схрещування рослин

Що дає схрещування рослин?

Мабуть кожен городник і просто любитель рослин, іноді замислюється, а як будуть виглядати рослини майбутнього. Схрещування рослин дає незвичайні результати і за попередні 100 років люди навчилися планувати їх.

На початку 20-го століття було дуже мало махрових сортів і різноманітності форм серед квітів. Найкрасивіші, яскраві, строкаті квіти були отримані від диких і цілком скромних видів шляхом їх мутагенних змін: радіації, хімічних речовин.

Напевно нас здивують найближчим часом навіть самі звичні рослини

Уявіть, у дельфініума є ген синього забарвлення пелюсток, а ось у кактуса такого немає, квітів синього забарвлення кактуса в природі не існує. Якщо ж цей ген «пересадити» кактусу, то з часом він зацвіте яскраво синіми квітами.

Над «перефарбовуванням» рослин в незвичайні кольори ведуться роботи в Голландії і Великобританії, крім того рослинам можна «підсадити» незвичайні властивості. Так вже існує тютюн з вставленими в його клітини геном, який відповідає за світіння ніжно–зеленими відблисками.

Знайдений ген «ембріонник флауер», так от завдяки йому тепер квітки можуть з’являтися прямо з розкрившихся сім’ядолей.

Риби одного антарктичного виду можуть вмерзать в лід, а після відтавання залишатися живими. Цей ген вже пересаджений в теплолюбні рослини і вони можуть добре переносити заморозки.

Вчені також в результаті схрещування рослин намагаються «вимикати» гени, що відповідають за тяжкий або неприємний запах квіток. Для людей, страждаючих алергією, це дозволить вирощувати будь–які рослини без неприємних для них наслідків.

Оцініть статтю!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів ще немає)
Loading...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code