Чистий четвер — прикмети

Великий (Чистий) четвер припадає на останній тиждень Великого Посту, у Страсну седмицю. У цей день особливо поминається Таємна вечеря, під час якої Ісус омив ноги своїм учням на знак смирення, спокути й очищення від гріхів. Саме тому прикмети і звичаї Чистого четверга завжди пов’язані з купанням і наведенням порядку.

Чистий четвер — що обіцяють прикмети?

Водні процедури

Головна вимога цього дня: протягом доби необхідно прийняти ванну, душ або хоча б просто поплескати в тазику. В ідеалі виконати це дійство слід ще затемна, до світанку, а потім відправитися в храм до ранковій службі. Втім, очиститися від душевної скверни (і фізичного бруду) не завадить навіть атеїстам і агностикам. Не встигли скупатися на світанку? Не біда! Народні прикмети на Чистий четвер радять приділити увагу водним процедурам в будь-який вільний час, до півночі.

Церковні свічки

Найвдаліше ознака стосується церковної свічки: якщо вийде запалити її в храмі і донести до свого житла, не погасивши, весь прийдешній рік буде легким, радісним, багатим. Свічка у будинку повинна догоріти до підстави — тоді хворі члени сімейства вилікуються, а невдахи знайдуть щастя.

Четвергова сіль

В езотериці Чистий четвер вважається сакральним вдень — його прикмети, звичаї, змови і молитви знаходять особливу силу. Рекомендується знайти час, щоб приготувати так звану четверговий сіль (найважливіший інгредієнт різноманітних магічних ритуалів).

Робиться вона просто: на розпечену сковороду висипаються кристали солі, перемішаної з розмоченим хлібним м’якушем і сухими травами (м’ятою, чебрецем, материнкою, кропом). Ужаривается цей склад до чорного кольору, а потім остуджується і розсипається по полотняним мішечках. Важливо! Виконуються маніпуляції вночі, на світанку дійство повинно бути закінчено.

Прибирання квартири

Прибирання квартири — ще один найважливіший ритуал, якими нехтувати не варто. Існують навіть особливі грошові прикмети на Чистий четвер: якщо у воду перед миттям підлог кинути трохи монет, у домі весь рік буде достаток і благополуччя. А ось попрощатися з вантажем особистих проблем і хвороб допомагає стрижка волосся. Не обов’язково міняти зачіску, достатньо трохи зачепити ножицями кінчики пасом.

Чистий четвер (прикмети і звичаї) — що не можна робити?

Одні дії прикмети й обряди на Чистий четвер робити радили, а інші — суворо забороняли.

  1. Не можна було давати в борг, займатися рукоділлям і садівництвом, торгувати або грати весілля.
  2. Категорично заборонялися чаклунство, ворожіння, азартні ігри.
  3. З останніх хвилин цього дня до кінця Страсної седмиці не дозволялося забиратися в будинку або у дворі — всі роботи слід було закінчити до заходу.

Інші традиції

Перед Великоднем на Чистий четвер господині починали пекти-варити святкове частування — однак прикмети говорили, що пробувати готові страви не можна!

Цей час також вважалося вдалим для відвідування кладовища і наведення порядку на могилах родичів, але залишати підношення душам померлих не дозволялося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code