Значення імені Лея

Чи вірите ви в те, що доля людини може бути зумовлена задовго до його народження? Наприклад, в той момент, коли батьки обирають своїй майбутній дитині ім’я. Вважається, що ім’я накладає на життя людини свій відбиток. Так що таїть у собі ім’я Лея?

Походження імені Лея

Ім’я Лея має давньоєврейські коріння і тлумачиться по-різному: найчастіше згадується значення «антилопа», рідше «вівця», що асоціюється з граціозністю і втомою; деякі джерела переводять Лею, як «блакитнооку». Лея — важливий персонаж іудаїзму. Так звали дружину Якова, сестру Рахілі, тому це ім’я дуже популярне серед ізраїльтянок. У США і європейських країнах Лея трансформувалася в Лію.

Лея — важливий персонаж іудаїзму, так звали дружину Якова, сестру Рахілі

Форми імені

Ім’я Лея має наступні види перетворень:

  • зменшувально-пестливі форми: Лієчку, Лійка, Леюшка, Гавкоту, Лейа, Леа;
  • родинні імена: Ліля, Лія, Лиетта.

Лея на різних мовах світу:

  • англійська: Leya;
  • китайська: 乐雅(Lèyǎ);
  • корейська: 레이야 (Leiya);
  • японська: レイヤ(Reiya);
  • амхарська: ሊያ (Līya);
  • бенгальська: থেকে (Leya);
  • грузинський: ლეა (Lea);
  • турецька: Güliz.

Дослівний переклад китайської версії імені звучить як «вишукана насолода».

Транслітерація імені Лея виглядає так — Leya, при оформленні закордонних паспортів та інших офіційних документів використовується форма Читати.

Підібрати підходящий нік для соціальних мереж дуже просто: Lia, lLeya, L. E. A., Le.Ya.

Крім того, це ім’я добре поєднується з багатьма по батькові, серед яких Борисівна, Миколаївна, або Михайлівна Денисівна.

1 січня і 22 березня католики вшановують пам’ять Лії Римської, а ось у православній традиції це ім’я відсутня, тому при хрещенні Лея отримує інше церковне ім’я та іменини не святкує.

1 січня і 22 березня католики вшановують пам’ять Лії Римської

Характер Леї

Маленькі Леї — це відчайдушні хуліганки, які ні секунди не можуть всидіти на місці. Вони часто порушує дисципліну, не люблять читати, їх складно зацікавити у вивченні будь-якого шкільного предмета, що часто призводить до конфліктів з вчителями. Куди успішніше Лея знаходить спільну мову з однолітками. Це досить товариська дівчинка, яка гостро потребує «своєму» середовищі, де вона могла б знайти свободу самовираження. Однак через запальності і імпульсивності сварки з друзями — часте явище в житті Леї. Щоб якось її приборкати, батькам необхідно направити енергію дочки в мирне русло. Наприклад, записати в спортивну секцію або відвести в гурток театральної майстерності.

З віком Лея не втрачає своєї різкості і непередбачуваності. Будучи впертою і злегка егоцентричної, вона стоїть на своїй думці до кінця, при цьому часто звинувачує в своїх помилках інших. Незважаючи на це, дівчину завжди оточує велике коло друзів, адже Лея випромінює оптимізм, життєрадісність і дружелюбність. Це творча особистість, якій властива неорганізованість.

Важливою якістю є відданість близьких людей. Лея знає, що у неї важкий характер, і в знак подяки прощає слабкості своїх друзів і родичів. З роками вона вчиться розставляти особисті пріоритети, на перший план виходить робота. Лея не любить звертатися до когось за допомогою, вона дорожить своєю самостійністю і свободою. Тим не менше їй подобається бути в центрі уваги. У своєму бажанні привернути увагу чоловіків Лея цілком може розіграти роль слабкою, яка потребує допомоги жінці.

Щоб якось приборкати гіперактивний характер Леї, батькам необхідно направити енергію дочки в мирне русло, наприклад, записати її в театральний гурток

Таланти та професія

Незважаючи на те, що в дитинстві Лея не сильно обтяжувала себе шкільними заняттями, в професійній сфері вона може досягти чималих успіхів. Творчість і артистизм, з одного боку, допоможуть їй реалізувати себе в письменницької або акторської діяльності, уміння міркувати і аналізувати з іншого — зроблять її незамінним співробітником в адміністративній сфері. Краще буде робота з гнучким графіком, не обмежує її свободу.

Здоров’я

З самого дитинства Лея відрізняється міцним здоров’ям. З роками ситуація не змінюється, до того ж дівчина завжди стежить за своїм самопочуттям, не займається самолікуванням і при перших же ознаках хвороби звертається за спеціалізованою допомогою. Однак особливу увагу варто приділити нервової системи: надмірна імпульсивність може призвести до депресії. Також слід проявляти обережність під час занять екстремальними видами спорту, оскільки велика ймовірність отримання серйозних травм.

Любов

Яскрава зовнішність Леї в сукупності з умінням правильно себе подати забезпечує дівчині велике коло шанувальників. Вона не відчуває нестачі в чоловічій увазі. Крім того, Лієчку завжди відшукує в партнері найкращі якості, що приносить йому невимовне задоволення. Однак коли втрачається інтерес, Лея розриває цей зв’язок без особливого жалю, при цьому ще довго аналізує особливості їхніх відносин. Таким чином, кожного нового чоловіка вона буде порівнювати з попереднім, що може принести чимало проблем. Лея також піддається потенційної небезпеки стати предметом зітхання чоловіка, у якого є певні проблеми з психікою. Дівчині не варто грати чиїмись почуттями і подавати помилкові надії, інакше все це може погано скінчитися.

Яскрава зовнішність Леї в сукупності з умінням правильно себе подати забезпечує дівчині велике коло шанувальників

Сексуальність

Для інтимних відносин Лея шукає собі досвідченого чоловіка, який може навчити чому-небудь новому. Чоловік повинен надихати її. У свою чергу, вона віддає йому всю себе. Далі важливо, щоб задоволення від сексу отримали обидва. Назавжди залишити в пам’яті партнера свій слід для неї — найвища нагорода.

Шлюб

Для сімейного життя Лея також віддасть перевагу зрілому чоловікові. Її обранцю знадобиться багато сил і терпіння, тому що всі матеріальні і багато побутові проблеми ляжуть на його плечі. Лея не переносить повсякденні домашні справи, не відрізняється особливою охайністю, часто буває марнотратна. Тим не менш, якщо чоловік згоден з таким станом справ, то цей союз буде міцним, адже Лея цінує свій шлюб і те сталість, яке він за собою тягне.

Народження дітей не є головною життєвою метою Леї, однак якщо вони у неї з’являються, то Леюшка здатна стати чудовою матір’ю. Вона дарує своїм дітям багато свободи, при цьому вони рідко зв’язуються з поганою компанією і стають самодостатніми освіченими людьми.

Захоплення та хобі

У Леї досить широкий спектр захоплень, причому в цю хвилину її може цікавити малювання, а вже через півгодини вона буде старанно вишивати скатертину. З максимальною впевненістю можна говорити лише про те, що Лієчку завжди знайде час для своїх друзів. З однаковим задоволенням вони можуть як вибратися на пікнік, так і відвідати театральну постановку.

Лієчку завжди знайде час для своїх друзів

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Сумісність у коханні Сумісність в шлюбі Коротка характеристика
Сергій 100% 100% На перший погляд може здатися, що цю пару не може об’єднувати нічого, крім дружби: надто вже вони спокійні у відносинах. Насправді, секрет такої гармонії і взаєморозуміння полягає саме в безкорисливої і самовідданої любові. Партнери переконані, що надійніше, і вірніше людини їм не знайти. І не варто думати, що Сергію і Далі чужі пориви пристрасті. Вони можуть бути дуже темпераментними, але тільки тоді, коли поруч нікого немає.
Олександр 90% 60% Відносини цієї пари схожі на американські гірки. Обидва вони люблять світитися на публіці і вражати всіх своїм почуттям прекрасного. При цьому Олександр обожнює витонченість своєї супутниці, вона ж, у свою чергу, цінує вміння Сашка все контролювати. Тим не менш він не відрізняється надмірною амбітністю і повільно просувається кар’єрними сходами, що напружує Лею. Матеріальне питання часто стає причиною розриву.
Євген 80% 80% Кожен з них інтуїтивно розуміє, що потрібно партнера: він завжди знаходиться поряд, вміє підібрати правильні слова, коли Лея впадає в депресію; вона щедро винагороджує Євгена своєю ласкою і турботою. Їх стосунки завжди розмірені і спокійні.
Дмитро 90% 80% Дмитро — людина слова, і якщо він вирішить, що Лея повинна бути з ним, значить, так і буде. Сама дівчина не має нічого проти таких стосунків. У ньому вона відчуває надійну опору і вірного захисника, що є для Леї гарантом довгого і щасливого союзу.
Андрій 100% 70% Цей союз грунтується не тільки на любові, але і вірної дружби. Обидва партнера раціонально підходять до вирішення конфліктних ситуацій, але при цьому не забувають і про романтичної складової. Іноді між Андрієм і Леєю трапляються сварки, однак вони рідко призводять до остаточного розриву.
Олексій 80% 80% Це дві творчі особистості, які завжди на виду. Вони люблять мистецтво в собі і творять на протязі всього свого життя. Це підігріває їх інтерес один до одного і загострює потяг.

Таблиця: астрологія імені

Планета Нептун, Місяць
Знак Зодіаку Близнюки, Діва
Стихія Повітря
Число 3, 7, 12
Колір Сріблястий, Блакитний
Тотемна тварина Лисиця
Дерево Горіхове дерево
Рослина Валеріана
Мінерал Олово, цинк

Інтерпретація букв в імені

Л — говорить про бажання жити комфортно. Тонко сприймає навколишній світ, отримує естетичну насолоду від різних видів мистецтва.

Е — приховує за собою розуміння істинної суті речей. У ній полягає жадання самовираження і, як наслідок, завзяте досягнення поставлених завдань.

Я — вказує на самолюбство, гордість і почуття власної гідності.

Характер Леї за сезонами року

Велике значення для носійки імені має також той факт, в яку пору року вона була народжена. Так, «зимові» Леї чесні і добродушні, проте злегка егоцентричні: воліють подорожувати, ходити на театральні постановки і не обтяжувати себе узами шлюбу. Люблять командувати.

«Зимові» Леї чесні і добродушні, проте злегка егоцентричні: віддають перевагу розважатися і не обмежувати себе зв’язками

Лея, народжена навесні, володіє неабияким артистичним талантом, який може використовувати не тільки в професійних цілях, але і в особистому житті. Відмінний маніпулятор.

«Літня» Лея, навпаки, спокійна і навіть меланхолічний. Через свою не конфліктності досить швидко виходить заміж, причому всі кермо правління в сім’ї бере на себе чоловік.

Леї, народжені восени, потребують дослідному надійному партнері, тому присвячують своє життя сім’ї.

Відомі люди з ім’ям Алія

Леа Гольдберг — поетеса, літературознавець і критик, вийшла з сім’ї литовських євреїв. Основну частину її творчості посідає поезія, присвячена природі і любові. Вона уникала злободенних тем, порушивши своє правило лише один раз: в 1944 році було написано вірш «З мого старого будинку», присвячений єврейській тематиці. У творчому доробку Леї є також два автобіографічних романи: «Листи з уявної подорожі» і «І він той світоч». Перший — відображає погляди письменниці на мистецтво, а ось другий твір оповідає про дівчину, студентці з Литви. Вона вразлива і невпевнена в собі, але при цьому продовжує відчайдушно доводити свою індивідуальність. Таким чином, Далі було важливо перебувати в гущі подій, мати вагу у суспільстві. Гольдберг, не відрізняється яскравою красою і почуттям стилю, була схильна до самобичування і низької самооцінки, що також характерно для носіїв цього імені.

Леа Гольдберг — лауреат Державної премії Ізраїлю

Лія Ахеджакова, актриса театру і кіно адигейського походження. Дворазова володарка премії «Ніка». Відрізняється активною громадянською позицією і різкими політичними поглядами, які не боїться висловлювати публічно. Лія Ахеджакова — яскравий приклад того, як свої недоліки можна перетворити на перевагу. Не бентежачись свого маленького росту і великого носа, Ахеджакова стала улюбленицею публіки. Більш того, Лія завжди користувалася успіхом у чоловіків і полягала в трьох шлюбах. Втім, дітей у неї немає, адже головним у житті артистки завжди була робота.

Лію Ахеджакову називають російською Барбарою Стрейзенд

Леа Сейду — французька актриса і модель. Володарка Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю. Навчання в школі давалося їй насилу, вихід знайшла у відвідуванні театрального гуртка. У дитинстві Сейду ненавиділа своє тіло, страждала на клаустрофобію, що викликала в неї напади паніки (спостерігаємо схильність носіїв імені до психологічних проблем). Вона намагалася уникати громадський транспорт та інші місця, де скупчувалися велика кількість людей. Сім’я зверталася до кращих психологів, але нічого не допомагало. Врятував Лею директор школи, який, крім іншого, керував театральним гуртком. Саме він допоміг їй позбутися від комплексів і визначив всю її подальше життя.

Леа Сейду — французька актриса і модель

Лія Панова — радянська балерина, яка виступає в Маріїнському театрі. Після відходу з балету зайнялася тренерською діяльністю, займалася хореографією з багатьма радянськими фігуристами (наприклад, Ірина Родніна і Олексій Уланов). У Лії Панової є син Андрій Панов, який став рок-музикантом. За визнанням самого Андрія, він не зміг би реалізуватися без допомоги матері. При цьому вона ніколи не обмежувала його волю, допускала вольності в розмові, крім нецензурну лексику. Часто називала свого його Кабаном, підкреслюючи дикість сина.

Лія Петрівна — заслужений тренер Росії

Лея Томпсон — американська актриса і режисер. Вийшла заміж за режисера Говарда Дечани, від якого народила двох доньок — Мейделин і Зої. Зої Дойч пішла по стопах матері і зараз активно знімається в кіно.

Лея Томпсон володіє багатьма талантами: вона навчалася в балетній школі, знімається в кіно і навіть записує пісні

Ім’я в культурі

Лея Органа — культовий персонаж епопеї «Зоряні війни». Журнал «Empire» зазначив фемінізм Леї та її впевненість у собі, що дозволило їй зайняти 89 сходинку в списку 100 великих персонажів кінематографа. У списку 25 найсексуальніших кіногероїнь від того ж видання їй і зовсім відвели 6 позицію. У свою чергу, вебсайт UGO Networks включив її в список кращих вигаданих героїв усіх часів.

У 2009 році в Америці був знятий фільм «Любляча Лея» про фіктивний шлюб, що дозволив головній героїні здобути самостійність і знайти себе.

У 2014 році відомий російський поет Рафаель-Мендель написав ліричний твір «Вірші жінці на ім’я Лея».

Зіставивши характеристики імені з датою і місцем народження його носительки, можна скласти найбільш повний психологічний портрет людини. Це допоможе вам знайти спільну мову з однією з представниць Лей. Важливо пам’ятати про головні особливості суперечливого характеру власниці цього імені: Лея — яскрава імпульсивна особистість, схильна до сварок і конфліктів, тим не менш цінує вірних друзів і дорожить близькими людьми. Саме ці протиріччя роблять її такою особливою та неповторною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *