Жовтіють і не ростуть огірки в теплиці: основні причини, що робити

Огірки вважаються найпопулярнішою овочевою культурою, вирощуваною на ділянках і городах. Тому дачники часто запитують, чому огірки в теплиці жовтіють і не ростуть, що робити в такій ситуації. Щоб не втратити урожай, доведеться вжити заходів, але для початку потрібно з’ясувати причини, за якими виникає така проблема. Пожовтіти може все листя, або ж на листяній частині з’являються жовті плями. Часто жовтіють зав’язі і суцвіття огірків, що призводить до втрати врожаю.

Основні причини

Всього існує шість головних причин, по яких овочі можуть жовтіти, і більшу частину з цих чинників можна усунути самостійно:

Чому жовтіє листя огірків
Чому жовтіє листя огірків
 1. Різке зниження температури. Це головний чинник, який може погано позначитися на культурі. Огірки чутливі до будь–якого перепаду температури, особливо до її зниження. Розсада страждає, якщо температура падає нижче 15 градусів, зазвичай саджанці жовтіють або просто припиняють ріст. Комфортно культура відчуває себе при постійній температурі 22 градуси в теплиці.
 2. Неправильне внесення добрив. При нестачі необхідних елементів у ґрунті для зростання, рослина може страждати на будь–якому етапі розвитку. Листки спочатку стають світлішими, пізніше вони набувають жовтий колір і скручуються. В такому разі застосовують добрива на основі калію. Але надлишок підгодівлі не менш небезпечний, ніж недолік речовин.
 3. Недолік вологи в грунті. Листя і суцвіття почнуть швидко засихати, якщо вчасно не проводити полив огірків. Але поливати культуру занадто часто теж не слід, так як це також може призвести до пожовтіння. Надлишок вологи призводить до гниття кореневої системи, в результаті рослина гине. Кількість поливів збільшують в період плодоношення.
 4. Велика кількість зав’язі. Якщо на кущі утворюється понад 20 зав’язей, це може призвести до в’янення рослини. Щоб цього уникнути, достатньо зрізати зайві зав’язі і пагони.
 5. Хвороби. Зазвичай зустрічається борошниста роса і коренева гниль. Ці хвороби швидко вражають рослини, але можна уникнути зараження, якщо своєчасно проводити профілактику.
 6. Шкідники. Комахи завдають серйозної шкоди культурі. До найбільш небезпечних відноситься білокрилка і павутинний кліщ.
Попелиця на огірка ще одна причина пожовтіння листя

Щоб не шукати відповіді на питання, чому огірки в теплиці жовтіють і не ростуть, і що робити з цією проблемою, краще попередити пожовтіння. Для цього достатньо вчасно поливати рослину, вносити добрива, провітрювати тепличне приміщення і усувати зайві пагони.

При зараженні куща, його викопують і знищують, щоб запобігти поширенню хвороби на інші культури.

Допомога рослині при пожовтінні листя і суцвіть

Так як існує багато причин пожовтіння огірків, що робити в такій ситуації залежить від чинника, який викликав проблему. Коли причина буде встановлена, можна почати лікування рослини.

Пожовтіння зав’язі на кущах

Добриво

Оскільки зав’язі можуть пожовтіти через нестачу живлення, дачник повинен використовувати підгодівлю позакореневими добривами. Добре з проблемою справляється «Нітрофоска» і «Сульфат калію». При приготуванні розчину, важливо точно дотримуватися пропорцій, інакше рослини можуть отримати серйозні опіки.

Органічні мінеральні добрива для огірків

Досить ефективний народний засіб, який допомагає наситити рослину необхідними мінералами. До його складу входить:

 • сечовина — 1 ложка;
 • деревна зола — 3 ложки;
 • вода — 10 літрів.

Обробку рослин слід проводити ввечері, бажано після поливу. Якщо обприскати культуру в денний час, то сонячні промені, при контакті з розчином, приведуть до появи опіків на листках.

Щоб огірки не жовтіли потрібно вносити достатню кількість добрив

Коли в грунті підвищений вміст азоту, слід використовувати полив з витяжкою суперфосфату. Щоб приготувати розчин, 20 ложок засобу розчиняють в трьох літрах окропу. Суміш залишають на добу в теплому місці, періодично перемішуючи. Перед тим як застосувати склад, його розводять водою, на одне відро води додають дві ложки отриманого розчину.

Запилення

Існують різні сорти огірків, і деякі з них взагалі не потребують запилення, інші ж запилюються самостійно або з допомогою бджіл. Якщо був обраний сорт із запиленням бджолами, то в теплиці така рослина не зможе утворити зав’язі, тому дачникові доведеться зробити процес запилення вручну. Досить зірвати чоловічу квітку і перенести її пилок на жіночу.

Також можна обприскати ділянку солодким сиропом або розчином води і меду. Не обов’язково обприскувати ділянку, городники часто наводять солодкий розчин і розставляють його в невеликих баночках поруч з теплицями. Такий спосіб приманює на ділянку бджіл.

Перезволоження ґрунту може призвести до пожовтіння рослини

Підсушування ґрунту

Якщо грунт сильно перезволожений, то огірки добре цвітуть, але при цьому на культурі не утворяться зав’язі, суцвіття ж жовтіють і обпадають. При зайвому поливі на кущі утворюється багато жіночих суцвіть. Щоб уникнути такої ситуації, слід зменшити кількість поливів, особливо в період цвітіння і утворення зав’язі.

Профілактика

Якщо дотримуватися заходів профілактики, то огірки не будуть жовтіти і в’янути, що допоможе отримати великий урожай. До основних заходів профілактики можна віднести:

Що робити, щоб огірки не жовтіли в теплиці
 1. У весняний та осінній період проводити дезінфекцію грунту, а також слід продезінфікувати тепличні конструкції та садовий інвентар.
 2. Щоб огірки краще росли, дачник повинен щороку оновлювати верхній шар грунту в теплиці. У новому грунті будуть міститися необхідні мікроелементи для повноцінного росту рослин.
 3. Перед тим як посадити в грунт саджанці, грунт удобрюють з допомогою гною або іншими підгодівлями.
 4. При посадці дотримуються відстань між саджанцями, щоб кущам було куди рости, інакше рослини починають в’янути і жовтіти.

Збір врожаю слід проводити не рідше одного разу в два дні. Полив при плодоношенні і жаркій погоді потрібно рослині кожен день. При похмурій погоді можна поливати культуру кожні три дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *