Що означає ім’я Федір: походження, характеристика та значення імені

В середині XX століття ім’я Федір було неймовірно популярним. Зараз же воно поступово здає свої позиції, хоча поки ще числиться серед рейтингових. Свій вибір на користь цього імені батьки роблять тому, що воно обіцяє хлопчикові щасливе і благополучне життя. Однак як показує практика, на долю і характер людини впливає не тільки ім’я, але і місяць його народження. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Федір.

Що означає ім’я Федір

Лінгвісти стверджують, що ім’я Федір прийшло до нас з Візантії. Утворено воно було від грецького імені Теодорос, яке через деякий час стало звучати як Феодорос. Утворилася словоформа шляхом складання частин грецьких позначень: “феон” (божество) і “Доріс” (підношення, дар). Тому значення імені звучить велично – «Божий дар», «дарований Богом».

Форми імені Федір

Повне ім’я — Федір.

Скорочений варіант: Федя, Тео, Дор, Тедді.

Ласкаво: Феденька, Федюня, Федюнечка, Федечка, Федюся.

Споріднені імена: Тудор, Теодор, Тівадар, Феодор.

Ім’я внесено в святці, але по-церковному воно звучить трохи інакше — Феодор.

У стародавні часи Федором нарікали довгоочікувану або пізню дитину.

Таблиця: ім’я Федір на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Fedor Fedor
Білоруська Фёдар Фёдар
Українська Федір Федір
Іспанська Fedor Fedor
Китайська 费奥多尔 Fèi ào duō ěr
Корейська 피 두르 Рi duleu
Фінська Fedor Fedor
Японська 兵士 Heishi
Вірменська Ֆեդեր Feder
Грузинська Fedor Fedo

По батькові, що утворюються від імені Федір: Федорівна – для дівчинки, Федорович-для хлопчика.

Федорович — спокійна, комунікабельна і виконавча людина. Йому не дуже щастить в житті, але він наполегливо рухається до мети, домагаючись всіх благ своєю працею. Федорівна — дисциплінована, господарська. Іноді може розлютитися, але якщо неправа – не вважатиме негожим вибачитися.

Транслітерація імені: FEDOR.

З ім’ям Федір найбільш гармонійно звучатимуть такі по батькові:

 • Олексійович;
 • Ілліч;
 • Миколайович;
 • Костянтинович;
 • Сергійович

Ніки для соцмереж і каналу на Youtube:

 • FED;
 • fedyxa;
 • TEDDY;
 • FEDOR.

Небесні захисники Федора, дати іменин

Популярним ім’я Федір стало також і завдяки великій кількості святих покровителів, які будуть оберігати чоловіка впродовж усього його життя. Найбільш шанованими вважаються:

 • преподобний Феодор Освячений;
 • Феодор Апамейский;
 • Феодор Візантійський;
 • великомученик Феодор Тирон;
 • Феодор Ростиславич Чорний;
 • Феодор I Константинопольський.

День Ангела Федір святкує 97 разів на рік, проте найбільш значущими датами вважаються: 24 березня, 3 травня, 18 і 21 Червня, 14 жовтня.

3 травня (на Феодора Трихіна) небіжчики сумують по землі. У цей день прийнято провідувати могили родичів і поминати пам’ять покійних.

Характеристика і значення імені Федір

Позитивні якості:

 • упевненість у собі;
 • організованість;
 • старанність;
 • надійність;
 • практичність;
 • чесність.

Негативні якості:

 • дратівливість;
 • пристрасть до азартних ігор;
 • скупість;
 • замкнутість.

Феденька в дитинстві

Маленький Феденька трохи похмурий, мовчазний, замкнутий. Його рідко коли побачиш в якості заводили, частіше хлопчик тримається трохи осторонь від однолітків, вважаючи за краще спокійні ігри. Малюк росте серйозним і відповідальним. Від нього ніколи не почуєш про забуту або втрачену іграшку. Граючи в пісочниці, він керується принципом: «моє — це моє», тому ніколи не дасть свою річ іншій дитині.

У шкільному віці педагоги душі не чують у відповідальному, серйозному і акуратному хлопчику, хоча сам він улюбленці не набивається, так як терпіти не може підлабузництва і фальші. Вчиться Федір непогано. Хлопчик міг би бути круглим відмінником, якби не деякі крайнощі: Федя або назубок визубрить предмет, або зовсім до нього не готується. Отримані погані оцінки його абсолютно не хвилюють, так як він знає, що в будь-який момент зможе виправити їх.

