Що означає ім'я Ярослава

Що означає ім’я Ярослава: походження, характеристика та значення імені

Старовинним ім’ям Ярослава називають дівчаток в Україні та інших слов’янських країнах. Зараз воно набуває все більшої популярності. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ярослава.

Походження та значення імені Ярослава

Енергія імені Ярослава досить тверда, в ньому закладені грунтовність, врівноваженість, завзятість. Лінгвісти розглядають кілька версій його походження. За однією з них, це жіноча форма чоловічого імені Ярослав. Можливо, означає “Яскрава слава» і «затята»: «сильна», «потужна», “люта”.

Популярна теорія, пов’язана з персоніфікацією слов’янського свята: Ярослава — «славящая Ярилу». На думку німецького мовознавця Макса Фасмера, Ярила (Ярило) походить від церковнослов’янського слова «яра» (весна).

Надія і Дмитро Зима пишуть, що в старослов’янською мовою «ярь» — це родючість, животворяща сила, яка у великій кількості згубна. В такому випадку Ярослава — «славна своєю життєвою силою».

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально-пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені латиницею: YAROSLAVA.

Зменшувально-пестливі і короткі форми цього імені:

 • Рося;
 • Слава;
 • Славка;
 • Славочка;
 • Славуня;
 • Славуся;
 • Яр;
 • Ярилка;
 • Ярина;
 • Яринка;
 • Яриночка;
 • Яришка;
 • Ярка;
 • Ярославка;
 • Ярославочка;
 • Ярочка;
 • Ясенька;
 • Ясонька;
 • Ясочка;
 • Яська;
 • Ясюня;
 • Яся.

Для соціальних мереж можна використовувати подібні ніки: ღLady Yarinaღ, ۩yaroslava۩, ⚡ЯРОСЛАВА⚡, Slavka☘, Ярослава3000.

Відповідні по батькові

Борис Хігір вважає, що Ярославі, народженої взимку або восени, підходять по батькові Олексіївна, Михайлівна, Сергіївна. Влітку або навесні — Володимирівна, Павлівна, Олеговна.

Ярослава Дмитрівна володіє твердою, владною, впертою вдачею. При цьому вона обережна і боязка, запальна і ревнива, любить перемити кісточки сусідам і колегам. Ярослава Ігорівна самостійна, незалежна, розважлива, хитра, вперта, товариська, чарівна. Вона завжди знаходиться в центрі уваги.

По батькові з твердою артикуляцією називають жорсткими. Вони наділяють людину непоступливим характером і перешкодами на життєвому шляху. У володаря того ж імені, але з м’яким по батькові, доля набагато легше.

Невдалі варіанти: Робертівна, Рудольфівна.

Таблиця: ім’я Ярослава на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Yaroslava Ярослава
Вірменська Յարոսլավ Ярослава
Грецька Γιαροσλάβα [Giarosláva]
Грузинська იაროსლავ Ярослава
Італійська Jaroslava Ярослава
Іспанська Jaroslava Ярослава
Китайська 雅罗斯拉夫 [Yǎ luó sīlāfū]
Корейська 야로 슬라브 [yalo seullabeu]
Німецька Jaroslava Ярослава
Норвезька Jaroslava Ярослава
Сербська Јарослава Ярослава
Українська Ярослава Ярослава
Французька Jaroslava Ярослава
Хінді यारोस्लाव Ярослава
Чеська Jaroslava Ярослава
Японська ヤロスラヴァ [Yarosurawa]

Вплив на долю і характер

Борис Хигир у книзі «Імена і долі» пише, що характер Ярославі дістається від мами. Яра розумна, прониклива, товариська. Ненавидить боягузтво, зраду, обман. У неї заразлива посмішка, дівчина рідко впадає в зневіру. Вона насолоджується життям. Вміє економити і вигідно вкладати кошти. Володіє оригінальним почуттям гумору, гостро реагує на критику.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені

«Я» на початку — цілеспрямованість, розсудливість, пристрасність. Для людини з першою “я ” в імені важливі оцінка і любов оточуючих. Часом вона буває запальною, непередбачуваною.

«Р» — напористість, самозакоханість, принциповість.

«О» —  консервативне мислення, вміння поводитися з грошима, приголомшлива інтуїція, пошук сенсу життя, глибокі емоції.

«С» — владність, здоровий глузд, відданість, шарм, амбітність.

«Л» — прагнення до фізичного комфорту, любов до добротних, красивих речей, балакучість.

«А» — активність, працьовитість, організаторські здібності, творчий підхід до справи, амбітність, честолюбство.

«В» — мінливість, творчі здібності.

«А» — в кінці-образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Дитинство

Малятко Яра росте доброю, незлопам’ятною, сміливою, впертою, спокійною, допитливою. Ходити починає рано, а ось говорити — пізніше ровесників. Вона вважає за краще спостерігати і мовчки робити висновки. Важко переживає сварки і розлуки з близькими людьми.

Відповідальна, обов’язкова. Через ці якості її часто вибирають старостою класу. У школу ходить із задоволенням, швидко засвоює матеріал, і навчання дівчинці подобається. З домашніми завданнями справляється легко, ще й друзям допомагає, яких у неї чимало. Роботу по дому виконує з полюванням, без батьківського нагадування. З ким дружити вирішує сама.

Займається танцями або активними видами спорту, щоб виплеснути надлишки енергії. Ненавидить самотність, тягнеться до мами і тата. Їх настановами керується все життя.

Юність і доросле життя

Юна Ярослава — особа самостійна, яскрава. Вона сама вибирає спеціальність і успішно закінчує вуз. Дівчина одягається зі смаком і часто в своєму оточенні стає законодавицею мод. Але людей приваблює не тільки її зовнішність, але і багатий внутрішній світ, вміння вести ненудні бесіди.

Вона впевнена в собі, нікому не дозволить засунути себе в тінь. Любить веселитися, заводити цікаві знайомства, отримувати оригінальні подарунки. Невдачі Ярославу пригнічують, але вона не здається, бореться до кінця. Хоч і надходить завжди по-своєму, але вміє визнавати свої помилки. Обожнює влаштовувати сюрпризи.

Ім’я Ярослава з’явилося задовго до православ’я, тому в церковних календарях воно відсутнє. При хрещенні дівчинці дають інше ім’я.

Зріла Ярослава так само чесна і справедлива, як і в молодості. Практичність і виваженість, вміння бачити речі в перспективі, працьовитість, наполегливість дозволяють жінці здійснювати мрії. Вона завжди складає план, розраховує сили і можливості перед підкоренням чергової вершини. Зазнавши невдачі, все одно буде наполегливо намагатися вирішити поставлене завдання. У важких ситуаціях Ярославу виручають близькі люди, що надають моральну і фінансову підтримку.

Робота і хобі

У дитинстві Ярина воліє рухливі, командні ігри: баскетбол, волейбол, футбол. А також їй цікаві завдання для розуму, шаради, кросворди, головоломки, шахи. Читає багато книг про братів наших менших, а також казки.

Професію Ярослава обирає за покликом серця. Дівчина не зможе довго займатися тим, що її зовсім нецікаво. Завдяки великій кількості талантів і захоплень перед Ясею відкривається безліч доріг. Працювати вона вважає за краще в колективі. Навіть якщо у неї окремий кабінет, то його двері завжди відкриті.

Вона може бути програмістом, інженером, так як ще в школі робить успіхи в точних науках. Посидючість, наполегливість і бажання довести розпочате до кінця дозволяють дівчині стати успішним бухгалтером, журналістом, перекладачем, хореографом. Найчастіше в професію переростає хобі Ярослави. Якщо в дитинстві захоплювалася спортом, надалі може прославитися на цьому терені.

Здоров’я

Маленька Ярослава схильна до захворювання бронхітом. Мамі бажано годувати грудьми дитину довше, так як її часто турбує шлунок. У зрілому віці розвиваються захворювання шлунково-кишкового тракту, з-за ослабленого імунітету стає легше підчепити вірус. Щоб цього не сталося, Яру необхідно правильно харчуватися, дотримуватися режиму, регулярно займатися спортом, уникати переохолодження. Одягатися слід по погоді, а не під настрій.

А. Ф. Лосєв стверджував, що якщо дитині дати невідповідне ім’я, він буде відчувати внутрішній дискомфорт. Це загрожує психічними змінами і рядом захворювань.

Любов і шлюб

У чарівної розумниці Ярослави немає відбою від хлопців, і спочатку відносини розвиваються гладко. Вона цілком присвячує себе обранцеві, стає люблячою і вірною супутницею. Але тільки якщо впевнена, що її почуття взаємне. Дівчина сама вносить розлад, коли починає влаштовувати сцени ревнощів і прагне заволодіти увагою і часом коханого.

Заміж вона не поспішає. Лише дізнавшись чоловіка краще і не знайшовши критичних недоліків, Ярослава прийме пропозицію руки і серця. Заради сім’ї може пожертвувати кар’єрою.

Після весілля їй з чоловіком бажано якийсь час пожити з батьками, щоб навчитися вести господарство. Коли Ярослава освоїть ази кулінарії, чоловік абсолютно щиро говоритиме, що її страви смачніші за ресторанні. Спочатку інтимні стосунки дівчині не дуже цікаві, тому партнеру слід більше часу приділяти прелюдій. Зате після народження дитини пробуджується сексуальний апетит.

Ярослава-привітна господиня і домосідка. Сім’я для неї — джерело стабільності і впевненості в майбутньому. Чоловік не проти, що в будинку верховодить дружина, тим більше що робить вона це мудро і дуже делікатно. Зраду ця жінка не прощає. Розлучення переносить стійко. Для своїх дітей вона стає кращим другом, хоча виховує їх строго. У Ярослави душевні стосунки зі свекрухою.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в любові і шлюбі

Бурхливий роман Міцний союз Невдалий шлюб
Олександр Олексій Антон
Андрій Володимир Віталій
Віктор Владислав Геннадій
Григорій Вячеслав Михайло
Дмитро Роман Павло
Євген Ростислав Петро
Ігор Руслан Тимофій
Костянтин Станіслав Пилип
Олег Федір Юліан
Сергій Ярослав Юрій

Гороскоп імені Ярослава

Ярослава–Овен — авантюристка і непосида. Ця зухвала жінка запалює чоловіків своїм бурхливим темпераментом, заражає оточуючих хорошим настроєм. Ігнорує поради і слухає тільки себе, відрізняється непостійністю і легковажністю. Схильна закохуватися з першого погляду, але серйозних відносини уникає.

Яра–Телець наділена тонким естетичним почуттям, в її будинку тепло, спокійно і затишно. Для неї важливий достаток, і вона всіма силами до нього прагне. Чоловік цієї жінки буде завжди обласканий, нагодований і задоволений. Суєта її стомлює. Вона любить гостей, але сама до друзів вибирається рідко.

Близнюки — комунікабельна, відважна, активна, амбітна, привітна особистість. Навколо неї панує хаос, вона не може довго сидіти на одному місці — циганська душа просить подорожей, яскравих вражень, нових зустрічей і емоцій. Ярослава цього знака схильна давати обіцянки, які часто не виконує, але друзі не можуть довго на неї ображатися.

Рак — створіння крихке і вразливе, але в той же час злопам’ятне і мстиве. Відпочивати віддає перевагу в спокійній домашній обстановці. Сузір’я наділяє Ярославу працьовитістю, відповідальністю, розумом. Жінка звалює на свої плечі всі сімейні тяготи і буквально здуває пилинки з коханого, але може погубити відносини прагненням контролювати кожен його крок. Її ревнощі безмежні.

Лев терпіти не може конкурентів в будь-якій сфері свого життя. Вона відчуває себе королевою і очікує від оточуючих відповідного ставлення. Ця жінка завжди отримує бажане, ласа на лестощі і дорогі подарунки. Вона лідер, максималістка, володіє незаперечним авторитетом. Для неї важливі статус, імідж, гроші.

Ярослава–Діва вимоглива до себе і до оточуючих, але при цьому добра і справедлива. З неї виходить обдарована бізнес-леді. У побуті і відносинах вона цінує простоту і ясність. У будинку цієї леді немає ні порошинки. Джерелами стресу для Діви є не тільки проблеми, але також рутина, відсутність змін і нових вражень.

Терези — дама нерішуча, їй складно робити вибір, навіть якщо мова йде про страви в ресторані. З труднощами намагається справлятися самостійно, звертається за допомогою лише в крайньому випадку. Цінує терплячих людей, здатних витримати її темперамент. Прекрасно ладнає з протилежною статтю.

Значущими роками життя для Ярослави є ті, де містяться числа 14, 23, 32, 41, 50.

Скорпіон неврівноважена, імпульсивна, запальна, але вміє тримати обличчя. Вважає, що найкращий захист — напад. Вона непередбачувана, а її темперамент можна порівняти зі стихійним лихом. Вона не щадить ні конкурентів у бізнесі, ні суперниць у коханні. Укладає вдалий шлюб з таким же наполегливим і цілеспрямованим, як вона, Козерогом.

Стрілець — шанована людина в колективі. Вона добра і чуйна, але нікому не дозволяє сідати собі на шию. Чоловікові, який вирішив завоювати цю незалежну жінку, доведеться постаратися. Інстинкт самозбереження в ній прекрасно уживається з багатою уявою і любов’ю до активного відпочинку.

Ясі — Козерогу не вистачає легкості і романтичності, вона не вміє фліртувати. Життєві негаразди зустрічає стойко. Любить дітей, але не балує. У відносинах цінує гармонію і відкритість. У вдалому шлюбі кращим другом жінки стає чоловік. Вона смілива, гостра на язик, вміє за себе постояти.

Сумісність подружньої пари по іменах-індикатор подібності темпераментів, характерів, перспективності відносин. Найуспішнішими вважаються союзи, в яких чоловічі імена містять два імені. Наприклад, Руслан і Світлана, Лана; Ярослав і Мирослава, Ярослава, Слава.

Водолій домагається успіху в будь-якій справі. Вона талановита, чарівна, у неї немає відбою від шанувальників. Її приваблюють стародавні мови, археологія. Високий рівень комунікабельності дозволяє дівчині швидко адаптуватися в будь-якому суспільстві. Вона вміє заробляти і збирати гроші, щоб витратити їх потім на хобі, ювелірні прикраси або подорожі.

Риби — Ярославі цього знака в дитинстві легко сходять з рук будь-які витівки. Вона сприйнятлива, мрійлива, справедлива, незлопамятная. Вміло користується своєю жіночою чарівністю, щоб домогтися бажаного. Довго не може завести серйозні стосунки, хоча нестачі в кавалерах не відчуває.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Четвер
Пора року Літо
Дерево Дуб
Знак зодіаку Стрілець
Камінь-талісман Берил, лазурит
Метал Золото
Планета-покровитель Юпітер
Рослина Кропива, базилік
Квітка Орхідея
Стихія Повітря
Тотемна тварина Олень
Число імені 5
Колір імені Червоний, вогненно-червоний
Щасливий колір Малиновий

Як на ім’я впливають пори року

Зимова Ярослава справедлива, вперта, амбітна, цілеспрямована, витривала, володіє величезною силою волі. Може стати успішним керівником, зробити кар’єру в області точних наук. Груднева леді боїться залишатися одна, зате в будинку, повному гостей, відчуває себе комфортно.

Осіння леді розважлива, бережлива, розважлива. Заздалегідь прораховує всі свої ходи. Проблеми вирішує легко, захоплюється спортом, любить тварин. Не прощає обман, ненавидить несправедливість.

Літня Слава ніколи не сумує, володіє іскрометним гумором, м’якістю характеру. Вона щедра, винахідлива і кмітлива. Їй підходять гуманітарні науки. Липнева дівчина вважає свою вразливість слабкістю.

Весняна — сентиментальна, вразлива, творчо обдарована фантазерка. Її легко зачепити — ображається навіть на дрібниці. Вона красномовна, наділена акторським і літературним талантами. Любить компліменти і похвалу. Ярославі, народженої в цей час року, підходять професії, що вимагають артистизму і вміння налагоджувати зв’язки з людьми.

Красиве слов’янське ім’я Ярослава наділяє свою володарку благородним характером, інтересом до своєї культури, любов’ю до літератури. Цій чарівній, енергійній жінці часто посміхається удача. Удари долі Яра зустрічає з гордо піднятою головою. З цієї статті ви дізнались значення імені Ярослава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code