50 років весілля

50 років (золоте весілля)

Все найкраще в житті людина завжди порівнював з золотом. Золоті часи, золотий голос, золоті руки. Однією з найбільш знаменних дат в сімейному житті є 50-річчя шлюбу, «золоте» весілля.

Це прекрасний час, коли на скронях вже срібло, а в серцях золото. Порівняння цього ювілею з золотом дуже символічно. Золото поширене на землі всюди, але вимиваються крупинки з тонн піску терпінням і працею.

Так і в шлюбі, якщо докласти зусиль і терпіння, добувається золото відносин. Не кривлячи душею треба визнати, що зустріти такий ювілей представляється деяким парам. Тому і святкування повинно бути відповідним: гучним тріумфом з розмахом. Зазвичай на цю річницю збирають багато гостей, але гості не “сьома вода на киселі”, а найближчі люди: діти, онуки, а може навіть і правнуки. До такого солідного віку сімейна пара зазвичай обзаводиться великою родиною.

Звичаї золотого весілля

Невідомо навіть ким була придумана традиція оновлювати свої обручки винуватцям торжества. За такий тривалий термін навіть золото має властивість стиратися, тому перстні міняють на нові, а старі передають комусь із своїх спадкоємців.

Отримати в дар таке кільце вважається великою удачею: адже воно зберігає на собі незримий відбиток позитивної енергетики, яка зробить свій вплив і на сімейне життя нового власника.

Широко поширена практика запалювання свічок, які повинні символічно опромінити подальший шлях сімейної пари. При цьому використовуються позолочені свічки, акуратно загорнуті стрічками, в красивих свічниках з витіюватими візерунками.

Для більшого ефекту краще приглушити світло, щоб підкреслити урочистість моменту. Їх ставлять перед чоловіком і дружиною на столі, навколо збирають гостей, і подружня пара одночасно запалює свічки.

золоте весілля

При цьому гості або ведучий свята бажають ювілярам довгих років спільного життя і “горіння” їх любові подібно яскравому свічкового полум’я. Не стане зайвим в цей вечір вигадливий феєрверк, який підібрати в наш час не складе праці.

Якщо на срібне весілля проходила зміна кілець з золотих на срібні, то 50 років спільного життя ідеально підійдуть для ще однієї заміни кілець назад на золоті. Зазвичай цей обряд носить інтимний характер і проводиться наодинці, де подружжя вимовляють один одному визнання в любові і вірності. Хоча в деяких сім’ях цей звичай відбувається на публіці під час застілля. Все залежить виключно від бажання самих ювілярів.

Ще одним з цікавих звичаїв вважається осипання подружньої пари золотими монетками, пелюстками квітів і зернами рису. Така традиція існує на звичайних весіллях. Ніж термін у 50 років не привід для її повторення? Гості, таким чином, висловлюють свої побажання довгих років спільного життя, благополуччя і взаєморозуміння.

До того ж обряд нагадує подружжю на золотий ювілей день одруження, коли вони пов’язали свої долі на довгі 50 років життя. Наприкінці застілля “наречена” іноді теж кидає букет в натовп гостей. При цьому абсолютно неважливо хто саме його зловить: вільна дівчина або заміжня жінка. Для вільної цей букет принесе швидке заміжжя, а для вже заміжньою міцний шлюб, який теж доживе до п’ятдесятої річниці весілля.

Як відзначити 50 років весілля — сценарій

Якщо “проміжні” ювілеї з некруглим дат прийнято святкувати у вузькому колі сім’ї, то золоте весілля унікальний привід для торжества з розмахом. Хоча в такому віці (а подружжю адже буде вже під 70 років), зазвичай хочеться бачити тільки рідні обличчя. Тому формат святкування повністю залежить від бажання самої пари.

Багато практикують запрошення ведучого, тим самим перекладаючи на нього більшу частину турбот по розваги гостей. Обстановка повинна підкреслювати урочистість моменту. Якщо все ж знімають зал у ресторані, то і оформлений він повинен бути як годиться: з золотими стрічками, бантами та червоними трояндами.

У колірній гамі повинні превалювати золоті, червоні та білі кольори. Дружина може одягти білу сукню, що віддалено нагадує весільну, а чоловік в строгий чорний костюм. При цьому його манжети можуть прикрашати золоті запонки, а її шию золоте кольє.

золоте весілля сценарій

Гості теж повинні бути одягнені відповідним чином: в наряди підходящі для справжнього весілля, при цьому кожному можуть символічно прикріпити до одягу золоті бантики або золоті стрічки.

Сервірувати стіл можна серветками з позолотою або витонченими золоченими орнаментами. В якості гарного доповнення зазвичай додають пару ваз з мініатюрними букетами квітів зі спеціальним золотим напиленням. Зазвичай починається свято з осипання увійшли ювілярів монетами і рисом. Потім слідує обряд передачі кілець спадкоємцям, після якого гості розсаджуються за столом.

Свято плавно перетікає у тости і поздоровлення. Подарунки можна підносити під час застілля або ближче до кінця вечора. Потім слово надається подружжю. Вони діляться секретами сімейного життя з гостями, розповідають, що було зроблено за ці роки одне для одного і обмінюються зізнаннями в любові перед символічним запаленням свічок. Закінчується вечір неймовірно гарним звичаєм: повільним танцем ювілярів.

Зазвичай у цей момент приглушують світло, а гостям роздають запалені свічки. Вони утворять “живий” коло, в центрі якого залишаються тільки подружжя. Вся увага прикута тільки до них. І звучить музика, зазвичай подружжя танцюють в невірних відблисках полум’я під ту композицію, яка має для них особливого значення.

Неймовірно зворушливий танець стає незабутнім фіналом, який ставить красиву крапку у святкуванні дня золотого весілля. Після того, як гості розійдуться, ювіляри залишаються вдвох і приступають до чаювання. За чашкою підбадьорливого чаю вони влаштовують маленький вечір спогадів за закритими дверима і воскрешають в пам’яті найяскравіші моменти спільного життя.

Вечір золотої річниці весілля закінчується тихо, адже людям стільки років прожив пліч-о-пліч навіть не потрібні зайві слова, щоб зрозуміти один одного.

Подарунки на 50 років весілля

На золоте весілля прийнято дарувати все, що пов’язано з символом 50 річниці. Найближчі зазвичай не скупляться на подарунки і підносять в якості презентів золоті прикраси для дружини і золоті годинники, персні і запонки дружину.

На золоте весілля батьків особливим подарунком стане сімейний портрет або фотографія, вставлена в позолочену рамку, як нагадування про те, що ці 50 років життя подарували двом людям не тільки щастя спільного життя, але і міцну сім’ю.

Подарунки на золоте весілля можуть бути найрізноманітнішими: починаючи від письмового приладдя або пам’ятних дрібничок і закінчуючи набори столових приладів з позолотою. Головне, щоб кожен презент мав відсилання до символу свята.

Якщо ручка, то з позолоченим ковпачком, якщо портсигар, то з золотою в’яззю. Тим більше в наш розвиненою технологічний повік не буде проблем з вибором арт-студії, де завдадуть підібраною фарбою «позолоту» на будь-яку річ, яку збираються презентувати ювілярам.

Окрему увагу варто приділити цікавого звичаєм, який прийшов до нас з глибини століть, коли рукоділля вважалося звичайним хобі для будь-якої жінки. Перед торжеством дочки чи онуки вручну вишивають хустку золотою ниткою.

Можна звичайно купити вже готовий виріб, але жодна покупка не зрівняється з подарунком, зробленим власноруч, в який вкладена частинка душі. Під час одного з тостів цей подарунок на весілля дарують матері: їм дбайливо укривають її плечі або пов’язують на голову. При цьому звучать слова подяки за те, що вона виховала своїх дітей і зігрівала їх у найскладніших життєвих ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code