Доросле життя Федора

По Борису Хігіру, Федір-надійна і ґрунтовна людина. Чоловік доброзичливий з колегами, але відносини з ними обмежуються у нього тільки роботою. У спільних посиденьках або корпоративах Федя не бере участі, ввічливо попрощавшись з усіма, він краще поспішить додому. Федір ніколи не вступає в конфлікти, будь-які непорозуміння намагається вирішити мирно. Ця людина хороший господар, все в будинку може зробити своїми руками. Єдиний його недолік — скупість, Федір ніколи не придбає непотрібну, на його думку, річ і не дозволить це зробити дружині.

Дмитро і Надія Зима вважають, що володар імені Федір-надійна і міцна людина, яка при виникненні будь-яких проблем не чекатиме допомоги згори. Чоловік спокійно і впевнено почне сам вирішувати поставлені перед ним завдання і обов’язково доб’ється позитивного результату. Федір — відмінний товариш. Для своїх друзів він готовий на будь-які жертви, проте заслужити його довіру непросто. Як правило, для того щоб чоловік визнав дружбу справжньою, з ним необхідно з’їсти не один пуд солі.

Талант

Головна пристрасть Федора — автомобілі. Він відмінний автомеханік, обережний і уважний водій. Його машина завжди відполірована до блиску і готова до далеких подорожей. Крім цього, чоловіка може залучати екстремальний туризм. Спокійний і врівноважений характер молодої людини дозволяє йому займатися цим видом спорту. До того ж у важких умовах він не пасує, а навпаки, показує себе з найкращого боку.

Професія, бізнес, кар’єра

Завдяки властивій Федору цілеспрямованості, організованості і врівноваженості він може спробувати себе в багатьох сферах. Головне для нього — усвідомлювати, що його робота приносить користь. Саме тому найчастіше він вибирає робочі спеціальності: автомеханік, токар, слюсар та ін. близька йому буде і сфера туризму. Побудова кар’єри не є для Феді пріоритетом. Більше того, іноді він сам відмовляється від керівної посади тільки через природну замкнутість.

Старанність, організованість і впевненість у власних силах стануть чудовою підмогою для Федора в організації власного бізнесу. До того ж чесність і справедливість цього чоловіка викликають повагу і довіру у його ділових партнерів.

Здоров’я

Федір в дитинстві буває схильний до частих застуд, проте з віком його здоров’я стає більш міцним. Організм чоловіка набуває стійкість практично до всіх недуг, крім хвороб нервової системи. Тому йому слід не забувати про повноцінний відпочинок і своєчасно брати відпустку.

Особисте життя Федора

На відміну від «просунутих» однолітків, Федір пізно пізнає принади інтимного життя. І вроджена замкнутість тут абсолютно ні при чому. Федя-прекрасний залицяльник, який легко може завоювати серця багатьох жінок. Однак вся суть в тому, що самому хлопцю це не потрібно. Йому необхідно духовне єднання з партнеркою. Він зважується на інтимну близькість, тільки якщо впевнений, що любить свою обраницю і готовий прожити з нею все життя.

