Цікаві факти про Лесото

Цікаві факти про Лесото

Цікаві факти про Лесото – це прекрасна можливість дізнатися більше про Південну Африку. Тут діє парламентська монархія, де главою держави є король. Це єдина країна у світі, вся територія якої розташовується вище 1,4 км над рівнем моря.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Королівство Лесото.

15 цікавих фактів про Лесото

 1. Лесото здобуло незалежність від Великобританії в 1966 р.
 2. Оскільки Лесото повністю знаходиться у високогір’ї, його прозвали «королівством в небесах».
 3. Чи знаєте ви, що Лесото є єдиною країною у Африці (див. цікаві факти про Африку), в якій діє гірськолижний курорт?
 4. Лесото цілком оточене територією ПАР, що робить його поряд з Ватиканом і Сан-Марино одним з 3-х держав у світі, оточені територією тільки однієї країни.
 5. Найвищою точкою Лесото вважається вершина Тхабана-Нтленьяна – 3482 м.
 6. Девіз королівства: «Світ, дощ, процвітання».
 7. Цікавий факт, що Лесото є постійним учасником Олімпійських ігор з 1972 р., однак за всю історію місцеві спортсмени не змогли завоювати навіть бронзової медалі.
 8. В якості офіційних мов Лесото виступають англійська і сесото.
 9. Чи знаєте ви, що Лесото входить в ТОП-3 країн за рівнем зараження ВІЛ? Майже кожен 3-й житель заражений цією страшною хворобою.
 10. В Лесото практично немає доріг з твердим покриттям. Одним з найбільш популярних видів «транспорту» у місцевих жителів виступає – поні.
 11. Традиційним житлом у Лесото вважається кругла глиняна хатина під солом’яною стріхою. Цікаво, що в такій споруді немає жодного вікна, а люди сплять прямо на підлозі.
 12. В Лесото спостерігається висока дитяча смертність від Сніду.
 13. Середня тривалість життя тут становить лише 51 рік, при цьому експерти стверджують, що в майбутньому вона може знизитися до 37 років. Причиною такого розвитку подій є все той же СНІД.
 14. Близько 80% населення Лесото сповідує християнство.
 15. Лише чверть громадян Лесото проживають у містах.

Це були найцікавіші факти про Лесото. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code