Прикмети про порожню пляшку

Прикмет, пов’язаних із застіллям, в російській культурі не одна і не дві. Більшість спрямовано на те, як зробити, щоб всі залишилися ситі-задоволені. Наприклад, порожня пляшка на столі – прикмета добра чи погана? Багато хто чув, що погана, але мало хто знає, чому і чим же загрожує прикмета не ставити порожню пляшку.

Порожні пляшки на столі: історія

Є версія, що коріння прикмети мають фінансово-економічне походження. Так, у 19 столітті у Франції офіціанти, які приносили напої відвідувачам, не відзначали це в блокнотах, як зараз. Вони просто підраховували загальну кількість порожньої тари, яка залишилася на столі в кінці трапези. Коли у Франції побували російські (згідно даній байці, це були козаки кмітливі), вони в якийсь момент придумали ховати порожні пляшки з-під вина під довгу скатертину, тим самим значно скорочуючи загальний рахунок обіду або вечері.

Невідомо, скільки правди в даному оповіданні, але у такому трактуванні прибирати порожню пляшку зі столу – неодмінна умова економічного обіду.

Чому не можна ставити порожню пляшку на стіл: прикмети

Але частіше тлумачення даного явища припадає на різні забобони. Наведемо найпоширеніші:

Про гроші

Якщо на столі в будинку стоятиме порожня пляшка, то у господарів грошей не буде.

Вважається, що така тара сприяє процвітанню в будинку бідності. Власне, і у цієї прикмети є історична підоснова – в будинках бідняків рідко можна було зустріти вдосталь їжі та напоїв. Частіше на столі стояли порожні або напівпорожні горщики, бутлі, глечики. Та й викидати хорошу тару біднякам було шкода – адже її можна було ще під щось використовувати.

Погана енергія

Порожня пляшка створює негативну енергетику.

Як і будь-який інший посуд, що був повний, потім став порожній, пляшка «шукає», чим заповнити цю порожнечу. І, не знаходячи нічого матеріального, може витягувати сили з поруч сидячих людей, забираючи заодно їх здоров’я. За гучним багатолюдним столом це відчувається особливо сильно – людина, яка тільки що жартував і сміявся, стає пригніченим, похмурим, у нього пропадає бажання веселитися разом з усіма. А все через те, що поруч знаходиться спустошена бутель. До речі, з цієї причини варто порожню тару виносити з кімнати взагалі, а не просто прибирати зі столу.

Джин та інші духи

В порожній пляшці може оселитися джин.

Коріння прикмети – східні. Але і в інших країнах вважається, що в такій тарі може завестися нечиста сила, яка потім буде всіляко шкодити господарям будинку. Найкраще пляшку викинути. Якщо ж ви хочете залишити її на пам’ять або зберегти для подальшого використання, наповніть її як можна швидше або хоча б заткніть горлечко пробкою.

Про вагітність

Ще одна причина, чому порожню пляшку на стіл не ставлять – це шкідливо для жінок.

Винна алегорія – жінка як порожню посудину. Тобто, нездатна завагітніти і виносити дитя, що і сьогодні погано, а в давнину вважалося найбільшою бідою для подружжя і всього роду. Якщо поруч з порожньою пляшкою буде сидіти нерожавшая жінка, то їй в майбутньому так і не вдасться завагітніти. А якщо вагітна – то їй таке сусідство загрожує викиднем або важкими пологами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code