Створення сім’ї-найвідповідальніший і найважливіший крок у житті Федора. Ідеальною супутницею для нього буде поступлива, працьовита, розумна жінка, яка зможе щиро полюбити і прийняти Федю разом з усіма його перевагами і недоліками. Чоловік — турботливий і вірний чоловік. Ніжне ставлення до дружини зберігається у нього протягом усього життя. Єдине чого він не зможе пробачити — це зраду. Дізнавшись про зраду дружини, Федір розлучиться з нею в той же день, не давши жінці навіть порозумітися. Федір дуже прив’язаний до дітей, проте його серйозність заважає йому в спілкуванні з ним. На активні ігри з дітьми у чоловіка немає ні часу, ні фантазії, тому більшою мірою займатися ними доведеться дружині.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Ім’я % сумісність Характер відносин
Тетяна 65% Спочатку відносини в цій парі можуть бути ідеальними, але з часом жвавої Тетяні набридає надмірно серйозний Федір. Їй просто стає з ним нудно і якщо чоловік не знайде виходу, вона буде шукати розваг на стороні, що може стати причиною розриву.
Ольга 48% Федір і Ольга — повні протилежності, тому вони рідко коли створюють щасливий союз. Їй подобається цілеспрямований і оптимістичний молодий чоловік, який, незважаючи на всі труднощі, завжди домагається бажаного. Його приваблює відданість партнерки. Основні сварки у них трапляються на побутовому грунті. Федір любить порядок і затишок, а Ольга повністю байдужа до ведення домашнього господарства.
Юлія 98% Кожен в цій парі підходить до шлюбу відповідально, оскільки мріє про любов на все життя. Подружні відносини між Юлією і Федором ідеальні. Їх шлюб побудований на взаємоповазі і живому інтересі один до одного. Єдине, що може затьмарити цей союз — надмірні необгрунтовані ревнощі Федора.
Анастасія 87% З першої зустрічі між цими людьми спалахує іскра, яка з часом розгорається в палку пристрасть. Проте з часом почуття вляжуться, залишивши замість себе спокійне, розмірене життя. Це не надто влаштовує Анатасію, яка звикла керуватися тільки емоціями. Тому, якщо Федір не зможе якось урізноманітнити їх спільне існування, Настя задумається про раціональність такого союзу.
Ірина 60% Цей союз далеко не ідеальний. Ірина-дівчина, любляча розкіш. Вона схильна до тринькання, любить бути в центрі уваги. Федір-серйозна і скупа людина, для якої така поведінка неприпустима. Заради коханої він спочатку погоджується переступити через себе, але довго це тривати не може і призводить до конфліктів.
Олена 70% Відносини в цій парі трохи дивні. Обидва партнери-вкрай незалежні натури, які не надто прагнуть до створення сім’ї. Як правило, їх влаштовують ні до чого не зобов’язують зустрічі, без клятв у вірності і любові. Проте з часом вони розуміють, що жити не можуть один без одного і все-таки оформляють відносини. На жаль, разом з цим втрачається і та незвичайна гострота, яка притягувала їх один до одного.
Анна 23% Любовні та сімейні відносини між цими людьми неможливі. Анна — прагне зробити кар’єру, це самодостатня і амбітна жінка. Однак для Федора важливо щоб дружина весь свій час приділяла сім’ї і побуті. На цьому грунті закохані часто сваряться і в підсумку розлучаються.
Катерина 99% Цей союз можна назвати одним з найбільш ніжних. Катерина і Федір піклуються один про одного, в їх відносинах немає фальші і дискримінації. Любов і повага тут присутні протягом усього спільного життя.
Марина 70% Цей союз більше схожий на шлюб за розрахунком. Кожен з партнерів тут шукає свою вигоду: Марина — міцне і надійне плече. Федір — можливість не замислюватися над станом домашніх справ. Тому результат цього шлюбу залежить від мудрості і терпіння обох партнерів.

Значущі роки життя:

 • 29 років;
 • 43 роки;
 • 60 років.

Таблиця: астрологія імені Федір

Знак зодіаку Скорпіон
Планета Плутон
Тварина Хрущ
Дерево Яблуня
Рослина Півонія
Колір Жовтий
Стихія Вогонь
День тижня Середа
Пора року Осінь
Число 5

Значення кожної літери імені

Кожна літера імені має певний вплив на характер людини:

 1. Буква Ф — буркотливість, квапливість, відсутність індивідуальності.
 2. Буква Е – емоційність, невміння стримувати свої почуття, щирість.
 3. Буква Д — наявність творчої жилки, прагнення до гармонії з навколишнім світом.
 4. Буква І — мінливість настрою, схильність до консервативного образу мислення, принциповість.
 5. Буква Р — вірність слову і обраної мети, твердість характеру, вміння доводити справу до кінця.

Коли народився Федір

“Зимовий” Федір — цілеспрямована і відповідальна людина, на яку можна покластися в будь-якій ситуації, ніж деякі безсоромно користуються. Рано чи пізно такий стан речей призводить до конфліктів в сім’ї і може навіть зруйнувати її. Однак змінити себе Федір не в силах.

Федір, чий день народження припадає на літній період, відрізняється твердим характером і завзятістю. Він ніколи не йде на компроміс, відстоює свою точку зору до кінця. Незважаючи на це, «літній» Федір дуже ранимий, будь-яка критика на його адресу може стати причиною тривалої депресії.

