“Зараження”: забутий хіт 2011 року б’є всі рекорди в мережі

Пандемія коронавірусу COVID-19 повернула з небуття драму Стівена Содерберга “Зараження”. Тепер його сприймають як недооцінене пророцтво. Як” зараження ” 9 років тому передбачило біду.

Хіт мимоволі

Фільм Стівена Содерберга” Зараження ” через майже десять років після премєри став світовим хітом. Його дивиться весь світ і дивується, як же так вийшло, що майже ніхто про нього не чув раніше і не побачив в ньому застереження.

Ця стрічка не провалилася в прокаті і зібрала по світу два бюджети (скромно, але терпимо), на IMDB у нього середні оцінки, хоча, стрічка дуже навіть непогана. Содерберг зумів зібрати неймовірний акторський ансамбль — Метт Деймон, Джуд Лоу, Маріон Котійяр, Кейт Вінслет, Лоуренс Фішберн, а також залучив на невелику, але важливу роль саму Гвінет Пелтороу. Тим не менш, фільм не вистрілив. Ідея про те, що світ може заразитися і бути на межі загибелі через, здавалося, дрібницю, тоді ще не здавалася реальністю.

Зараз “зараження” виявилося в списку найбільш скачуваних фільмів в iTunes Store в США, а в Google число пошукових запитів, що містять назву фільму, б’є всі рекорди.

Якщо в грудні 2019, коли всі тільки дізналися про COVID-19, фільм займав лише 270 рядок в їх каталозі популярності, то вже через три місяці “зараження” відстає лише від фільмів про Гаррі Поттера. На піратських торрентах юний чарівник давно в нокауті-всі хочуть дивитися тільки фільм одкровення з 2011 року.

Зараження-трейлер

Зараження / Conagion 2011-дивитися онлайн трейлер фільму:

Сюжет фільму

Все змінилося в 2020 році. Пандемія коронавірусу поширилася по всій планеті і вбила більше 5000 чоловік. Як і у фільмі Стівена Содерберга, причиною її стали кажани.

Героїня, яку грає Пелтроу, через рукостискання заражається вірусом MEV-1 в Гонконзі від шеф-кухаря, який приготував свинину, а нещаслива свиня, в свою чергу, була інфікована кажаном.

Жінка повертається додому в США, захворіє і незабаром помирає. Помирає і її син, зате чоловік, якого грає Метт Деймон, виявляється стійкий до цієї інфекції.

Паралельно, нам показують, як колись цивілізований світ божеволіє – звичайно, до постапокаліптичних картин з “Ходячих мерців” далеко, але порожні полиці в магазинах, панікери і прихильники теорії змови, бійки за їжу і паливо, мародерство і побутова ненависть до чужинців – цілком реальні.

Щось подібне відбувається в світі і зараз. На жаль.

Зараження-актори і ролі

Маріон Котійяр – доктор Леонора Орантес
Метт Деймон – Мітч Емхофф
Лоуренс Фішборн – доктор Елліс Чівер
Джуд Лоу — Алан Крумвьеде
Гвінет Пелтроу – Бет Емхофф
Кейт Вінслет – доктор Ерін Мірс
Брайан Кренстон – контр-адмірал Хаггерті
Дженніфер Ель – Еллі Хекстолл
Елліотт Гулд – доктор Ян Сасмен
Чинь Хань — Сун Фен
Джон Хоукс – Роджер
Анна Джекобі-Херон – Джорі Емхофф
Сена Латан – Обрі Чівер
Деметрі Мартін – доктор Девід Айзенберг

Наукова достовірність

Автора сценарію фільму Скотт Бернса постарався надати фільму максимальну наукову достовірність.

Тепер же його звинувачують у світовій змові і називають чи не членом світового уряду, адже він передбачив події 2020 року десять років тому. Насправді Бернс користувався відкритими джерелами і просто змоделював ситуацію.

Працюючи над сценарієм, він консультувався у провідних вірусологів і епідеміологів, включаючи експертів ВООЗ. І вони неабияк його налякали. “Коли я говорив з фахівцями, всі вони підкреслювали, що епідемія – це не питання “якщо”, це питання “коли” – зізнався Бернс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *