55 років весілля

55 років — смарагдове весілля

55 річниця весілля — дата цікава не тільки з-за того, що вона складається з двох п’ятірок, але з-за того, що подружжю вдалося прожити стільки років і зберегти свої почуття. Цю річницю називають смарагдовою. Просто дивно як це ім’я підходить під 55 років спільної прожитого життя.

Неможливо знайти більш красивий і цінний камінь у світі, ніж смарагд. Вражає не тільки чистота краса цього каменю, але і його фортеця. Здавна цим каменем володіли тільки сильні, багаті люди.

А шлюб, який тривав стільки років, став також цінним і красивим. Навіть якщо спільне життя була не такою гладкою, вже давно немає приводів для образ, а навіть якщо вони і були раніше, їх вже й не згадати. В сім’ї панує любов і повагу.

Смарагд – це ще і символ родючості, через 55 років шлюбу сім’я напевно розширилася, з’явилися онуки і навіть правнуки. Значить, настав привід зібрати всіх за одним столом, щоб оцінити духовне багатство, нажите подружжям за спільно прожиті роки. 55 річниця – важлива дата, яку ні в якому разі не можна залишати без уваги.

Традиції смарагдового весілля

Головною традицією свята є дарування ювелірних подарунків, зроблених із смарагду. Смарагди коштують дорого, але така прикраса стане реліквією і може передаватися з покоління в покоління.

Камінь стане нагадуванням про щасливі часи. Крім того, дорогоцінні камені накопичують енергетику їх власника, а якщо подружжя живе щасливо, то це передасться іншим поколінням. Зазвичай прикраса з смарагдом дарують тільки найближчі люди – діти, онуки.

А чоловік і дружина проводять день одруження разом, згадуючи свою спільно прожите життя. Інших традицій святкування не існують, так як святкування такої дати трапляється не часто. Не всі доживають до неї, хтось і зовсім розходиться. Але, а тим, кому пощастило святкувати, воліють збиратися великою родиною і згадувати прожите життя.

Як відзначити смарагдове весілля

Діти повинні викликати організацію свята в свої руки, адже батьки вже знаходяться в похилому віці, і займатися цим їм буде нелегко. Така дата, як смарагдове весілля, вимагає масштабного свята, тому потрібно запросити всіх, хто добре знайомий з сімейною парою. Добре, якщо на святі будуть свідки, які були присутні на весіллі 55 років тому.

При організації потрібно враховувати не тільки вік, але і здоров’я двох літніх людей. Тому не слід планувати надто гучне застілля з заводним тамадою. Ведення свята має бути спокійним, продуманим до дрібниць.

смарагдове весілля

При бажанні можна обійтися і без тамади, але при цьому все повинно добре продумано. Літній парі буде просто приємно провести день смарагдового весілля в бесіді зі старими друзями, багатьох з яких вони не бачили довгий час. Оточення дітей і онуків їм теж буде приємно.

Якщо пишне застілля влаштовувати не планується, то можна накрити стіл вдома, приготувати улюблені страви подружжя. При великій кількості гостей, краще орендувати бенкетний зал. У цьому випадку, не потрібно готувати і прибирати за гостями – це зручно в усіх відношеннях.

Смарагд зеленого кольору, тому в обстановці залу має бути його теж багато. Стіл застеляється зеленою скатертиною, стільці драпіруються зеленою тканиною, штори і серветки зеленого кольору доповнять навколишню обстановку.

Музика також сприятиме святкового духу, бажано включати пісні минулих років, які були модними, коли сімейна пара тільки познайомилася. Подружжю буде приємно почути їх знову.

Наряди сімейної пари також повинні відповідати загальної обстановки і бути пов’язаними із смарагдом. Не обов’язково одягатися у все зелене, можна одягнути будь-який наряд світлого кольору і доповнити його зеленим аксесуаром. Чоловік може одягнути зелений краватку, а жінка смарагдові прикраси, пояс або шарфик.

