65 років весілля

65 років — залізне весілля

До такого великого ювілею, як 65 років спільного життя доходять поодинокі пари. Дуже багато перешкод у подружжя, щоб похвалитися такою цифрою. По-перше, тривалість життя в середньому 72 роки. По-друге, рівень життя у людей, які вийшли на пенсію, найчастіше погіршується. По-третє, кількість розлучень зростає. Бувають пари розлучаються навіть в 40 і 50 років.

Тому, якщо у вас є родичі або знайома пара, яка прожила разом 65 років, потрібно частіше спілкуватися з такими людьми. Доросла пара точно зможе поділитися рецептом: як прожити довгі роки разом, як не шукати кращого, як рідко сваритися і як вміти прощати. Хоч вони давно не молоді, але від таких людей буде сильно віяти любов’ю, яка вже просто нічого не боїться.

Чому 65-ти спільного життя назвали залізним

Залізо вважається одним з найміцніших матеріалів. Також і пару, яка прожила 65 років разом, вже не страшні ніякі негаразди. У властивостях заліза, як і в надійності подружжя, вже ніхто не може засумніватися. Саме тому 65-річчя спільного життя назвали залізним весіллям.

Існує приказка: «Куй залізо, поки гаряче». Якщо застосувати її до подружжю відзначили 65-річчя, то до цієї дати вони вже давно «перекували» свої характери, підлаштувалися до один одного і можуть знайти підхід до своєї половинки.

65 років весілля

Відомі пари, які дожили до 65-річчя спільного життя і навіть більше

 • Ліс і Хелен Браун.

Подружжя Браун 65-річчя спільного життя зазначили в 2002 році. Їх історія вельми романтична: вони народилися в один день в 1918 році. У 18 років пара втекла з дому, так як батьки були проти їхнього шлюбу. Містер Браун був із забезпеченої родини, а його дружина була родом з робочого класу.

Хелен померла від раку шлунка 16 липня 2012 року, а її чоловік Ліс помер днем пізніше своєї коханої. На момент смерті подружжя Браун, їм було 94 роки. У сумі на рахунку подружжя було 75 років спільного життя.

65 років весілля

 • Маршал Соколов і дружина Марина

Історія кохання Сергія Соколова і його дружини Марини не менш романтична, ніж попередня історія. Пара познайомилася на танцях в Уссурійську. Молодий Соколов не відразу підійшов знайомитися зі своєю коханою. Коли горе минуло,

Сергій все-таки запросив Марію на побачення. Але на нього майбутній Маршал все ж не прийшов, його відправили у відрядження. Роман Марії та Сергія Соколових довгий час тривав у листах, поки дівчина не погодилася вийти заміж за коханого. Дівчина постійно перебувала з Соколовим поруч, куди б його не відправляли. Соколови прожили більше 65-ти років разом. В кінці серпня 2012 року Марії не стало. Маршал не зміг пережити втрату коханої – його серце перестало битися через три дні.

 • Єлизавета II і принц Філіпп

Подружжю британських ченців можна тільки позаздрити. У 2012 році королева Єлизавета II і принц Філіпп відсвяткували 65-річчя спільного життя. Це яскравий приклад першої любові, яка триває більше половини життя. Дану пару можна сміливо вносити до книги рекордів Гіннеса.

65 років весілля

Запрошують гостей на ювілей

Залізне весілля – подія, яка може зазначити тільки найстійкіша пара, яка пройшла всі негаразди та випробування. У такої пари вже виросло 3 або навіть 4 покоління. Навіть діти ювілярів вже також напевно відзначили не одну круглу дату спільного життя зі своїми коханими.

У подружжя, які наближаються до 65-річчя спільного життя, вже, напевно, є своє житло, зросли не тільки діти з онуками, а вже й правнуки з’явилися.

Найчастіше на залізне весілля запрошують тільки близьких родичів і найкращих друзів. Сторонніх людей, чиїх-то приятелів чи знайомих запрошувати не варто. Ось кілька причин чому:

 1. Винуватці заходу знаходяться не в молодому віці, щоб заводити нові знайомства і розповідати щось про своє життя незнайомим людям.
 2. Близьких друзів стає все менше, так як вони не доживають до такого віку.
 3. Якщо велика кількість родні збирається за одним столом, найчастіше обговорюють новини один одного, що змінилося за той час, що вони не бачилися. Тому стороннім людям може бути не цікаво, і не зможуть підтримати бесіду.

Як і де відзначити залізне весілля

Подружжя, які прожили 65 років разом, вже навряд чи хочеться щось організовувати і скликати гостей. Але якщо все ж у пари є бажання відсвяткувати і запросити гостей, але з якихось причин немає якоїсь можливості, то найближчим родичам варто взяти на озброєння цей факт.

Той, хто буде організовувати сімейне торжество повинен займатися такими питаннями:

 1. Вибрати місце, дату торжества.
 2. Скласти список запрошених і всіх їх обдзвонити.
 3. Скласти бюджет
 4. Розподілити обов’язки. Хто зможе допомогти при підготовці до свята.
 5. Обговорити з родичами, які прийдуть, хто і що буде дарувати ювілярам.

65 років весілля

Варіантів, де відзначити 65 років спільного життя не так вже й багато. Ювілярам має бути максимально комфортно.

Місця святкування:

 1. Квартира або будинок самих ювілярів
 2. Житло їх найближчих родичів, у яких вони часто бували чи бувають
 3. Якщо це теплу пору року, то це може бути дача або альтанки на природі недалеко від житла ювілярів.

65 років весілля

Винуватцям торжества буде приємно, якщо організатори, родичі знайдуть або роздрукують їхні спільні фотографії. Буде здорово, якщо у знімків буде визначена хронологія: від молодості до старості.

Подружній парі на залізне весілля не варто читати віршів з привітаннями, їм буде приємніше почути щирі вітання від усього серця.

Щодо меню застілля не варто перегинати і поставити на стіл улюблені страви ювілярів.

Прикрашати приміщення, де буде святкувати таку подію особливо не варто. Максимум можна поставити на стіл якісь квіти або повісити на стіни деякі спільні фотографії.

65 років весілля

Що можна подарувати на залізне весілля

Ідеї подарунків для ювілярів:

 1. Різні вироби із заліза. Це можуть бути свічники, статуетки або рамки для фотографій.
 2. Намальований портрет подружжя. Він може бути намальований олівцем або спеціальними фарбами. Розмір портрета потрібно вибирати в залежності від місця, де його зможе повісити пара.
 3. Кухонні приналежності. Можна подарувати різний посуд, яка буде необхідна в господарстві. Адже її можна потрібно періодично оновлювати. Може, цей момент у господині свята вже настав.
 4. Побутова техніка. Пральна машина, мікрохвильова піч, пилосос може полегшити життя ювілярам, якщо вони ще не обзавелися ними.
 5. Можна зняти або змонтувати фільм з відео або фотографій, які вже є і додати нові кадри їх нинішньої життя.

65 років весілля

Діти, онуки, правнуки повинні брати приклад з таких родичів, які в шлюбі прожили 65 років разом. Якщо рідним вийде організувати для них свято і зібрати по максимуму близьких, то ювіляри напевно отримувати багато позитивних емоцій.

Не у всіх пар виходить дожити навіть до золотого весілля, не кажучи вже про залізне. І якщо серед ваших родичів є такі подружжя, то вам потрібно докласти максимум зусиль, щоб вони відчували любов не тільки один від одного, але і від найближчих родичів. Адже не відомо, скільки ще років їм залишилося прожити. Кожен день на рахунку.

65 років весілля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code