“Осінній” Федір відповідає порі року, в період якої він народився. Ця людина володіє суперечливим і складним характером. Для нього властиві часті зміни настрою. Через відсутність посидючості і працьовитості він рідко домагається цілей. Любить свободу, тому часто уникає серйозних стосунків з жінками. Нерідко залишається холостяком на все життя.

«Весняний» Федір доброзичливий і позитивний чоловік. Молода людина ласий на лестощі і компліменти, самостверджується за рахунок протилежної статі. Головним джерелом натхнення цієї людини є любов.

Таблиця: гороскоп імені Федір

Знак зодіаку Характеристика
Овен Незалежна і надмірно емоційна натура. Для нього не існує іншої думки, крім його власного. Будь-які поради він обходить стороною, ніколи не йде на компроміси. У сімейному житті з ним дуже важко, тому витримати його зможе тільки по-справжньому закохана жінка.
Телець Ця людина серйозна, відповідальна, ніколи не буде напружувати своїми проблемами інших людей, тоді як сам з радістю прийде на допомогу другу. Трохи впертий, велике значення надає роботі і його зусилля зазвичай виправдовуються хорошим прибутком.
Близнюки Комунікабельна та ініціативна людина, яка абсолютно не виносить самотності. Спілкування з людьми для нього сенс існування. Можливо, саме тому роботу вибирає в соціальній сфері. З жінками легко знаходить спільну мову, але не розмінюється по дрібницях, оскільки якщо закохується, то один раз і на все життя.
Рак Солідний і нетямущий чоловік, який звик все робити грунтовно. Він привітний, доброзичливий, але рівно до тих пір, поки не зачеплено його самолюбство. У гніві він страшний, оскільки абсолютно не вміє контролювати емоції. Федір консервативний, його лякають зміни. Тому одружившись один раз, намагається зберегти шлюб на все життя.
Лев Досить суперечлива особистість. Залежно від ситуації, може бути як добрим і сентиментальним, так і запальним, різким. Для сімейного життя йому найбільше підійде жінка, яка зможе надати йому багато уваги і турботи, відігріти його серце своєю ніжністю і любов’ю.
Діва Педантична і стримана людина, у якого все життя розписана за планом. Будь-які відступи від нього можуть збити Федора з пантелику і викликати депресію. У подружжя вибирає привабливу, поступливу і розумну жінку, яка зможе бути йому не лише дружиною, а й другом і партнером.
Терези Надійний, чесний і відповідальний чоловік, який живе в гармонії з самим собою і з усім навколишнім світом. Він не женеться за незліченними багатствами або високою посадою. Найчастіше займається справою, яка йому дійсно цікаво, навіть якщо вона буде приносити зовсім маленький дохід.
Скорпіон Егоїстична, замкнута, самозакохана людина. З жінками поводиться насторожено, оскільки побоюється серйозних відносин і прихильності. Любить свободу і будь-якого, хто спробує обмежити її, моментально записує в розряд ворогів.
Стрілець Не надто впевнена в собі людина, яка потребує постійного контролю і управління. В іншому випадку, він навряд чи чогось доб’ється, буде просто плисти за течією. Найкраще якщо його дружиною стане владна і вимоглива дама.
Козеріг Легка у спілкуванні людина, яка намагається уникати конфліктів і скандалів. Привабливий, ерудований, має багато друзів. Його дружина повинна бути не тільки розумною і красивою, але і володіти хорошим почуттям гумору.
Водолій Це весела і відчайдушна людина, яка живе одним днем, не замислюючись про те, що буде далі. Єдине чого вона боїться — це самотності, тому життя його нагадує венеціанський карнавал, де немає місця смутку і меланхолії. Дружину чоловік вибирає собі під стать, оскільки жінка з протилежним характером не зможе прожити в такому ритмі і місяця.
Риби Сором’язливий, малоговіркий і замкнутий молодий чоловік. Для нього головне стабільність і впевненість у завтрашньому дні, тому в подружжя собі вибирає спокійну і врівноважену жінку, для якої сімейні цінності завжди будуть в пріоритеті.

Федір спокійний, відповідальний і комунікабельний. Намагається не вплутуватися в конфлікти, але якщо скандалу уникнути не вдалося, то вирішує все миром. Ця людина може стати хорошим другом, який виручить в будь-якій ситуації і дасть слушну пораду. У сімейному житті-бездоганний, готовий всього себе присвятити рідним і близьким. З цієї статті ви дізнались значення імені Федір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code