Бабині прикмети, щоб гроші водилися

Хто не хоче, що вдома постійно були гроші? Навіть якщо в гаманці завжди є хоча б кілька купюр, і спиться спокійніше, і живеться веселіше. Наші не дуже віддалені предки вважали так само. Давайте розглянемо, які прикмети наші бабусі вважали грошовими.

Про що говорять забобони?

 1. При будівництві будинку необхідно було під один з кутів зарити горщик з монетами – тоді в новому житло у господарів завжди водилися гроші.
 2. Мести підлогу віником належало від порога до центру кімнати, інакше можна було вимести з хати достаток. Після прибирання віник ставилося в кут кімнати прутиками догори.
 3. Після заходу сонця гроші не позичали і не поверталися.
 4. На убуваючому Місяці не можна було робити великі покупки, а також починати важливі справи, пов’язані з грошовими витратами – ремонт або будівництво будинку, тощо
 5. В хаті строго суворо заборонялося свистіти.
 6. Не можна було підбирати дрібні гроші на перехресті – на них робилися змови, і той, хто піднімав монети, переймав хвороби і негаразди їх колишнього господаря на себе.

Взагалі, ставлення до грошей було особливе. Їх не кидали на стіл, а завжди зберігали в кошелі або в спеціальному клунку. Туди ж могли покласти невеликий грошовий оберіг – особливу монету або вирізаний з дерева або каменю символ.

Стежили, щоб в кошелі або клунку завжди було кілька монет. Вважалося, що вони притягують до себе інші монетки, а ті – купюри побільше. Якщо ж витратити все без залишку, то надовго залишишся з порожнім кишенею.

Сучасні прикмети на гроші

Всі вони мають коріння в минулому, але деякі вже модифіковані під сучасні реалії.

 1. Не викидайте сміття ввечері. Якщо він дуже погано пахне, винесіть його у двір або на балкон, нехай повисить там до ранку.
 2. Не перераховуйте дрібниця в гаманці, але стежте за тим, щоб вона там водилася. Після заходу сонця не варто діставати купюри і вважати їх.
 3. Не залишайте порожнім не тільки звичайний, але і електронний гаманець. Хай там завжди зберігається трохи віртуальних грошей про запас.
 4. Не знімайте гроші з банківської картки після настання темряви.
 5. Розмінювати комусь велику купюру на дріб’язок – погано. Ваші банкноти в гаманці можуть подрібнювати.
 6. Вдома не кладіть гроші на відкрите місце. Нехай це буде закривається коробка або шафа.
 7. Якщо зарплата прийшла ввечері, не витрачайте її відразу. Хай до ранку полежить, ночуватиме вдома.
 8. У магазині прагніть розплачуватися карткою або заздалегідь приготовленої купюрою, щоб не демонструвати оточуючим вміст свого гаманця.

Як бачимо, багато прикмети про гроші мають раціональне пояснення. Кидати їх будинку на увазі загрожує втратою, якщо в гості загляне злодій чи нечистий на руку сусід. Витрачати зарплату, щойно отримавши – все одно, що ходити в продуктовий супермаркет голодним, можна накупити багато всього зайвого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code