анальгетики

Знеболююче при місячних: список таблеток

Багато представниць прекрасної статі рано чи пізно стикаються з менструальними болями. Не дивно, що саме в такі моменти виникає справжній інтерес щодо того, які знеболюючі препарати краще всього використовувати для усунення неприємного больового синдрому. Вибираючи знеболювальний засіб при місячних, список таблеток бажано уважно вивчити.

Різновиди знеболюючих таблеток

Які таблетки для усунення менструальної болю можна сміливо використовувати? На які варіанти звернути підвищену увагу?

Спазмолітичні препарати

Багато дівчат вибирають спазмолітичні препарати, так як вони розширюють судини в районі тазу, покращують місцевий кровообіг, знімають спазми і усувають больові відчуття. У результаті гарантується поліпшення самопочуття, нормалізація менструального циклу.

спазмолітичні препарати
Спазмолітичні препарати

Найвідоміший представник даної групи медикаментів – це препарат Но–шпа. Бажано випити дві таблетки з періодичністю в 15 хвилин для усунення больових відчуттів при менструації. У тяжких випадках препарат приймають тричі на день, вранці, вдень і ввечері. Бажано проконсультуватися з лікарем для подальшого прийому препарату.

Дротаверин – це якісний аналог Но–шпи. Такий препарат коштує дешевше, але також відрізняється високим рівнем ефективності. Крім цього, можна використовувати Папаверин і Спазган, Спазмалгон і Триган. Дозування медикаментів різне, тому бажано дотримуватися інструкції медикаменту.

Спазмолітичні препарати усувають дискомфортні і больові відчуття, але тільки при їх слабкій інтенсивності. Сильну менструальну біль подібні медикаменти не зможуть усунути так само, як і не допоможуть впоратися з рясними кровотечами. Важливо відзначити, що спазмолітики визнані найбільш безпечними і нешкідливими, тому їх зазвичай рекомендують навіть для дівчаток–підлітків.

Анальгетики

Вибираючи ефективний знеболюючий засіб при сильному болі при місячних, таблетки з аналгетичною дією вважаються одними з найбільш ефективних. Такі медикаменти усувають больовий синдром, нормалізують температуру тіла і покращують загальне самопочуття.

анальгетики
Анальгетики

Розглянута група препаратів також відрізняється легким аналептичною дією. Жінки відзначають появу додаткових сил, усунення дратівливості і втоми. Анальгетики вважаються одними з найбільш доречних в період менструації.

Анальгетики умовно поділяють на три групи, орієнтуючись на діючі речовини.

 1. Передбачається можливість використання препаратів на основі похідних метамізолу. Наприклад, часто призначаються Анальгін і Баралгін. Такі препарати приймають по одній таблетці до трьох разів на день.
 2. Друга група – це препарати, засновані на парацетамолі. В групу включені Парацетамол, Панадол, Еффералган. Препарати п’ють по таблетці до чотирьох разів на день.
 3. Третя група – це комбіновані анальгетики. Ефективними визнані Колдрекс, Терафлю, Новалгин. Препарати п’ють 2-3 рази в день.

Найчастіше анальгетики приймають одночасно з спазмолітиками для посилення дії. За найдоступнішими цінами пропонуються Анальгін і Парацетамол, так як зарубіжні аналоги завжди коштують дорожче.

Анальгетики володіють численними протипоказаннями можуть виявити побічні ефекти. Наприклад, відзначаються ризики прояву головного болю, сильної слабкості і запаморочення, нудоти або блювоти. У важких ситуаціях проявляються ознаки алергії. Деколи проявляється вплив на нервову систему, тому жінки можуть відзначати збудження, дратівливість або депресія і пригнічення.

Анальгетики приймають після консультації з лікарем.

НПЗЗ

Часом представниці прекрасної статі дуже важко переносять менструацію і скаржаться на яскраво виражений больовий синдром.

курс прийому НПЗЗ
Курс прийому НПЗЗ

У цьому випадку бажано провести курс прийому НПЗЗ. Яскраво виражений больовий синдром обумовлений скупченням простагландинів, причому передбачається, що саме НПЗЗ проявлять протизапальну дію.

Для гарантованої ефективності НПЗЗ починають приймати за 2-3 дні до менструації. Такий підхід гарантує успішне усунення больових відчуттів, незалежно від ступеня їх вираженості.

Якщо потрібно знеболювальний засіб з напряму НПЗЗ при місячних, які таблетки бажано вибирати?

 1. Аспірин. Такий препарат вважається відносно «легким», тому його можна застосовувати раз на 4 години. У день призначають до п’яти таблеток.
 2. Ібупрофен і Нурофен. Обидва приймають не більше 3-х разів на добу.
 3. Диклофенак та його аналоги. Такі препарати вважаються більш сильними. Потрібно відзначити, що саме Диклофенак є найбільш доступним у порівнянні з зарубіжними аналогами. Бажано приймати по таблетці тричі на добу.
 4. Найсильніші НПЗЗ медикаменти – це Кеторолак, Кеторол, Кетанов. Такі засоби приймають по 1 таблетці 2-3 рази на добу.

Вищеперелічені НПЗЗ препарати вважаються ефективними, але вони в деяких ситуаціях забарвлюють сечу в червоний колір. Лікарі відзначають, що саме НПЗЗ являють собою найбільш «шкідливі» знеболювальні медикаменти, які можуть негативно вплинути навіть на стан ШКТ. Прийом таких медикаментів можливий тільки за короткостроковою схемою з урахуванням усіх лікарських рекомендацій.

Гормональні препарати

Найчастіше менструальна біль обумовлена гормональними порушеннями. Саме порушення гормонів призводять до проблем, пов’язаних з менструальним циклом.

гормональні препарати
Гормональні препарати

Препарати зазвичай покращують стан гормонів, зменшують менструацію і знижують прояв больових відчуттів. Однак правильно підібрати засіб може тільки досвідчений лікар.

Огляд знеболюючих препаратів при місячних

Які знеболюючі препарати заслуговують уваги жінок? Вибираючи знеболювальний засіб при місячних, доступні таблетки бажано уважно вивчити.

 1. Аспірин. Препарат підійде тільки дорослим жінкам, так як склад свідчить про високий ризик розвитку побічних ефектів. Препарат відрізняється доступною ціною, адже вона становить 20-30 гривень.
 2. Парацетамол. Такий медикамент є найменш токсичним, тому він безпечний для ШКТ і рідко викликає побічні ефекти. Найважливіше – дотримуватися встановленої дозування. Вартість препарату становить 15-35 гривень.
 3. Ібупрофен. Знеболювальне є досить сильним, але при цьому вона рідко викликає побічні ефекти. Препарат відрізняється яскраво вираженою протизапальною і знеболюючою дією. Ібупрофен дозволено не тільки для жінок, але і для дівчат–підлітків. Ціна становить 15-20 гривень.
 4. Анальгін. Медики радять відмовитися від такого препарату, тому що він негативно впливає на кровотворну систему, печінку і нирки. Однак Анальгін швидко усуває больовий синдром. До того ж препарат пропонується за доступною ціною.

Сучасний ринок знеболюючих препаратів дозволяє жінкам знайти підходящий медикамент для себе. Вибираючи знеболювальний засіб при місячних, потрібно розуміти, які таблетки є ефективними і підійдуть в найбільшою мірою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *