Ім’я Ізабелла: походження, значення і характеристика

Ім’я Ізабелла досить давнє і сильне. Воно має велику популярність у Франції та Іспанії. Багато монархи цих держав носили таке ім’я. А що ж сьогодні це ім’я готує своїм власницям?

Походження імені

Ім’я Ізабелла має два варіанти виникнення:

 • Ім’я має іспанське коріння і переводиться як «красуня».
 • Ім’я утворилося від провансальського «Isabeu», що в перекладі означає «присвячена Богу», «що почитала Бога» або «Бог — моя клятва». Від цієї форми утворено ім’я Єлизавета.

Раніше ім’я Ізабелла носили особи знатних і королівських кровей

Ім’я досить поширене в Європі й усе більше набирає популярність.

Форми імені

Скорочені варіанти імені Ізабелла: Белла, Ізя, Білого, Бель, Іза, Ибби, Елла, Изетта.

Зменшувально-пестливі форми: Беллочка, Изочка, Беллушка.

У імені дуже багато споріднених варіацій: Ізабель, Ісабель, Ишибель, Исавелла, Ишибел, Ізабел, Исбайл.

Імені Ізабелла ні в православному церковному календарі, але воно шанується в католицькій вірі.

По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Ізабелла: Юріївна, Ігорівна Вікторівна, Михайлівна, Андріївна Володимирівна.

Транслітерація імені: IZABELLA.

Таблиця: ім’я Ізабелла в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Isabella Isabella
Китайська 伊莎貝拉 Yīshābèilā
Японська イザベラ Izabera
Гуджараті ઇસાબેલા Isābēlā
Французька Isabelle Isabell
Іспанська Isabel Isabel
Українська Ізабелла Izabella
Шведська, датська, норвезька Isabella Isabella
Чеська Izabela Izabela
Гінді इसाबेल्ला Isābēllā
Грецька Ισαβέλα Isavéla
Угорська Izabella Izabella
Португальська Isabela Isabela

Дати іменин і святі покровительки

У Ізабелли є покровительки серед католицьких святих:

 • Ізабелла Французька. Народилася в королівській родині Франції, її батьком був монарх Людовик VIII. З самого дитинства була віддана релігії. Дівчина все життя була добра до всіх, допомагала бідним, молилася годинами. Після смерті її тіло викопали через дев’ять днів, але на ньому не з’явилося жодного сліду розкладання.

  Свята Ізабелла Французька з дитинства була віддана релігії
 • Ізабелла Португальська. Була дочкою короля Педро III Арагонського, мала прізвиська «Свята Королева» і «Миротворица». Заснувала безліч лікарень, притулків і шкіл. Після смерті свого чоловіка пішла в монастир.

  В образотворчому мистецтві атрибутом святий Ізабелли Португальської є троянда

Згідно з легендою, король забороняв Ізабеллі давати милостиню бідним. Якось королева несла в подолі хліб, щоб віддати його жебраком, але по дорозі зустріла чоловіка. «Що там?» — запитав він суворо. Свята згадала численні кари, якими він погрожував їй та її підопічним, і збрехала: «Троянди». «Покажи!» — наказав чоловік. Свята розгорнула поділ, і за словом її трапилося диво — там дійсно виявилися троянди. Вона була врятована.

Іменини за католицьким календарем Ізабелла святкує 22 лютого, 13 червня, 21 липня.

Характеристика та вплив імені

Ізабелла — цікава, горда дівчина. Вона володіє твердим характером, вміє домагатися бажаного, тонко відчуває навколишній світ. Жінка цінує своє «я», має потайний, таємничий характер. Вона справжня загадка для оточуючих. Дівчині подобається перебувати на самоті, переживати свої емоції самостійно, ні з ким не ділячись проблемами і почуттями. Друзів мало, вибираються довго і ретельно. Ізабелла ніколи не скаржиться на життя, дуже критично ставиться до себе.

Ізабелла загадкова і таємнича, любить проводити час на самоті

Ізабелла досить розумна, вміє знаходити вихід із будь-якої ситуації. Практично завжди дівчина з цим ім’ям має неймовірно красиву зовнішність. До того ж вона дуже сильна духом, її не можна зламати.

Дівчина часто живе вигадками, буває забивчива і непередбачувана. Це стає проблемою в спілкуванні з оточуючими. Ізабелла може бути дуже акуратною або, навпаки, дуже неохайною. Не любить, коли її пригнічують, намагаються підпорядкувати.

Ізабелла любить мріяти, живе у вигаданому світі

Для Ізабелли відкриті всі двері, вона може підкорити будь-яку вершину, але за умови, що вона буде беззастережно вірити в себе і в свою мету.

Як ім’я впливає на характер дитини

Маленька Белла — справжня хуліганка. З нею важко впоратися: вона часто вередує, упирається, її складно змусити виконувати будь-які завдання. Дівчинку цікавить творчість, але відвідувати гуртки їй не хочеться, тому батькам доводиться силою відводити її на заняття.

Маленька Белла — дуже вперта і примхлива дівчинка

Белла пропускає слова батьків повз вуха, для неї авторитетно тільки власну думку. Вона егоїстична і строптива. Мамі з татом варто з самого дитинства вчити доньку поважати інших людей, інакше в подальшому житті їй буде важко перебувати в суспільстві.

Ізабелла не любить вчитися, може піти на обман, щоб уникнути походу в школу. Батькам слід заставляти дівчинку ходити на уроки, з віком вона зрозуміє важливість цього заняття і скаже мамі і татові «спасибі».

У підлітковому віці у дівчини з’являються чарівність, хороший смак. Ізабелла завжди виглядає красиво і стильно. Щоб дружити з дівчиною, одноліткам необхідно поступово завойовувати її довіру. Їй необхідний сильний, вольовий товариш — з таким дівчина буде почувати себе спокійно.

У підлітковому віці у Ізабелли з’являється жіноча чарівність і почуття стилю

Хобі та таланти

Дівчину цікавлять всі напрямки творчості, але ближче всього їй музика і танці. Вона з раннього дитинства відвідує танцювальні та музичні гуртки. В майбутньому це захоплення часто переростає у професійну діяльність.

Професія та кар’єра

У Ізабелли таланти в музиці і танцях. Вона може досягти великих висот у цих напрямках, стати відомою танцівницею або музикантом. Також дівчина володіє акторським талантом, здатна стати хорошою актрисою.

Ізабелла самоорганізована і наполеглива, тому домагається високих цілей. Вона вміє не звертати уваги на перешкоди і йти до своєї мрії. Може стати хорошим керівником, буде строга, але справедлива. Дівчина здатна створити з нуля свій власний бізнес, так як володіє відмінними організаторськими здібностями. Ізабелла настільки багатогранна і талановита особистість, що досягає успіху абсолютно в будь-якій професії.

Ізабелла може домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності

Здоров’я

Ізабелла не знає проблем зі здоров’ям у молодому віці, але пізніше у дівчини розвивається гіпертонія, в літньому віці є ймовірність інсульту. Протягом довгого часу жінка зберігає привабливу зовнішність, але після п’ятдесяти їй доведеться докладати чимало зусиль, щоб її обличчя і тіло мали такий же красивий вигляд, як раніше.

Любов

Дівчина подобається багатьом чоловікам, так як володіє ідеальним смаком і бездоганним стилем. Вона рано починає цікавитися протилежною статтю. Дуже часто романи швидко закінчуються розривом, але Ізабелла мало сумує від цього, вона вміє забувати все погане і рухатися далі.

У Ізабелли багато шанувальників, але романи нетривалі

Ізабеллу привертають чоловіки, що мають витримку, розумом і спокійним характером. Їй подобається, коли партнер лідирує у відносинах, бере все в свої руки, вирішує проблеми самостійно.

Сім’я і шлюб

Будучи заміжньою, Ізабелла стає більш лагідною і ніжною. Їй подобається створювати затишок в будинку. Однак це не означає, що вона стає домогосподаркою і кидає роботу. Поєднання трудової діяльності і домашніх турбот робить дівчину ще більш сильною, породжує в ній нові таланти і вміння.

Жінка дуже любить свою сім’ю, вона хороша дружина і мама, але їй завжди потрібно відчувати свою необхідність. Іноді може надмірно опікати чоловіка, влаштовувати сцени ревнощів.

Вийшовши заміж, Ізабелла стає хорошою дружиною, їй подобається створювати затишок в будинку

Таблиця: сумісність імен

Чоловіче ім’я Сумісність у коханні Сумісність в шлюбі Характер відносин
Олександр 70% 90% Партнери вірні один одному, уважні і надійні. Кожному з них здається, що він шукав саме цієї людини все своє життя. Їм подобається разом проводити час, вони повністю захоплені один одним. Іноді закоханим здається, що в світі немає нікого, крім них двох.
Олексій 70% 70% Найціннішим у відносинах цієї пари є почуття, єднання душ, а аж ніяк не фінансове благополуччя. Парі подобається жити в комфорті, перебувати наодинці один з одним, відвідувати різні країни.
Андрій 70% 70% Стосунки в цій парі близькі до ідеальних: партнери довіряють один одному, не ревнують і не підозрюють у зрадах. У їх житті присутні і любов, і ніжність, і взаємоповага.
Євген 60% 80% Закохані щасливі разом, адже у них спільні цінності, яких вони дотримуються. Пара легко переживає всі проблеми і сварки, так як вони дуже близькі один одному. Є не тільки коханцями, але і друзями.
Дмитро 80% 80% Партнери не можуть і дня прожити, щоб не вступити у суперечку один з одним. Однак вони швидко забувають образи, завдані під час скандалу, їм просто подобається сам процес з’ясування стосунків.
Сергій 70% 90% Ізабелла і Сергій намагаються весь вільний час проводити разом. Вони без розуму один від одного, причому це триває протягом усього життя. Закохані вважають себе половинками одного цілого.
Мирон 80% 80% Парі подобається відвідувати будь-які заходи, здійснювати подорожі. Вони розуміють один одного з півслова, надають підтримку, допомагають вирішувати питання. Протягом усього життя закохані вдається уникати серйозних проблем у відносинах.
Ілля 60% 100% Партнери дорожать своєю свободою, вимогливі до дотримання своїх інтересів. У них виходить вибудувати дуже мудрі, зрілі стосунки. Ілля і Ізабелла поважають один одного, ніколи не дозволять принизити свою другу половинку.
Марк 50% 80% Ізабелла і Марк зійдуться на загальних темах для розмов. У них їх так багато, що вони здатні проводити багато часу разом. Будучи друзями, вони добре пізнають один одного, на тлі чого зароджується любовне почуття.
Едуард 70% 70% Любов і взаєморозуміння — основа відносин у цій парі. Оточуючим їх відносини здаються ідеальними, і можна сказати, що це відповідає дійсності. Партнери сходяться з багатьох питань, щирі один з одним і завжди готові вислухати і підтримати коханого.

Таблиця: відповідність імені Ізабелла

Планета Сонце
Знак Зодіаку Телець
Стихія Вогонь
Число 1
Колір Жовтий
Тварина Сокіл, лев, орел
Рослина Імбир, півонія, омела
Камінь Хризоліт, алмаз
День тижня Неділя
Час року Весна
Метал Золото

Інтерпретація букв в імені

І — людина з тонкою душевною організацією, миролюбний і добрий; ховається за маскою практичності.

З — захищає свій внутрішній світ від навколишніх, володіє хорошою інтуїцією і багатою уявою.

А — постійно знаходиться в русі, ставить перед собою цілі й досягає їх.

Б — пробивна людина, здатний забезпечити і себе, і всю свою сім’ю; в душі — романтик.

Е — завжди прагне до самовираження, любить ділитися досвідом з близькими.

Л — володіє художніми талантами, тонко відчуває красу. Такій людині необхідно знайти своє призначення, щоб життя не була марною.

Ізабелла — тонкий, самостійний, талановита людина

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Ізабелла, яка народилася взимку, робить багато помилок у житті. Вона любить спори, ніколи ні про що не шкодує, приховує свої невдачі. У дівчини багато романів, які швидко закінчуються. Після виходу заміж стає більш спокійною і постійною.

Весняна Ізабелла знає собі ціну, вона цікавий співрозмовник. Вчитися їй не подобається, навіть закінчивши ВУЗ, все одно працює не за фахом. Їй близько акторська майстерність, також може стати перукарем або швачкою.

Ізабелла, яка з’явилася на світ влітку, довго вибирає супутника життя. Але навіть знайшовши його, не знаходить з ним щастя. Вона не може повноцінно відчувати емоції, не любить веселі компанії, віддаючи перевагу самотність.

Літня Ізабелла любить проводити час на самоті

Осіння дівчина, названа Ізабеллою, живе, керуючись тільки своїми принципами. Вона розумна і розважлива. Їй подобається займатися оформленням власного житла, жінка часто міняє обстановку. Не любить прибирати і готувати.

Таблиця: гороскоп імені

Знак Зодіаку Характер людини
Овен Дівчина має завзятий, наполегливий, егоїстичний і надто емоційний характер. Вона ніколи не визнає своїх помилок, а при можливості намагатиметься перекласти провину на іншу людину. Їй бракує відповідальності і уважності.
Телець Ізабелла-Телець — самолюбний, егоїстична, самовпевнена і самодостатня дівчина. Часто буває груба з оточуючими. Не цінує дружнє ставлення до себе, з легкістю зрадить і обдурить. Не може адекватно сприймати критику, стає злою і мстивою.
Близнюки Дівчина весела, активна, любить спілкуватися, вміє гарно говорити, проводить час у колі друзів. Вона постійно знаходиться у русі, її життя — суцільне свято. Часто закохується і довіряється людям, хоча зовсім в них не розбирається. Чоловіків воліє надійних, які можуть стати для неї другом.
Рак Жінка любить працювати, намагається завжди досягати мети, вона занадто правильна та відповідальна. Вона живе за правилами, від яких ніколи не відхиляється. Здатна досягати великих успіхів у спорті або науці. Їй подобається долати труднощі. Сімейне життя її мало цікавить.
Лев Ізабелла-Лев — природжений лідер. Головне в її житті — відчувати смак перемоги і власної досконалості. У неї безліч принципів, дівчина не вміє приймати поразки, злопамятна. Всі дії, які вона вчиняє, обов’язково приносять їй користь. Для сімейного життя вибирає слабких чоловіків, тому що з іншими просто не може ужитися.
Діва Діва-Ізабелла тонко відчуває світ, її переповнюють емоції, які дівчина приховує від оточуючих. Вона часто дратується через дрібниці, має схильність до частих депресій. Любить перебувати наодинці. З неї виходить добра і вірна дружина.
Терези З самого дитинства дівчина добра до оточуючих, любить спілкуватися, не переносить сварок і криків. Нею легко керувати, у неї немає власних принципів, часто змінює свою думку. Однаково добра до людей будь-якої категорії, має почуття власної гідності, але не егоїстична. Їй подобаються гучні, веселі компанії.
Скорпіон У жінки багато друзів, хоча вона зовсім не вміє спілкуватися з людьми. Вона нікому не довіряє, йде на поводу у своїх принципів. У неї складний характер, який може витримати не кожен чоловік. Довго не виходить заміж.
Стрілець Дівчина радіє життю, любить веселощі, має багато друзів, постійно чимось зайнята. Вона завжди знаходиться в центрі загальної уваги. У неї багато шанувальників, але дівчина вибирає тільки надійних і веселих чоловіків.
Козеріг Ізабелла-Козеріг тверда, груба і принципова особа. Сенс його життя полягає в кар’єрі. Дівчина наділена привабливою зовнішністю, чоловіків вибирає слабких і поступливим.
Водолій Жінка віддана і вірна. Вона уважна до оточуючих, добра до всіх. Любить працювати, завжди відповідально підходить до доручень. Вона справжня«паличка-виручалочка» для своїх друзів, але власні проблеми і переживання тримає в собі.
Риби Дівчина проста, комунікабельна, має різнобічні інтереси. Вона швидко прощає образи і навіть зради. У неї легкий характер, який допоможе в особистому житті.

Відомі люди, які носять ім’я Ізабелла

 1. Ізабелла Міко — польська актриса і модель
 2. Ізабелла Ліонг — китайська актриса і співачка
 3. Ізабелла Скорупко — шведська актриса польського походження, найбільш відома по ролі «дівчини Бонда»
 4. Ізабелла Росселліні — італійська кіноактриса і модель
 5. Ізабелла Тобіас — американська фігуристка, що виступає з партнером Дейвидасом Стагнюнасом в танцях на льоду за Литву
 6. Ізабелі Фонтана — бразильська топ-модель
 7. Ізабелла Хофманн — американська актриса

Дівчина з ім’ям Ізабелла сильна духом, розумна і добра до оточуючих. Вона знайде вихід з будь-якої ситуації і досягне своєї мети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *