Прикмети про комарів

Кінець осені в деяких регіонах Росії ще може бути досить теплим. Тому не дивно, що деякі комахи тимчасово «відтає» під осіннім сонечком і вирушають на пошуки їжі і тепла туди, де тепліше – в житло людини. Особливо часто можна зустріти у себе вдома чоловік і комарів. Що, згідно з народними прикметами, обіцяє господарям будинку їх приліт в гості?

До чого літають і дзижчать комахи?

Комарі – не найприємніші комахи, але прикмети, пов’язані з ними, бувають не тільки поганими, але й гарними. Давайте розберемося.

  1. Їх поява ранньої весни обіцяє швидке настання теплих і ясних днів;
  2. Якщо вони збираються великими зграйками і кружляють під відкритим небом, то наступний день буде ясним і погожим;
  3. Запеклі атаки комарів пізно ввечері – до нічного дощу;
  4. У повітрі виразно чутний голосний комариний писк і дзижчання? Чекайте дощ у найближчий час;
  5. Якщо в самому кінці весни, 26 травня, над полем в’ється багато комарів, то буде хороший урожай зерна. Якщо мало – урожай буде мізерним. В цей же день можна прогнозувати врожай ягід – чим більше комарів, тим більш рясним буде врожай;
  6. Велика кількість цих комах в травні говорить про початок гарного клювання – можна сміливо вирушати на ранкову або вечірню рибалку;
  7. Комарі у листопаді – прикмета, передвіщає теплу зиму або хоча б теплий грудень;
  8. Побачити їх у своєму будинку в лютому – до фінансових проблем.

Прикмети для відгону настирливих кровопивців

Мало знайдеться людей, яким подобається сусідство з комарами, особливо коли їх не один-два, а цілий рій, який норовить вкусити навіть крізь волосся і одяг. Сучасні засоби (спреї, спіралі, пластинки, браслети лосьйони тощо) рятують від цих настирливих комах, але ненадовго, та й наскільки вони нешкідливі для самої людини?

Виявляється, народ примітив більш простий і дієвий спосіб позбавлення від них.

Потрібно помістити в будинку зображення комара.

Це може бути картина, але краще – статуетка. До речі, статуетки, що зображують цих вампірчиків, можна розставити на порозі будинку або в саду, тим самим різко скоротивши їх популяцію поблизу вашого будинку.

Інші прикмети

Цікаво, що на Русі до комарам в цілому ставилися позитивно. Вважалося, що там, де багато цих комах, бути дощу, а значить – і хорошому урожаю. Також складалися повір’я, що багато комарів на весіллі – це добре, значить, свято вдалося. А якщо на селі в якийсь рік грали мало весіль, то комарі ставали особливо злими – сердилися, але ніде їм потанцювати та послухати музику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code