Прикмети про калюжі бульбашки, птиці і удачу

Калюжі – неминучий супутник гарного дощику. Навіть якщо після нього настав сонячний день, калюжі залишаються на деякий час, і можна спостерігати, як птахи купаються в калюжах – прикмети, пов’язані з цим явищем, допоможуть передбачити подальші зміни в погоді.

Горобці, ворони і голуби в калюжах – прикмети від пернатих синоптиків

Голуби влітку

Якщо голуби купаються в калюжі, прикмета влітку віщує погожий день, опадів можна не побоюватися. Швидше за все, на зміну недавно пройшов дощику прийде спека, і тому птахи, які в плані прогнозів погоди набили руку набагато краще людей, поспішають скупатися, поки не висохли останні калюжі.

До тепла навесні

Якщо птахи захоплено плескають у проталинах, які залишаються після розталого снігу по весні (наприклад, шпаки купаються в калюжі), значить, холодів можна не чекати – настали теплі весняні гроші.

Про ворон

Ворона купається в калюжі – прикмета обіцяє похолодання і негоду, якщо птахи занурює в воду тільки лапки і не бажає занурюватися в неї цілком.

Якщо восени

Птахи охоче купаються в калюжах на початку осені? Значить, осінні місяці будуть посушливими, а бабине літо теплим і тривалим.

Про горобців

Якщо влітку горобці купаються в калюжі, прикмета обіцяє засуху. Чим більше воробйов скупчилася навколо калюжі і чим активніше проходять водні процедури, тим довшим буде період до наступного дощику.

Інші прикмети про калюжі

Про бульбашки

Сама, мабуть, поширена прикмета – бульбашки на калюжах. Вона обіцяє затяжний дощ, який буде тривати мінімум пару годин, а то й днів. І цьому явищу сьогодні є наукове пояснення, яке повністю підтверджує прикмету – для утворення бульбашок потрібно, щоб збіглися відразу кілька факторів.

  1. По-перше, погода повинна стояти безвітряна – а якщо немає вітру, хмари будуть висіти на місці, поливаючи землю до тих пір, поки не вичерпаються.
  2. По-друге, атмосферний тиск повинен бути відповідним – низьким, що буває при зміні атмосферного фронту.

Не працює прикмета бульбашки на калюжах під час дощу в південних регіонах. Там таке явище може спостерігатися при сильному, але короткочасному зливі, коли в калюжі потрапляють великі краплі дощу, що викликають появу бульбашок.

Наступити в калюжу

Але не лише про зміни погоди можуть розповісти нам калюжі на дорогах. Приміром, наступити в калюжу – прикмета до появи великих боргів. Якщо оказія трапилася з нареченим, який підходив до будинку нареченої, то в сімейному житті він буде часто прикладатися до пляшки.

Втім, є і кардинально протилежна трактування прикмети. Так, якщо ви несподівано для себе настали в глибоку калюжу, то це на щастя. І чим глибше калюжа, тим більш несподіваним і радісним буде прийдешня подія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code