей.

Фахівці припускають, що під час 1-ої фази наш організм розслаблюється і економно витрачає енергію. А ось в процесі 2-ої фази починає активізуватися пам’ять. Проте всі ці теорії поки залишаються недоведеними, у зв’язку з чим сон також є загадкою мозку.

 • Примарні почуття

В ході численних досліджень вчені довели, що більше 80% людей з ампутованими кінцівками здатні відчувати різні почуття. Вони можуть відчувати фантомні болі, озноб, тремтіння, тиск та інші нібито відчуття тими частинами тіла, які у них відсутні.

Експерти припускають, що нервові закінчення, що знаходяться на ампутованої кінцівки, створюють нові сполуки зі спинним мозком. Це призводить до того, що починають надходити імпульси в головний мозок і людині здається, що він дійсно переживає ті або інші почуття.

За іншою версією в нашому мозку зберігається інформація про всіх частинах тіла, внаслідок чого він продовжує посилати сигнали навіть до відсутньої руці або нозі.

 • Центр контролю

В гіпоталамусі мозку знаходиться супрахіазматичне ядро або так звані біологічні годинники, змушують наш організм дотримуватися 24-годинного ритму життя. Вони надають пряме вплив на травлення, температуру тіла, тиск і вироблення гормонів.

Недавні дослідження підтвердили, що інтенсивність світла може «переводити» біологічні годинники вперед або назад за допомогою гормону мелатоніну. Цей феномен належить до однією з 10 головних загадок людського мозку.

 • Спогади

Певні події ми можемо зберегти на все життя. Наприклад, нам не складно запам’ятати обійми близької людини або згадати перший поцілунок. Але завдяки чому нам вдається відтворювати спогади?

Після проведення ряду експериментів фахівці виявили, що знаходиться в людському мозку гиппокампус може являти собою якесь сховище спогадів. При цьому вони можуть бути як позитивними, так і негативними.

 • Головоломки мозку

Цікавий факт, що сміх є найменш вивченою реакцією людей. Саме тому він опинився в числі головних таємниць мозку. Вчені довели, що в процесі сміху в мозку активізуються відразу 3 відділу:

 • частина мозку, що відповідає за розуміння жарти;
 • відділ, який приводить в дію м’язи тіла;
 • емоційна частина, завдяки якій ми відчуваємо задоволення від самого процесу сміху.

Однак фахівці досі не можуть зрозуміти причину того, чому один може сміятися над жартом, яка іншій здається зовсім не смішний.

 • Спадкове або набуте

Сучасна наука поки не в змозі сказати, що найбільше впливає на нашу свідомість: природа, генетика або соціум. Хоча, можливо, ми знаходимося під впливом усіх перелічених факторів.

Один каже: «Я таким народився – мене не переробиш». При цьому він сам страждає від свого характеру, і мучить оточуючих.

Інший йому відповідає: «Я теж за своєю природою запальний, але багаторічна робота над собою зробила мене стриманим і спокійним».

Хто з них правий – складно сказати, але життя показує, що як мозок налаштуєш, так він і буде діяти. В цьому і полягає його загадка.

 • Таємниця смерті

Для одних вічне життя здається чимось нереальним, в той час як для інших це твердження абсолютно логічне і розумне. Сьогодні вчені не можуть пояснити причину старіння.

Спочатку людина народжується міцним і здоровим, але ближче до кінця життя стає все слабше і безпорадніші.

Існують 2 головні версії, щодо старіння:

 • його вважають частиною природної генетики людини;
 • у старіння немає ніякої мети, оскільки воно є підсумком клітинного руйнування.

Так чи інакше, але перевірити триває життя людини (у якихось інших вимірах) після біологічної смерті – поки нікому не вдавалося.

 • Глибока заморозка

Сьогодні великою популярністю користується кріоніка, яка нібито може подарувати людині друге життя. У спеціальних медичних центрах заморожені тіла, що зберігаються в рідкому азоті (-320 градусів за Фаренгейтом).

Головна ідея полягає в тому, що якщо людина придбає якусь невиліковну на даний момент хвороба, він теоретично може позбутися від неї пізніше, коли лікування буде знайдено. Людини розморозять і вилікують від важкої недуги.

Варто відзначити, що до кріоніку потрібно ставитися дуже обережно, оскільки ще жодне тіло не вдалося «розморозити» і «оживити». Цікавий факт, що якщо тіло не зберігати при відповідній температурі, клітини можуть просто заледеніти і розсипатися на частини.

 • Свідомість

Свідомість можна по праву віднести до однієї з головних загадок людського мозку. Коли ми прокидаємося, ми можемо зрозуміти, що сонце нещодавно стало, а у дворі щебечуть птахи.

Крім цього нам вдається відчувати радість, коли ми чуємо знайомі звуки чи запахи. Вчені поки не в змозі пояснити, як і чому все це відбувається.

Цікаво, що не так давно нейробіологи вирішили приймати людську свідомість, як доведений факт. Найбільш складним представляється пояснення того, як відбувається в мозку процес викликає у людей ті чи інші почуття. Станом на сьогодні у експертів, як і раніше, більше запитань, ніж відповідей.

Сподіваємося, вам сподобалися 10 загадок людського мозку, які ми розглянули в даній статті. До речі, зверніть увагу на 15 цікавих фактів про мозок і 7 таємниць людського мозку.

Якщо вам сподобалися загадки мозку, або ви взагалі любите цікаві факти про людину – поділіться цим постом в соціальній мережі і підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *