До чого заєць перебігає дорогу?

Здавна люди обожнювали світ природи, наділяючи його мешканців надприродними здібностями. Поведінки тварин приписували зв’язок з низкою подій, що відбуваються у повсякденному житті людини. Однак древом різних прийме в першу чергу обростали ті з тварин, що піддавалися одомашнення, і тільки потім людський звернувся на їх лісових побратимів.

Заєць, перебігший дорогу на шляху весільного кортежу, нерідко віщує конфлікти в сімейному житті

Не менш цікава зустріч з зайцем, незмінно служили джерелом прожитку і розваг феодалів, яким пощастило мати на території свого маєтку ліс.

Прикмети

Як і у випадку багатьох інших тварин, зустріч із зайцем може обіцяти небудь прихильність фортуни, або її відхід на довгий час:

  1. Якщо зустрівся людині перебігаючи лісову стежку, слід в першу чергу розгледіти його забарвлення. Якщо його шерсть білого кольору — значить, як заєць відчуває прихід холодів, і вам доля обіцяє низку невдач. Але якщо звір був темного забарвлення, це знак милості фортуни. Заєць сірого кольору обіцяє швидке виконання заповітного бажання.
  2. Якщо зустрівся на виході з житла, наші предки сказали б, що це явний знак швидкої смерті близької людини.
  3. Якщо довелося побачити зайця на дорозі, недалеко від того населеного пункту, де ви живете, слід побоюватися можливого пожежі. А значить, є привід перевірити проводку і всі електроприлади в будинку.
  4. Заєць, перебежавший дорогу на шляху весільного кортежу, нерідко віщує конфлікти в сімейному житті і подальший швидке розлучення.
  5. Іншою неприємністю може ознаменуватися зустріч вагітної з зайцем, адже вона пророкує майбутній дитині важке каліцтво, іменоване в народі заячою губою.

Вірити в забобони чи ні, кожен повинен вирішити для себе сам, але звинувачувати в усіх негараздах це мила тварина у вищій мірі неправильно. Зрештою, якщо б всі зустрічі з косим приводили до валу неприємностей, в світі точно не залишилося б мисливців. Не варто забувати і про магію талісмана «кроляча лапка», який у більшості народів шанується як головне джерело удачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code