Щоб зібрати всіх гостей – теж доведеться постаратися. Деяким гостям необхідно забезпечити транспорт, якщо вони самі не можуть дістатися до місця торжества. Адже напевно друзі сімейної пари теж люди немолоді, і щоб організувати зустріч доведеться постаратися.

Для святкового вечері потрібно приготувати кілька страв: салати, перше, друге, десерт. Але їжа при цьому не повинна бути занадто важкою, щоб не викликати проблем з травленням літніх людей. Легкі алкогольні напої скрасять свято.

Краще всього скласти сценарій свята, де продумати, що гості і винуватці торжества будуть робити в той чи інший момент. Це допоможе не загубитися у часі і орієнтуватися. Красивий і цікавий сценарій – запорука успішного свята. Не варто включати в сценарій занадто активні конкурси, інакше літнім людям буде важко.

У сценарії повинно бути зазначено, як зустріти гостей, на які місця їх посадити, що подати на стіл, коли вимовляти тости, а коли дарувати подарунки. Під час свята також можна влаштувати перегляд слайдів з кращими фотографіями із сімейного життя пари і спільний танець мух і дружини. Закінчити торжество можна спільною фотографією всіх запрошених гостей.

Що подарувати на 55 річницю весілля

Якщо гості не можуть дозволити подарувати подружжю дорогоцінний камінь на 55 років весілля, то вони можуть піднести будь-яку річ, так чи інакше пов’язану з символікою смарагду. Головне, щоб їх подарунки на весілля свідчили про добре ставлення до ювілярів.

Найголовніше – гості не повинні дарувати однакові подарунки на 55 років весілля. Тому краще домовитися, що подарувати на весілля, щоб не було неприємних сюрпризів.

Якщо ви вибираєте яку-небудь річ, не пов’язану з символікою смарагду, то вона повинна бути зеленого кольору. В якості подарунка підійде текстиль, посуд, побутова техніка. Можливо, подружжю потрібно замінити якусь меблі, або щось в їх будинку прийшло в непридатність. Для цього потрібно добре знати побут подружжя, а найкраще про це знають діти.

Подружжя прожило разом довге життя і встигли накопичити все, що їм потрібно. Тепер їм залишається тільки жити тільки один для одного, насолоджуватися тихим сімейним щастям удвох, розмовами і зустрічами зі своїми внуками, правнуками, рідними.

Зворушливим і душевним подарунком може стати якась забута фотографія ювілярів під час самого щасливого періодів їх життя. Таку фотографію можна відреставрувати, якщо це необхідно і помістити в рамку.

Іншим подарунком може стати відеофільм про життя подружжя. Приміром, якщо сімейна пара живе далеко від того місця, де народилася, можна зняти і показати їм їх рідні місця, де вони бігали дітьми, де призначали побачення один одному. Можна зібрати фотографії різних періодів життя подружжя, розсортувати їх за хронологією і зробити відеоролик.

Можливо, що у сімейної пари є якісь загублені друзі, тому якщо знайти їх, ви доставите цим небувалу радість. У житті часто трапляється, що друзі втрачаються через переїздів або інших подій. Знайти сьогодні кого-то не проблема з допомогою соціальних мереж, але можливо подружжя не користуються ними, тому зайнятися цим варто гостям.

Можна також відреставрувати якісь речі, які дороги подружжю, як наприклад старовинний комод, крісло, старий самовар, і т. д. Для цього доведеться поритися в старому комірчині, гаражі і знайти те, що служило вірною правдою подружжю довгий час.

Насправді, реставрувати речі не так складно як здається, але краще довірити цю справу професіоналам. Такий подарунок на 55 років спільного життя дозволяє зберігати спогади про минулої молодості. Це мають більшу цінність, ніж якісь матеріальні речі.

Квиток в театр на виступ знаменитих людей, в кінотеатр, музей, зоопарк подарує подружжю незабутнє враження. Якщо чоловік і дружина – люди активні, то їм напевно припадуть до душі такі подарунки на смарагдове весілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code