як виростити лимон вдома

Як виростити лимон з кісточки в домашніх умовах: поради

Спробуємо виростити лимон з кісточки в домашніх умовах, щоб були плоди? Кімнатні рослини — це відмінний спосіб прикрасити свій будинок, зробити його ближче до природи. Виростити в себе на підвіконні можна практично все, що завгодно — наприклад, лимонне дерево. Посадити лимон просто закопати насіннячко з магазинного фрукта в землю. А от домогтися того, щоб кісточка перетворилася в розкішне дерево з жовтими плодами не так-то легко. Але це коштує витрачених зусиль. Все починається з вибору матеріалу для посадки.

Бажано вибирати великі кісточки: вони самі життєздатні. Насіння рекомендується тримати у вологому стані. Можна обробити їх спеціальним засобом для прискорення росту — замочити кісточки в стимуляторі на ніч.

як виростити лимон
Лимонні дерева вирощені в домашніх умовах

Як садити кісточки лимона

В якості горщика для вирощування майбутнього дерева підійде будь–яка ємність. В її дні проробляють кілька дірок. Низ ємності заповнюють дренажем — камінням, горіховими шкарлупками і т. д.

Поверх дренажу кладуть землю (бажано хорошої якості), в якій буде рости і розвиватися кісточка. Грунт можна приготувати самостійно: перемішати рівну кількість перегною і листової землі, додавши трохи торфу і піску.

як посадити лимон
Замочування насіння лимонів

Рекомендується висадити відразу з десяток насінин: не кожна зможе нормально розвиватися і пройти природній відбір. Чим більше посаджено кісточок, тим вище шанс отримати здорову рослину.

Кожному насінню відводиться своя ємність. Кісточки лимона садять на глибину близько 2 см в зволожену землю. У перший час потрібно підтримувати для насіння температуру не нижче 18 С. Для цього ємності накривають плівкою і відправляють в тепле місце — ці умови необхідні для проростання насіння.

як посадити лимон
Поетапна посадка кісточок лимонів

У даний період не потрібно їх регулярно поливати, інакше посівний матеріал загниє або запліснявіє. Краще всього просто обприскувати грунт з пульверизатора і поливати лише при засиханні.

Зростання і розвиток

До появи сходів може пройти від двох тижнів до місяця. Їх продовжують тримати під плівкою, поки на них не з’явиться з чотири листка. З цих пір рослинам потрібно звикати до кімнатного повітря — для цього їх частіше обприскують. Потім ємності переносять в добре освітлене місце. Але на лимони не повинні падати прямі промені сонця — молоді рослини їх не витримають.

Під час поливу важливо використовувати теплу відстояну, снігову або дощову воду. Навесні та влітку рослини поливають біодобривами. Ними, як і поливом, не варто захоплюватися. Різкі зміни температури повітря згубно позначаються на лимонах: вони люблять тепло і високу вологість. З настанням осені лимони припиняють поливати зовсім, лише трохи зволожують землю.

як посадити лимон
Поява перших сходів

Коли у рослин з’являється досить багато відростків, формують крону, прибираючи слабкі і криві. З часом дерева пересаджують в ємність побільше — переважно глиняні горщики.

Грунт в горщику повинен бути одного і того ж складу. На цьому етапі потрібно знову відібрати найкращі лимони. Необхідно порівняти щільність кори, число голок (їх повинно бути як можна менше). Міцні, сильні, численні листя, не опадає від дотику — ознака гарного дерева.

У кімнатних лимонів є шкідники, які смокчуть соки рослини. Методи боротьби з ними однакові: зчищати шкідників з гілок зубною щіткою, з листя — ватними паличками, які обробляють розчином сульфату абаназина. Після доби розчин змивається, і через сім днів процес повторюється. Якщо паразити сильно пошкодили рослину, на нього наносять настої пахучих рослин, таких як цибуля, часник, тютюн або чистотіл.

як виростити лимон вдома
Підросли кущики лімонов

При сажистом грибку з уражених листків грибок стирають вологою тканиною, при гомозе змащують уражені ділянки мідним купоросом і садовим варом.

Цвітіння і плоди

Цілком можливо виростити лимон з кісточки вдома щоб були плоди, якщо строго стежити за умовами його життя:

як виростити лимон вдома
Коли потрібно пересаджувати лимонні дерева в новий горщик
  1. Обов’язково потрібно робити підсвічування навесні і восени.
  2. Щоб лимон не засихав, потрібно частіше обприскувати його, мити листя.
  3. В період активного зростання — з лютого по вересень — рослину підгодовують біодобривами, а також мінеральними (при цьому краще не перестаратися).
  4. Щоб правильно сформувалася крона, дереву в перший рік життя прищипують верхівку і щотижня повертають ємність на 90 градусів.
  5. Коли при цвітінні дерева виходить приблизно п’ятнадцять листів до одного квітка, можна дозволити йому цвісти. Якщо рослина зацвіла раніше, всі квіти потрібно обірвати. Якщо цього не зробити, дерево витратить всі сили на них, і загине.

Плоди з’являться досить пізно, але є спосіб отримати їх раніше. Навесні або на початку літа потрібно прищепити лимон іншій цитрусовій рослині. Успіхів у вирощуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *